Historie AKH

Společnost Akademie klasické homeopatie (AKH) byla založena roku 1991 v Ostravě MUDr. Alexandrem Fesikem. Zabýváme se výukou homeopatie, vývojem a výrobou homeopatických přípravků a zřizujeme homeopatické poradny v České republice. Při své práci využíváme nové vzdělávací postupy a moderní výrobní technologie.

MUDr. Fesik pochází z homeopatické rodiny: už jeho dědeček dokázal jako homeopat účinně pomáhat lidem i zvířatům, což mladého Alexandra motivovalo ke studiu medicíny a homeopatie.

V osmdesátých letech působil v Kyjevě lékař Demjan Vladimirovič Popov a jeho dcera Taťána D. Popova. D. Popov provozoval lékařskou praxi sedmdesát let, ošetřil tisíce pacientů a v praxi ověřil účinky nestandardních potencí homeopatik. Zároveň usiloval o výchovu dalších homeopatů, a proto založil Kyjevskou homeopatickou školu. Ta je dodnes na Ukrajině a v Rusku široce respektována.

MUDr. Fesik měl to štěstí, že mohl více než pět let docházet na přednášky a semináře Demjana Popova, navíc se šest let učil i u Taťány Popovy, a to včetně supervizí. Po absolvování medicíny se specializací na neurologii pracoval v nemocnici na neurologickém oddělení, pohotovosti, poliklinice a v ambulanci.

Základním specifikem Kyjevské školy je dodržování homeopatického standardu, který stanovil Samuel Hahnemann. Homeopat dokonale zná individuální typologii člověka – to je jeho základní nástroj. Reakce každého člověka na stres, nemoci a problémy mají své individuální zákonitosti, které musí homeopat znát a správně na ně reagovat.

S touto filozofií přišel MUDr. Fesik do České republiky a do praxe, vzdělávání, vývoje a výroby homeopatických přípravků ji uvedla společnost AKH.

Už od roku 1991 přednášíme homeopatii takovým způsobem, aby byla opravdu použitelná v praxi. Našimi posluchači jsou jak odborníci (lékaři, veterináři, lékárníci a další), tak i laická veřejnost. Oceňována je hlavně jednoduchost metody a její rychlé a jednoznačné výsledky. Díky tomu se našim absolventům daří pomáhat nemocným lidem i zvířatům. Každý pacient si zaslouží kvalifikovanou homeopatickou péči.

Ve dvouleté homeopatické škole a nadstavbovém vzdělávání ročně proškolíme přibližně sto odborníků. Přednášíme v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci. Kromě pravidelného cyklu vzdělávání v kurzu Praktická homeopatie podle Hahnemanna nabízí AKH i pravidelné online vzdělávání, pořádá homeopatické kongresy a letní homeopatickou školu. Vzdělávání probíhá i prostřednictvím moderních technologií: můžete se k nám připojit na Facebooku či na YouTube. I díky těmto možnostem denně využívá tradiční homeopatickou filozofii a naše česká homeopatika přibližně 2000 profesionálů.

Od roku 1999 máme povolení k přípravě a výrobě homeopatických přípravků. Naše homeopatické léky jsou schváleny Státním ústavem pro kontrolu léků, také špičková laboratoř AKH má veškeré certifikace a schválení SÚKL. Naše výrobní procesy se řídí zásadami Správné výrobní praxe. Jejich součástí jsou moderní technologické postupy, ovšem se zachováním původních Hahnemannových pravidel. Pro přípravu homeopatických tinktur a roztěrů používáme přednostně české byliny a minerály. Suroviny pro výrobu homeopatik jsou zpracovávány ručně až po přípravu konečné potence, pak nastupuje moderní technologický výrobní proces ve farmaceutické výrobě. V současnosti se chystáme uvést na trh další, nová homeopatika. Vedle vzdělávání je vývoj homeopatik klíčovým programem AKH.

Akademie klasické homeopatie zaměstnává řadu špičkových odborníků a s dalšími spolupracuje. Její tým tvoří ochotní a velmi erudovaní lidé, jak zjistíte, když nám zatelefonujete nebo nás navštívíte. Jistě oceníte jejich srdečný a lidský přístup a vysoké nasazení, s nímž se vám budou věnovat.

Hodně úsilí věnujeme poradenství pro širokou veřejnost. Již řadu let je v provozu přímá telefonní linka, kde se na nás můžete se svým dotazem obrátit, a ptát se nás můžete i přes Facebook. V našich poradnách působí zkušení, opakovaně proškolovaní odborníci.

Akademie klasické homeopatie spojuje klasickou homeopatii se špičkovými technologiemi. Denně dokazujeme, že homeopatie nabízí možnost jemné a bezpečné léčby.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik