Natrium sulfuricum AKH

Natrium sulfuricum AKH

 

„Asi mi taky nebudete věřit, jako všichni doktoři, ale já jsem tak strašně citlivá na vlhko, že poznám blížící se déšť dřív než meteorologové.“ řekla paní Vlasta (57), když poprvé přišla do homeopatické poradny. Homeopaté jsou zvyklí na různé zvláštnosti a rozhodně se s pacienty o jejich pocitech nehádají.

„Ano, to je u některých homeopatických typů obvyklé. Jak vlhké počasí škodí vám?“ Vlasta se nejdřív nadechla, nejspíš aby řekla „co je vám po tom“, ale pak se uklidnila a rozhovořila se o bolestech kloubů, hlavně levé kyčli a koleni.

Byla, až na vystouplé břicho, spíš hubená. Měla nažloutlou pleť, s nahnědlými skvrnami na tvářích, hřbetech rukou a v dekoltu. Kůže na dlaních byla suchá, popraskaná, stejně jako rty. I bělmo bylo lehce nažloutlé, stejně jako jazyk a zuby. Při pohybu jí zřetelně křupaly klouby

Stěžovala si také na bolestivost kloubů prstů v chladu, hlavně, když je měla ponořit do studené vody. 

„Už kvůli tomu vůbec nejezdím na chalupu. Než se to tam ohřeje, ta studená koupelna, vlhké peřiny, rozbolí mě z toho záda a klouby. Kolikrát tam chytím i zánět průdušek. Nejradši bych to prodala a jezdila někam do tepla. Ale aby tam bylo sucho, v Thajsku jsem dostala strašný průjem a zimnici, myslela jsem, že to bude má smrt.“

Kromě zánětu kloubů Vlasta s nástupem chladného vlhkého počasí začínala kašlat, bolela ji hlava, přicházela teplota a zimnice. V říjnu a listopadu bývala pravidelně nemocná. Uléhala se záněty dutin, s ošklivou žlutohnědou či zelenou rýmou, záněty průdušek, zápaly plic. Po antibioticích mívala průjmy, nadýmání a zhoršoval se jí ekzém na dlaních

Byla tak citlivá na vlhko, že ani nemohla jíst „vlhké“ potraviny. Okurky, papriky, meloun, rajčata, moc mastného, mléčných výrobků, to všechno jí způsobovalo průjmy a nadýmání. Dušovala se, že jí po těchto potravinách také víc bolí klouby a zhoršuje se ekzém na dlaních. Když špatně zkombinovala stravu a k tomu ji něco rozčílilo, mívala žlučníkovou koliku s hořkým zvracením a zimnicí.

Pořád dokola se jí střídaly bolesti kloubů, průjmy, plicní infekce a ekzémy, a to rozhodně neprospívalo její psychice. Připustila, že je spíš pesimistická, všechno vždycky dopadne špatně a homeopatie jí asi taky nepomůže. Kdyby jí nebylo tak nepříjemné řešit své potíže se stále se měnícím personálem v nemocnici, nikdy by nepřišla. Ale co, v životě už ztratila víc a homeopatii jí zaplatila dcera, tak se uvolila to zkusit.

Odešla s doporučením na Natrium sulfuricum AKH. Měla ho užívat třikrát denně a za tři měsíce přijít.

Objevila se v půlce března a opatrně, aby to nezakřikla, přiznala zlepšení. Přestože už čtrnáct dní skoro pořád pršelo, nechytila rýmu ani kašel a docela obstojně se jí chodilo, kyčel ani koleno nijak extra nezlobily. Co jí ale nejvíc zarazilo: úplně přestaly ranní průjmy a vrátila se formovaná stolice. Teprve teď si uvědomila, že průjmy po snídani považovala za tak běžné, že je ani „nenahlásila“.

Přes vrozený skepticismus začala doufat, že jí může být i lépe, a chtěla pokračovat v užívání. HomeopatikumNatrium sulfuricum AKH mohla užívat dál, tak dlouho, jak bude potřeba. Až bude spokojená, může ho vysadit. V náročném, deštivém nebo mlhavém období jsme doporučili vzít si preventivně jednu až dvě tablety denně.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik