Hypericum perforatum AKH

Hypericum perforatum AKH

 

„Tak nezapomenout brusle, vyzvednout děti, fofrem na bruslák a cestou domů nakoupit,“ opakoval si Matěj, aby instrukce od manželky nespletl. Ne, že by byl nějak extra všímavý, ale ani jemu nemohlo uniknout, že Jolana jede „na doraz“. Měl ji rád, a když mu dnes ráno telefonovala, mrzelo ho, že má slzy na krajíčku a bojí se, jak dopadnou výsledky krve, které si kvůli únavě nechala udělat.

Ještě mu řekla, že jí doktor poradil užívat Acidum phosphoricum AKH. Pokrčil rameny. Kdyby to mělo zabrat, bude to super. Ale každopádně byl rozhodnutý Jolaně pomoct. Plán, který vymyslela, nebyl špatný. Ona si doma uklidí a on se postará o nákupy a zabaví děti. Pomyslel si: „Ještě, že mi do hlavy nevidí kolegyně feministka: ona SI doma uklidí!“ Ale pro něj úklid přeci být nemusí, on stejně nepozná, jestli jsou umytá okna a vyluxováno, nebo ne. 

Na kluzišti to bylo super. Miloval pohyb a vůbec mu nevadila zima. S dětmi se honil po ledu a musel uznat, že jak osmiletá Apolenka, tak pětiletý Felix se hodně zlepšili. Nebo šla jeho vlastní kondice dolů? Měl co dělat, aby jim stačil! A pak, když se otočil přes rameno, aby zjistil, jak daleko za ním je Felix, ztratil rovnováhu a spadl rovnou na pr… Ale to se neříká, na kostrč upadl.

Zatmělo se mu před očima a chvíli myslel, že nevstane. Děti se válely po ledu smíchy a on se musel začít smát taky, i když trochu ztuha.

„Děcka, jaj, to jsem si dal. Půjdeme domů, stejně je pozdě a mamka bude mít starost. Ještě skočíme na nákup, ale s tím mi budete muset pomoct, sotva se hýbu.“

Felix s Apolenkou byli skvělí. Rozvázali tatínkovi tkaničky na kanadách, každý mu jednu bruslařskou botu stáhl (a zase z toho bylo válení po zemi a velký smích) a když po obchodě chodil opřený o nákupní vozík, děti běhaly a nosily chleba, rohlíky, mléko, zeleninu. Všechno našli, šikulové.

Matěj si říkal, že bolest povolí, ale uběhly tři dny, a bolest z kostrče stále vystřelovala dolů do nohou a vzhůru po páteři. Byl rád, když se Jolana jejich šikovného pana doktora v pátek zeptala, co by Matějovi pomohlo.

Hypericum perforatum AKH začal užívat ještě dopoledne, každou hodinu jednu tabletu. V pátek večer už se mu zdálo, že je bolest mírnější a v neděli už si tím byl jistý. Hypericum perforatum AKH je báječné homeopatikum na zranění nervové tkáně, vzkázal mu pan doktor. A měl pravdu.

Začal vymýšlet, kdy by s dětmi zase mohli na kluziště. Na stole byla zapálená první adventní svíčka, Jolana už stačila dům krásně vyzdobit a všechno se zdálo v pořádku. Apolenka si ale začala stěžovat, že ji bolí palec. No jo, měla loňské brusle a podebral se jí nehet. Však to znáte, pořád je něco!

P.S. Jak to dopadlo s Apolenkou a jejím palečkem, se můžete podívat ZDE. A jestli Vás zajímá příběh Jolany a její únavy, najdete ho ZDE.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik