Drosera rotundifolia AKH

Drosera rotundifolia AKH

 

Při přípravě na očkování malého Felixe Jolana měla podávat Kalium iodatum AKH (o tom se můžete dočíst ZDE). Na druhé očkování mamince její kamarádka, lékárnice-homeopatka, doporučila užívat ještě homeopatikum Drosera rotundifolia AKH. 

No, ještě, že si je Jolana objednala naráz, využila akce, která byla na e-shopu. Rodiny, které mají malé děti vědí, jak se zdraví rodiny může snadno a náhle pokazit – třeba kašlem.

Balíček s homeopatiky byl doma snad dvě hodiny, když se Apolenka vrátila ze školy a mamka až v kuchyni slyšela její ostrý, dráždivý kašel z předsíně. „Ježkovy zraky, už to zase začíná! To zas bude kašel na měsíc.“ A běžela do komory pro cibuli, že holčině uvaří cibulový čaj s majoránkou a medem. Do toho zazněl telefon: „Ahoj, Joli, jak se máte? Mám zítra krátkou, mohla bych se stavit pro ty věci po Felixovi, jak jsme se domlouvaly. Hodí se to?“ Kamarádka Marcela, homeopatka, zněla uspěchaně, ale vesele.

„Jé, ty voláš akorát. Určitě se stav, mám to přichystané, ale Apu teď přišla ze školy a řápe, že se to nedá poslouchat. Úplně suchý, drsný a dráždivý kašel, až ji to natahuje. To zas bude noc! Nemůže při takovém kašli usnout, musím jí hodně vypodložit polštáři a po půlnoci je stejně vzhůru, kašle a kašle. Posledně i zvracela a pod očima se jí udělaly malinké červené tečky, jako kdyby jí tam popraskaly kapiláry.“

„Líčíš to krásně, kéž by každá maminka takhle uměla popsat kašel svýho dítěte, to by byla pro homeopata jednoduchá práce. Už ti přišla ta homeopatika na očkování? Měla by mezi nimi být Drosera rotundifolia AKH, je to tak? Dej jí hned jednu tabletku, za hodinu další a když se kašel zmírní, podávej ji každé dvě hodiny. Na noc určitě taky. A kdyby se v noci vzbudila kašlem, dej jí další. Při záchvatu můžeš často, co čtvrt hodiny, ale mám zkušenost, že stačí dvě, tři dávky a spí se dál.“

Domluvily se, že cibulový čaj je taky dobrý nápad, a že se zítra navečer Marcela staví.

„Tak co, jak kašlete?“ hned po přivítání se ptala Marcela.

„Buď je ta Drosera zázrak, nebo jsem zbytečně plašila. Apolenka po první tabletě ještě chvíli kašlala, ale pak se kašel zmírnil. V posteli zakašlala párkrát, dala jsem jí tabletku a ještě napít čaje a usnula. Pak jsem ji slyšela nad ránem, ale ani jsem nevstávala, hned to přešlo. Dneska jsem jí dala jednu tabletu ráno, pak si měla vzít o velké přestávce a pak jsme dali doma. A dobrý, sem tam odkašle, ale kašel je volný. Ten ošklivej drsnej kašel ze včera je pryč.“

Drosera rotundifolia AKH je opravdu velmi účinné homeopatikum na suché, hlavně noční kašle. Vyzkoušejte ho a netrapte se kašlem celou zimu!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.


Kalium iodatum AKH a Drosera rotundifolia AKH

 

„Ty, Marcelo, ty studuješ homeopatii. Neučili jste se tam, jak pomoct při očkování? Víš, aby se něco nestalo, teď jsem četla na internetu takovej strašidelnej článek a Feldu mají očkovat už příští týden. Čekají nás spalničky, zarděnky, příušnice a pak ještě záškrt, tetanus a černý kašel. Felix je zdravej, i když teď měl horečku a bolelo ho ucho, ale dali jsme Chamomilla AKH (můžete si přečíst ZDE) a rychle ho to přešlo. Teď už zase řádí jak černá ruka. Jenže venku je příšerný počasí, budou Vánoce a já se bojím, že ho očkování rozhodí.“ 

Jolana byla z očkování opravdu celá nesvá. Už o něm slyšela takový story, a protože je úzkostnější, nedalo jí to spát. Naštěstí Marcela, spolužačka ze školy a lékárnice, byla dobrá studentka a hned Jolaně mohla poradit.

„Nejbezpečnější bude, když mu dát preventivně Kalium iodatum AKH. Začni už teď, když jdete příští týden. Chce to podávat aspoň pět až sedm dní dopředu. Stačí jedna tableta ráno a jedna večer. Až budete sedět v čekárně po očkování, dej mu další tabletku, takže v den očkování ji dostane třikrát. A pak dalších pět až sedm dní zase dvakrát denně. Kalium iodatum AKH pohlídá jak akutní alergické reakce, tak mikrokrvácení a další věci, o kterých ti ani nebudu říkat, abych tě neděsila. Mám zkušenost, že mu ani místo vpichu tolik neoteče a nebolí.“

Jolana zjistila, že má Kalium iodatum AKH ještě v lékárničce, když měly děti posledně ucpaný nos a v noci hrozně chrápaly (podobně jako dvojčata z příběhu ZDE). Nasadila ho ještě ten večer a očkování proběhlo v pořádku. Felix je statečný a nemá strach z injekcí, jako třeba Dorotka (podívejte se ZDE), u paní doktorky dělá hrdinu. Tentokrát se navíc očkování obešlo bez horeček, dokonce se neudělala ani žádná velká lokální reakce. Za měsíc a půl Felix absolvoval i druhé očkování, kde Marcela doporučila užívat ještě Drosera rotundifolia AKH, aby se po očkování proti černému kašli nespustil suchý, dráždivý a dávivý kašel (jako měla jejich sousedka Pavlínka ZDE). Jolana dávala obě homeopatika najednou, jak Kalium iodatum AKH, tak Drosera rotundifolia AKH a Felix dobře zvládl i druhé povinné přeočkování. Kalium iodatum AKH preventivně při očkování pomáhá!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik