Natrium carbonicum AKH

Natrium carbonicum AKH

 

Natrium carbonicum AKH při potravinové alergii pomáhá!

Malá Káťa byla úplně standardní desetiměsíční kojenec. První zoubek jí vyrostl koncem šestého měsíce, psychomotorický vývoj byl přiměřený a váhově byla vprostřed tabulky. Jen kdyby ji netrápily ty věčné bronchitidy!

Maminka byla dost nešťastná, že Kačenka za poslední tři měsíce užívala už třikrát antibiotika a mezitím stále nějaké sirupy. Vždycky dostala silnou hlenovou rýmu, bílou, lehce do žluta, pak se přidal kašlík, a přestože maminka hned nasadila všechny doporučené medikamenty, do nosíku stříkala mořskou vodu a poctivě odsávala hleny, stejně to po čtrnácti dnech bylo zase „na průduškách“.

Při homeopatické konzultaci maminka krčila rameny, že nic jiného holčičku netrápí. Až při podrobnějším vyptávání vyšlo najevo, že Kačenka vůbec nesnášela mateřské mléko, moc plakala, měla koliky a hlenovitý průjem s nestráveným mlékem. Nalézt umělou výživu, na které by Káťa prospívala, bylo velmi náročné. Nakonec skončili v gastroenterologické poradně a dívenka dostávala speciální nutriční formuli pro děti s nesnášenlivostí mléka.

Od té doby se zlepšilo trávení i atopický ekzém a dítě začalo prospívat. Až na ty bronchitidy…

Homeopatovi to bylo jasné: malá potřebuje homeopatikum Natrium carbonicum AKH, které je skvělé na „odhlenění“. Podává se třikrát až šestkrát denně, podle intenzity potíží. U miminek se tableta rozdrtí do vody nebo do příkrmu. Pomáhá s nažloutlými hleny i dětem, které nemají alergii na mléko, trávicí a kožní potíže, ale u Kačky to byl tzv. archetypální lék. Seděly všechny příznaky.

Kašel se po pár dnech užívání uklidnil a do týdne byla holčička bez hlenů. Po třech měsících soustavné „chemické“ léčby bez efektu se to mamince zdálo jako zázrak. Ale homeopat jen prohodil: „Sláva Hahnemannovi a jeho homeopatii!“

Natrium carbonicum AKH při potravinové alergii pomáhá!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.


Natrium carbonicum AKH

 

Paní Boženka (55) přišla do homeopatické poradny, tak jako mnoho jiných, zoufalá ze svého zdravotního stavu. Trápily ji četné potravinové alergie, nadýmání, průjmy, astma, bolesti kloubů a nepříjemný ekzém.

Sotva začala popisovat své potíže, neudržela se a začala plakat. „Původně jsem nesnášela jen mléko, ale teď už nemůžu ani pečivo, skoro žádnou zeleninu a ovoce. Hned po jídle se nafouknu, začnu říhat, mám křeče v břiše. Nevím, jestli to může souviset, ale do půlhodiny po jídle začnu smrkat a odkašlávat husté hleny. Když sním něco špatného, strašně se mi zhorší ekzém. Ale kolikrát se ekzém objeví jenom proto, že se zapotím, nebo vylezu na sluníčko.“

Popisovala nesnesitelně štípavý, mokvavý ekzém, který byl kromě kožních záhybů i na dlaních, mezi prsty a za ušima. Po rozvodu žila s maminkou, děti neměla. Svěřila se, že celý život trpěla na dráždivé gynekologické výtoky, sexuální styk jí byl nepříjemný a nikdy se jí nepovedlo otěhotnět. Paní Boženka pracovala jako prodavačka v papírnictví, vyhovovalo jí klidné pracovní tempo. Její vedoucí jí jen pokaždé na začátku školního roku, když maminky nakupovaly školní pomůcky, vytýkala pomalost.

Byla menší, kulatá, s výrazným bříškem a tenkými končetinami. Vadilo jí přílišné teplo, ze kterého ji strašně bolela hlava, ale zároveň nesnášela chlad, protože ji začaly bolet klouby a přicházel kašel s astmatickou dušností. Slunce vyvolávalo ekzém, mnohokrát si v létě podvrtla kotník a třikrát i koleno. A do toho neustálé průjmy, nadýmání, křeče v břiše.

„Mám toho hodně, ale myslím, že za všechno může mléko, lepek a vůbec potraviny. Když se mi povede vyhnout se všem alergenům, zlepší se mi trávení, kůže a zmizí i hleny. Ale to bych mohla pít jen vodu a jíst domácí králičí maso a rýži.“

Nabídli jsme jí užívat Natrium carbonicum AKH třikrát denně, při zhoršení alergických stavů si mohla zvýšit dávkování na šestkrát denně. Paní Boženka se naposledy vysmrkala, utřela si slzy a kolébavě vyšla ze dveří.

Za dva měsíce, v říjnu, jsme se znovu sešli. Nevyrostla, ani výrazně nezeštíhlela. Byla ale na první pohled spokojenější, ve tváři měla lepší barvu a lehce se usmívala. „Musím říct, že moje trávení je mnohem klidnější. Nemusím tolik běhat, nemám křeče a neříhám už po každém jídle. Rozhodně ne tak hlasitě. A podívejte, ekzém se stáhnul tady na ta malá místa! Možná, že mám i víc energie, protože na mě šéfová teď tolik nevrčela, ať pohnu, že mám frontu. Opravdu, cítím se vážně dost dobře.“ Postupně jsme probrali, že se zmírnil i výtok, netrápí ji odřeniny v místech vlhké zapářky, nemusí tak často smrkat a dýchá se jí volně. Bolest hlavy měla jen dvakrát, ještě ze začátku užívání, za srpnových veder.

Škoda, že paní Boženka nevěděla o homeopatiku Natrium carbonicum AKH dřív. Nejspíš by během života měla menší trávicí, gynekologické i kožní potíže. Navíc, vyřešením dráždivého výtoku se často ženy zbaví i neplodnosti a mají zdravé děti.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik