Co je to AKH?

AKH, Akademie klasické homeopatie, je česká firma se sídlem v Ostravě, založená roku 1991.

Jejím hlavním programem je vzdělávání zdravotnických odborníků v homeopatii a vývoj a výroba homeopatických přípravků.

Vedle toho seznamujeme laickou veřejnost s homeopatickou myšlenkou, pořádáme přednášky, nabízíme konzultační setkání a provozujeme bezplatnou homeopatickou poradnu.

Náš vzdělávací program vychází z přesvědčení, že každý pacient si zaslouží kvalifikovanou homeopatickou péči. Profesionální přístup ke klientům je pro nás zásadní. Vzdělávání je zaměřeno prakticky, s důrazem na akceptaci moderního způsobu života lidí a zároveň s jasným odkazem na Samuela Hahnemanna a jeho původní homeopatické učení. Za třicet let vzdělávání máme už nepočítaně absolventů, z nichž více než dva tisíce používá českou homeopatii ve své každodenní práci. Jsou to lékaři, veterináři, zdravotní sestry a porodní asistentky, lékárníci, psychologové, psychoterapeuti, fyzioterapeuti a mnoho dalších.

V rukách našich absolventů je homeopatie živou, rychle se rozvíjející a úspěšnou metodou. Pomáhá řešit akutní i chronické zdravotní potíže, aniž by jakkoli negativně ovlivňovala organismus pacienta. Důkazem jsou tisíce až desetitisíce spokojených uživatelů v oblasti medicíny humánní i veterinární, a to od miminek až po seniory.

Našim klientům nechceme nic zakazovat ani přikazovat: do jejich stávajících zvyků nezasahujeme. Homeopatie, tak jak ji známe a provozujeme, nám umožňuje pacientům poradit, co je pro ně optimální (výběr profese, uvolnění stresu, jídelníček). Nikdy se ale nestavíme do role „zlého policajta“ a volbu našich klientů nerespektujeme. Klient, ať už je to sám pacient či jeho blízcí, je pro nás partnerem ve společném díle. Snažíme se ho podporovat v tom, aby přijal plnou zodpovědnost za své zdraví.

Zcela mimořádná je naše výroba českých archetypálních homeopatik. Historický odkaz Hahnemanna je zde spojen s moderními technologiemi, používanými v jejich přípravě. Na jedné straně osobně sbíráme byliny v biokvalitě na těch nejlepších stanovištích, tak jak to ve svých dílech vyžaduje Hahnemann, poté je ručně zpracováváme na matečnou tinkturu, dynamizujeme a ředíme až do konečné potence, na druhé straně podléháme institutu Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a máme veškerou potřebnou certifikaci pro laboratoř, přípravu a výrobu homeopatik. Jednotlivé výrobní operace probíhají ve shodě s jednoznačně definovanými postupy: aby konečné produkty měly požadovanou jakost, musí být zachovány zásady správné výrobní praxe (SVP). Výsledná potence homeopatik je zpracována na tablety ve špičkovém výrobním závodě, který vyrábí koncový produkt opět v souladu s požadavky SÚKL a SVP.

Zdůrazňujeme, že celý výrobní proces, od sběru suroviny po konečnou tabletu, je realizován v České republice.

Obrovskou výhodou je zvolená potence homeopatik. V našich krabičkách najdete homeopatika ideální potence, tak aby byl účinek jemný a zároveň co nejefektivnější. Nemusíte přemýšlet, jaká síla homeopatik bude pro vás vhodná, výběr už jsme provedli za vás, s nejlepší homeopatickou erudicí.

Distribuované tablety mají neutrální chuť – jejich základem je škrob pro farmaceutické účely. Jsou určeny k rozpouštění v ústech, ale není na závadu je i rozkousat či spolknout. Půlicí rýha umožňuje snadné rozpůlení tablety a tablety se také snadno drtí. Není tedy problém podávat homeopatika i nejmenším dětem nebo hendikepovaným osobám. Podání je možné i v jakékoliv tekutině či měkkém jídle.

Další výhodou je, že nemusíte dodržovat žádný odstup od jídla, pití, čištění zubů. Nezakazujeme ani pití kávy, konzumaci mentolu nebo aromatických pokrmů. Na překážku není ani používání parfémů, což jsou všechno zákazy, s nimiž se u některých homeopatik můžete setkat. Technologie naší výroby a zpracování zaručuje stabilní homeopatika s hlubokým, jistým a bezpečným účinkem.

Naše homeopatika jsou bez výjimky dostupná bez lékařského předpisu. Poznáte je podle označení AKH za názvem homeopatika. Distribuční sít je v současnosti široká. Po českých homeopatikách značky AKH se ptejte v lékárnách, prodejnách zdravé výživy nebo na e-shopu.

Buďte zdraví s českou homeopatií!

Co je nového ve světě homeopatie

10. 06. 2024

Nabídka práce - Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

Více informací ...

Nabídka práce - Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

30. 04. 2024

Zpravodaj ze XIII. homeopatického kongresu

Náš kongres proběhl 12. - 14. dubna 2024 v hotelu Imperiál Ostrava.

Více informací ...

Zpravodaj ze XIII. homeopatického kongresu

09. 03. 2024

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????

Připojte se k nám na jedinečnou cestu k harmonii, kde společně objevíme, jak nalézt rovnováhu a klid v každodenním životě. Tato speciální akce se koná v příjemném prostředí městského domu kultury a je otevřena každému, kdo se chce dozvědět více o osobním růstu, mindfulness a technikách pro dosažení vnitřní pokoje.

Více informací ...

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????
MUDr. Alexandr Fesik