Natrium sulfuricum AKH

Natrium sulfuricum AKH

 

„Asi mi taky nebudete věřit, jako všichni doktoři, ale já jsem tak strašně citlivá na vlhko, že poznám blížící se déšť dřív než meteorologové.“ řekla paní Vlasta (57), když poprvé přišla do homeopatické poradny. Homeopaté jsou zvyklí na různé zvláštnosti a rozhodně se s pacienty o jejich pocitech nehádají.

„Ano, to je u některých homeopatických typů obvyklé. Jak vlhké počasí škodí vám?“ Vlasta se nejdřív nadechla, nejspíš aby řekla „co je vám po tom“, ale pak se uklidnila a rozhovořila se o bolestech kloubů, hlavně levé kyčli a koleni.

Byla, až na vystouplé břicho, spíš hubená. Měla nažloutlou pleť, s nahnědlými skvrnami na tvářích, hřbetech rukou a v dekoltu. Kůže na dlaních byla suchá, popraskaná, stejně jako rty. I bělmo bylo lehce nažloutlé, stejně jako jazyk a zuby. Při pohybu jí zřetelně křupaly klouby

Stěžovala si také na bolestivost kloubů prstů v chladu, hlavně, když je měla ponořit do studené vody. 

„Už kvůli tomu vůbec nejezdím na chalupu. Než se to tam ohřeje, ta studená koupelna, vlhké peřiny, rozbolí mě z toho záda a klouby. Kolikrát tam chytím i zánět průdušek. Nejradši bych to prodala a jezdila někam do tepla. Ale aby tam bylo sucho, v Thajsku jsem dostala strašný průjem a zimnici, myslela jsem, že to bude má smrt.“

Kromě zánětu kloubů Vlasta s nástupem chladného vlhkého počasí začínala kašlat, bolela ji hlava, přicházela teplota a zimnice. V říjnu a listopadu bývala pravidelně nemocná. Uléhala se záněty dutin, s ošklivou žlutohnědou či zelenou rýmou, záněty průdušek, zápaly plic. Po antibioticích mívala průjmy, nadýmání a zhoršoval se jí ekzém na dlaních

Byla tak citlivá na vlhko, že ani nemohla jíst „vlhké“ potraviny. Okurky, papriky, meloun, rajčata, moc mastného, mléčných výrobků, to všechno jí způsobovalo průjmy a nadýmání. Dušovala se, že jí po těchto potravinách také víc bolí klouby a zhoršuje se ekzém na dlaních. Když špatně zkombinovala stravu a k tomu ji něco rozčílilo, mívala žlučníkovou koliku s hořkým zvracením a zimnicí.

Pořád dokola se jí střídaly bolesti kloubů, průjmy, plicní infekce a ekzémy, a to rozhodně neprospívalo její psychice. Připustila, že je spíš pesimistická, všechno vždycky dopadne špatně a homeopatie jí asi taky nepomůže. Kdyby jí nebylo tak nepříjemné řešit své potíže se stále se měnícím personálem v nemocnici, nikdy by nepřišla. Ale co, v životě už ztratila víc a homeopatii jí zaplatila dcera, tak se uvolila to zkusit.

Odešla s doporučením na Natrium sulfuricum AKH. Měla ho užívat třikrát denně a za tři měsíce přijít.

Objevila se v půlce března a opatrně, aby to nezakřikla, přiznala zlepšení. Přestože už čtrnáct dní skoro pořád pršelo, nechytila rýmu ani kašel a docela obstojně se jí chodilo, kyčel ani koleno nijak extra nezlobily. Co jí ale nejvíc zarazilo: úplně přestaly ranní průjmy a vrátila se formovaná stolice. Teprve teď si uvědomila, že průjmy po snídani považovala za tak běžné, že je ani „nenahlásila“.

Přes vrozený skepticismus začala doufat, že jí může být i lépe, a chtěla pokračovat v užívání. HomeopatikumNatrium sulfuricum AKH mohla užívat dál, tak dlouho, jak bude potřeba. Až bude spokojená, může ho vysadit. V náročném, deštivém nebo mlhavém období jsme doporučili vzít si preventivně jednu až dvě tablety denně.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

18. 05. 2023

Vliv strachu na lidské zdraví

Přijďte a objevte perly moudrosti na přednášce "Vliv strachu na lidské zdraví a homeopatické řešení"! ✨ Tato inspirativní přednáška vám otevře dveře do světa, ve kterém se setkávají strach a zdraví. Budete mít jedinečnou příležitost odkrýt tajemství homeopatie a jak může pomoci překonat strach a podpořit vaše zdraví.

Více informací ...

Vliv strachu na lidské zdraví

17. 05. 2023

Domácí homeopatická lékárnička

Připojte se k fascinující přednášce o domácí homeopatické lékárničce a získejte cenné informace o tom, jak se vypořádat s nachlazením, alergiemi a dalšími onemocněními pomocí homeopatik!

Více informací ...

Domácí homeopatická lékárnička

16. 05. 2023

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023

Prozradíme vám, co jsme se dozvěděli na největším homeopatickém kongresu roku 2023: Inspirační ohlédnutí za Homeopatickou léčbou strachu v Ostravském hotelu Imperial" #českáhomeopatie #AKH #ohlédnutí #léčbastrachu

Více informací ...

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023
MUDr. Alexandr Fesik