Kalium iodatum AKH

Kalium iodatum AKH

 

Tohle je další z homeopatik, u kterých se mockrát vyplatilo, že bylo v rodinné lékárničce.

Alena, maminka Šimona a Matouše, pětiletých dvojčat, měla Kalium iodatum AKH ve skřínce s homeopatiky už od jejich miminkovského setkání s injekcí „Hexy“. Dávala ho tehdy pět dní před a po injekci na odklonění nežádoucích účinků a kluci byli vždycky bez potíží. Prošli i dalšími potřebnými zásahy podle vyhlášky a maminka se mohla spolehnout, že Kalium iodatum AKH kluky ochrání.

Měla s ním dobrou zkušenost i při jarní alergii, protože skvěle pomáhalo na oteklé oči, ucpaný nos a suchý kašel. Tím trpěl jak tatínek kluků, tak Matoušek. Druhý chlapec měl spíš výraznou tekoucí rýmu, která mu pokaždé odřela nos. Na jeho potíže skvěle pomáhalo homeopatikum Allium cepa AKH (na příběh s použitím tohoto homeopatika se můžete podívat ZDE). Paní Alena, která měla v téhle rodině ohledně léčby hlavní slovo, nedala na homeopatii dopustit. Sama se zajímala, co všechno se dá homeopatickými přípravky zvládnout.

Proto, když na podzim začali kluci v noci suše kašlat, věděla, že může opět s důvěrou sáhnout po Kalium iodatum AKH. Jakmile se začne topit, v místnosti se víří suchý vzduch s prachem a roztoči, mnoho dětí i dospělých zareaguje otokem sliznic, ucpaným nosem, a hlavně suchým kašlem. Trochu pomůže pořádně vyvětrat a napít se, ale za chvíli je problém zpět. 

„Ale když máte po ruce Kalium iodatum AKH, kluci i manžel až do rána klidně spí a nekašlou!“ hlásila paní Alena ve fb skupině @buďte zdraví s Českou homeopatií. My dodáváme, že tenhle lék není určen jen pro alergiky a astmatiky, ale pro všechny, kteří nesnáší suchý vzduch v místnosti a na spaní potřebují maximálně 18 °C, protože jinak kašlou a ucpe se jim nos.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik