Kongresová činnost

Osobní setkání, na nichž si homeopaté vyměňují odborné zkušenosti, jsou nesmírně důležitá jak pro jejich osobnostní růst, tak i pro vývoj homeopatie. Nováčci se učí od zkušenějších kolegů, praktikující homeopaté si vzájemně vyměňují své poznatky a osvědčené postupy a homeopatie takto drží krok s dobou. Nemůžeme zůstat zakonzervováni v 19. století, přestože odkaz Samuela Hahnemanna a jeho žáků, který tvoří základ našeho homeopatického myšlení, stále ctíme.

A proto právě dubnové výročí narození Samuela Hahnemanna, zakladatele homeopatie, už od roku 2011 slavíme homeopatickým kongresem. Za jedenáct ročníků se ho zúčastnilo přes osmdesát přednášejících. Lékaři, veterináři, lékárníci, rehabilitační pracovníci, porodní sestry, psychologové a psychoterapeuti – ti všichni se každoročně vyjadřují k důležitým homeopatickým tématům a přinášejí široké homeopatické veřejnosti své zkušenosti. V sále ostravského hotelu Imperial se za tu dobu vystřídalo nepočítaně posluchačů a reference jsou veskrze příznivé. Na zpravodaj z posledního kongresu se můžete podívat na

https://www.budtezdravi.cz/zpravodaj-xi-homeopatickeho-kongresu.

Do programu homeopatického kongresu, který je zaměřen spíše studijně, se nevešly kazuistiky, které mají hlavně pro začínající homeopaty podnětný a inspirativní efekt. Proto se od roku 2012 vždy v říjnu scházíme na homeopatických kazuistikách. Toto dvoudenní setkání obohacuje posluchače o nové zkušenosti z praxe homeopatických lékařů a lékárníků, pomáhá jim, aby neustrnuli v zajeté rutině, a dodává jim energii do další práce.

Nabitý program vzdělávacího kursu Praktická homeopatie dle Hahnemanna si vyžádal procvičení znalostí, hlavně co se týče práce s klientem. Kyjevská škola Demjana Popova vyniká mimořádně propracovaným způsobem získávání symptomů homeopatického obrazu bez toho, že bychom se museli na vše složitě dotazovat: dokáže to pouhým pozorováním pacienta, jeho celkového vzhledu, chování, oděvu, doplňků, pohybů, gest. Tato oblast je v jiných homeopatických vzdělávacích institucích poněkud opomíjena, ačkoli jde o nejdůležitější moment vyšetření klienta. Pozorováním získáváme nezkreslený obraz, vybudovaný na základě tzv. generálií. Určení správného homeopatika a plánu léčby je tak nepoměrně snadnější a přesnější.

Z tohoto důvodu je každoročně v červnu pořádána letní škola – homeopatický slunovrat, kde je dost prostoru na to, abyste se v těchto dovednostech pocvičili. Věřte, že se zde za tři dny dozvíte o práci s klientem víc než jinde za deset let.

Všechny tyto akce jsou otevřeny široké odborné veřejnosti. Snažíme se šířit homeopatický odkaz Samuela Hahnemanna i Demjana a Taťány Popových a přinášet do homeopatického prostoru nové informace tak, aby z nich měli ti, kteří se na nás obracejí s prosbou o pomoc, co největší prospěch.

Každý pacient si zaslouží kvalifikovanou homeopatickou pomoc!

Co je nového ve světě homeopatie

22. 03. 2023

Městská knihovna Varnsdorf - homeopatie

Vážená paní lékárnice Šárka Krulišová přichází s nabídkou nezapomenutelné přednášky na téma homeopatie, která je otevřena pro širokou veřejnost. Pokud hledáte způsob, jak se dozvědět více o této fascinující metodě léčby, neváhejte a navštivte tuto veřejnou přednášku. Paní Krulišová vám poskytne užitečné informace a zajímavé poznatky, které vám pomohou lépe porozumět této oblasti. Určitě neváhejte a přijďte na tuto úžasnou akci!

Více informací ...

Městská knihovna Varnsdorf - homeopatie

23. 02. 2023

Homeopatie, jarní alergie a detoxikace organismu

Začíná nám cyklus přednášek v sále Krajské knihovny Vysočiny.

Více informací ...

Homeopatie, jarní alergie a detoxikace organismu

08. 02. 2023

Přednáška - Homeopatické typy osobností a vliv na jejich zdraví

Obchod Bylinky a koření ve spolupráci s Akademii klasické homeopatie nabízí přednášku v Kladně.

Více informací ...

Přednáška - Homeopatické typy osobností a vliv na jejich zdraví
MUDr. Alexandr Fesik