Chamomilla recutita AKH

Chamomilla recutita AKH

 

Když dítě začne bolet ucho, změní se rázem všechny plány. Malý Felix se moc těšil na další bruslení s tátou Matějem a sestrou Apolenkou. Bylo to tak prima, jak se posledně všichni tři honili na ledu, teda do té doby, než táta upadl a narazil si… jo, kostrč se tomu říká. Pak už to taková legrace nebyla (ale to si můžete přečíst v jiném článku o Hypericu). Pak tatínek začal užívat homeopatika a teď, když je jeho bolest pryč a Apolence se zahojil palec (zarostl jí nehet a taky užívala homeopatika, pro podrobnosti si najdete Myristicu), tak teď už by mohli zase na bruslení, kdyby ho nezačalo tak děsně bolet ucho!

Venku sice hodně foukalo, ale Tomáš odvedle má nové štěně a s ním je taková legrace! Mamka říkala, ať nelítá venku bez čepice, ale Felix je trochu typ Sulfur po tatínkovi a pořád mu je dost teplo. (Však se podívejte na článek o Sulfuru, jak se projevuje typ Sulfur.) Když se stmívalo a maminka Felixe volala domů, čepice byla kdovíkde. A po koupání to začalo. Ouško začalo bolet, zrudlo a Felix ječel. Teploměr navíc ukázal 38,7 °C. Pomáhalo, když ho maminka houpala na klíně, ale jen trochu. Pak bolest zase převládla a Felix se dokonce po mamince vztekle ohnal, když se chtěla na ouško podívat. A teplý obklad, který mu nachystala, letěl do kouta.

Takového ho neznala. Je to rošťák, neposlucha a nepořádník, ale zlý není. Tohle patří k nemoci, napadlo Jolanu. A vybavila si, že na webu www.budtezdravi.cz nedávno četla o vzteku u Chamomilla recutita AKH. Posadila Felixe na klín tatínkovi, aby chvíli houpal on, a znovu si šla článek pročíst. Vytáhla homeopatickou lékárničku a našla žlutou krabičku Chamomilla recutita AKH. No jo, teď se jí to vybavilo! Takhle vyváděl, když mu rostly zoubky, a tehdy mu Chamomilla recutita AKH moc pomáhala.

Dala Felixovi první tabletku, kterou chlapeček vztekle rozdrtil zuby. Za deset minut to zopakovala. Pak se zdálo, že se Feldovi daří líp, položil si hlavičku tatínkovi na rameno a začaly se mu zavírat oči. Na cestu do postýlky mu dali ještě další tabletku. Zdálo se to neskutečné, ale Felix se až do rána nevzbudil. Maminka mu kontrolovala teplotu, ale čelo už neměl rozpálené.

Ráno maminka Felixe omluvila ze školky a sebe z práce, ale bolest ucha se nevrátila, teplota nevyskočila a oni dva si spolu užili docela pěkný den. 

„Už můžu na bruslení! Jsem úplně v pořádku, ucho mě nebolí a jdeme bruslit!“ hlásil Felix tatínkovi, sotva v předsíni po příchodu z práce shodil boty. Ale ne, po včerejší divoké akci nechtěli rodiče opětovné „přikrmení“ nemoci riskovat a Felix musel ještě dva dny počkat. 

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik