05. 07. 2021

Nový školní rok 2021/2022 kurzu

Praktické homeopatie podle Hahnemanna

DVOULETÝ KURZ PRAKTICKÁ HOMEOPATIE PODLE HAHNEMANNA

 

Akademie klasické homeopatie s více než pětadvacetiletou úspěšnou tradicí v kvalitním vzdělávání homeopatů od podzimu roku 2021 opět otevírá dvouleté kurzy Praktická homeopatie podle Hahnemanna. Tyto kurzy pořádáme v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a v Českých Budějovicích.

 

Náš cíl

Cílem Akademie klasické homeopatie je rozšíření homeopatie mezi veřejnost a její opravdová dostupnost. Podle MUDr. Alexandra Fesika, který je jejím zakladatelem, si každý zaslouží kvalifikovanou homeopatickou péči. K tomuto záměru přispívá kvalitní odborná příprava homeopatů. 

 

Pro koho jsou kurzy určeny

Jsou určeny odborníkům – lékařům, lékárníkům, veterinářům, zdravotním sestrám a obecně všem profesionálům v pečujících profesích, kteří chtějí homeopatii porozumět a využívat ji v praxi, ať již jako doplnění a rozšíření své dosavadní činnosti nebo uvažují o zřízení samostatné poradny. Kurz v libovolném městě se skládá z celkem dvaceti přednášek, které studenty srozumitelně a stravitelně seznámí s nezbytnou teorií a nabídnou praktická cvičení. Výuka je rozvržena na jeden víkendový den měsíčně - kromě letních prázdnin. Z kurzů mohou profitovat i zájemci z jiných oborů, kteří si chtějí rozšířit obzory a hlouběji porozumět otázkám zdraví a vztahů.

 

Co posluchači kurzu získají

Dvouletý kurz tak studenty připraví na samostatné vedení homeopatické péče. Pracují při tom s třiceti účelně vybranými, nejvýznamnějšími a nejpoužívanějšími homeopatickými léky, o jejichž účincích získají během kurzu relevantní, hluboké a praktické znalosti, které umějí aplikovat v akutních i chronických situacích – jsou si dostatečně jistí a nemusejí informace pracně dohledávat, protože si je v kurzu bezpečně osvojí. Své dovednosti si posluchači postupně fixují řešením zajímavých domácích úkolů, analýzou případů vlastních pacientů a průběžným opakováním. 

 

Studentům je navíc zdarma k dispozici široká paleta praktických a přehledných pomůcek jako např. homeopatické mapy zdraví, rozšiřující tematické publikace, on-line přednášky a výuková videa. Během studia i po jeho dokončení mají možnost rozvíjet své znalosti na kongresech, letní škole homeopatie a dalších setkáních s odborníky vedených osobně nebo on-line. 

 

Výhody pro naše posluchače


1) Profesionalita – kurz vede lékař, který homeopatii vyučuje v kontextu moderní medicíny; dozvíte se, jak může homeopatie podpořit běžnou léčbu i vyvážit její nedostatky.
 
2) Systematičnost – učivo je citlivě rozvrženo do 20 víkendových přednášek, logicky navazuje, je přehledně uspořádáno a v průběhu dvou ročníků se témata propojují, rozvíjejí a procvičují na příkladech, takže lze vše snadno zvládnout a ihned aplikovat.
 
3) Praktičnost – naučíte se, jak využívat homeopatii při diagnostice a léčbě a také to, jak homeopatii aplikovat i v situacích, kdy není mnoho času – např. za tárou lékárny nebo při větší zátěži v ordinaci. 
 
4) Podpora – rady k vlastním případům studenta jsou poskytovány při osobní či telefonické konzultaci, homeopatická komunita našich studentů se vzájemně povzbuzuje a přátelsky konzultuje. Studium se tak stává snadným a přizpůsobeným potřebám posluchačů.
 
5) Dostupnost – díky našemu vzdělávacímu portálu www.studujtehomeopatii.cz máte i z pohodlí domova okamžitý přístup ke vzdělávacím materiálům, opakovacím testům a cvičením. 

 

Certifikát pro praxi

Na konci studia obdrží úspěšný absolvent studia certifikát, o nějž může opřít svou úspěšnou homeopatickou praxi.


A jaké jsou další možnosti rozvoje? 

Ti posluchači, kteří se nabyté pevné základy homeopatie rozhodnou dále rozšiřovat a rozvíjet, mají možnost pokračovat v nadstavbových Specializačních seminářích. Již během studia jsou posluchači srdečně zváni na každoroční dvoudenní Homeopatické kazuistiky a  třídenní Homeopatický kongres, kde se široce sdílejí zkušenosti v nápomocné homeopatické komunitě, a které jsou také platformou pro sdílení vlastních úspěchů. Každý přednášející se kdysi zapsal do kurzu. Stačí udělat první krok. Ozvěte se nám.

 

 

Kontakt a přihlášky: 
Tel. 596 113 330 nebo 776 879 799
www.budtezdravi.cz a www.studujtehomeopatii.cz

Co je nového ve světě homeopatie

05. 07. 2021

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

05. 07. 2021

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

05. 07. 2021

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik