Myristica sebifera AKH

Myristica sebifera AKH

 

„Jé, tati, to je super, půjdeme bruslit!“ jásal pětiletý Felix a skákal radostí po pokoji. 

„A co ty, Apu, ty se netěšíš?“ zarazil se táta Matěj, když se podíval na zamračenou Apolenku.

„Bolí mě palec,“ zavrčela osmiletá dcerka a dál rýpala do zapálené adventní svíčky na stole.

„Nech tu svíčku na pokoji a ukaž mi nohu. Která to je? Pravá, levá?“ zavelela maminka Jolana.

Apolenka si stáhla ponožku a vystrčila chodidlo směrem k mamince. V úterý byli s tátou bruslit, teď byla první adventní neděle a palec byl rudý, kolem nehtu zanícený a napuchlý. 

„A jéje, špatně sis ostříhala nehty a teď to hnisá, zarostl ti. Nebo jsou možná ty brusle malý, naposledy jsi je měla loni. Musíme pořídit nový, ale teď to je potřeba zahojit. Něco vymyslíme,“ vzala situaci do svých rukou maminka.

Palec vydesinfikovali, snažili se nehet lehce nadzvednout a upravit, ale čím zánět zklidnit? Maminka zkusila homeopatickou poradnu AKH na facebooku, @buďte zdraví s Českou homeopatií. Za chvíli měla zpátky odpověď a začala v nedělním odpoledni shánět Myristica sebifera AKH. Štěstí, že byla adventní neděle! I když nebyla bronzová, stříbrná ani zlatá, stejně byla jejich oblíbená lékárna otevřená a homeopatikum Myristica sebifera AKH měli skladem. 

Apolenka začala užívat podle rady lékárnice jednu tabletku každou hodinu a stejně jako její tatínek, který si posledně na ledě narazil kostrč a od pátku na to užíval Hypericum perforatum AKH (jak to bylo, si přečtěte ZDE) už večer cítila, že paleček bolí trochu míň. Ráno už to bylo jasné. I když přes noc udělali v užívání pauzu, otok byl skoro neznatelný a zarudnutí vybledalo. Apu si vzala tabletky Myristica sebifera AKH s sebou do školy a užívala je každou druhou přestávku, jak jí maminka vysvětlila. Odpoledne šli s tatínkem koupit nové brusle, „pošupovací“, aby rostly s Apolenkou a vydržely víc než jednu sezónu.

V úterý odpoledne už si na led troufl jak tatínek, tak Apolenka. Oba se rozhodli, že zbytek potíží vyženou z těla zábavou. To netušili, co bruslení tentokrát způsobí malému Felixovi, ale o tom příště, TADY. Ještěže maminka Jolana užívá Acidum phosphoricum AKH a její nervy mají posilu (proč, se dozvíte ZDE).

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik