Acidum phosphoricum AKH

Acidum phosphoricum AKH

 

Maminka Jolana koukla do kalendáře a po zádech jí přeběhl mráz. Jak je možné, že to tak uteklo? V neděli by měla zapálit první adventní svíčku a nic není hotovo. Okna špinavá, všude se něco válí, kdepak je ta adventní nálada? Sama se cítí pod psa. Už týdny se ráno těžko vstává z postele a má pocit, že se její život scvrkl na kolotoč „práce-nakoupit-chystat večeři-vykoupat a spát“. S povzdechem se zvedla, že aspoň pečlivě umyje koupelnu, aby si pomyslně odškrtla jednu místnost. Když ale nad umyvadlem zahlédla v zrcadle tmavé kruhy pod očima a smutné vrásky kolem úst, svezla se na dlaždičky a rozplakala se. 

„Jsem stará, stará a unavená. Vlasy mi padají po hrstech, pleť mám suchou a zase se mi na bradě udělal nový pupínek. Vždyť je mi teprve 38 let! Snad nejsem nemocná?!“

Samozřejmě, že jí práce nešla od ruky. Od té chvíle jí hlavou běžely stále dokola zlé myšlenky a ačkoli byla unavená, nemohla zabrat. Když k ránu usnula, byla rozhodnutá, že hned ráno dojde k doktorovi.

Má pečlivého praktického lékaře, kterému stačí pár vět, aby pochopil. Vypsal žádanku na odběry krve a Jolanu prohlédl. 

„Uvidíme, co ukáže laboratoř a pak se domluvíme, co dál. Ale vypadá to, že jste dlouhodobě přetížená. Práce, děti, vy jste pečlivá a snažíte se mít všechno stoprocentní, že? Nechci to bagatelizovat, ale rád bych vás uklidnil, že nemusí jít o žádné vážné onemocnění. Samozřejmě, že můžete začít brát nějaké vitamíny, ale myslím, že pro vás víc udělá homeopatikum Acidum phosphoricum AKH. Začněte užívat šestkrát denně jednu tabletu. Dnes je úterý, v pátek si zavolejte o výsledky a povíte mi, jak se cítíte. A doma zapojte taky manžela!“

Jolana se rozhodla ve všem poslechnout a vymyslela plán. Že by její Matěj doma uklízel, to je sci-fi, ale mohl by nakoupit a pak vzít děti na kluziště. K večeři párkrát zvládnou obložený chleba a ona bude mít volné ruce. Cestou od lékaře se stavila v lékárně a koupila si Acidum phosphoricum AKH. Hned si jednu tabletku vzala, za dvě hodiny další. 

Když přišla z práce, uvařila si kávu a rozhlédla se kolem sebe. Po dvou hodinách zjistila, že má uklizený obývák a kafe stojí studené na stole. Jak je to možné? Vždyť ještě ráno se zdálo, že vyluxovat je nadlidský úkol! Teď cítila únavu a hlad, ale zároveň radost, co všechno stihla. A rozumně si řekla, že stačí. Nepřepínat, šetřit silami, říkal přeci doktor. Začala prostírat, když se rodina vrátila.

„Mami, mami! Táta si narazil pr…!“, ozvalo se od dveří.

„Felixi, to se neříká, kostrč jsem si narazil!“ A manžel Matěj přikulhal k Jolaně, aby ji políbil. „Pěkně jsem si dal, děti se mohly ulomit smíchy.“

Najednou byl dům plný radosti, smíchu a Jolana cítila, že se i její energie mění. Tak to šlo celý týden.

V pátek volala k doktorovi a ten ji ujistil, že je všechno v pořádku. Když mu řekla, že se jí to zdá neuvěřitelné, ale že už se cítí mnohem líp, byl potěšen. Poradil jí, aby Acidum phosphoricum AKH užívala dál, ale bude stačit už jen třikrát denně, zato minimálně do Vánoc. Vlasy, pleť i celé tělo budou přeci jen potřebovat delší čas, než se dostanou do kondice. Následky dlouhodobého stresu nezmizí raz dva.

Ještě se zeptala, co by si mohl vzít manžel na naraženou kostrč a pan doktor poradil Hypericum AKH. Jak to dopadlo, se dočtete zde.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik