Moschus AKH

Moschus AKH

 

Hysterie byla z mezinárodní klasifikace nemocí vyškrtnuta, nahradila ji tzv. histriónská porucha osobnosti. Jde o sklon k dramatizaci banalit, k přehánění, touhu být centrem pozornosti a velkou emoční labilitu se žárlivostí, nespokojeností, vyčítáním, obviňováním a manipulativností. Léčba je složitá, zahrnuje především psychoterapii se zaměřením na „přeučení“ starých vzorců chování a poznání vlastních povahových vlastností, které člověku komplikují život. Farmakoterapie psychiatrickými léčivy je druhotná.

Už když se Ludmila (46) telefonicky objednávala, měl jsem na tuto poruchu osobnosti podezření. Výmluvně líčila své potíže s nespavostí, s častým omdléváním, s bolestmi zad, silnou menstruací a s nevěrnými partnery. Žádná terapie jí dosud nepomohla a všichni ji zklamali. Zdůrazňovala, že potřebuje termín hned a reagovala silně podrážděně, když si měla do diáře homeopatickou konzultaci napsat až za tři týdny.

Na ni přišla pěkně oblečená plnoštíhlá žena, s výraznými šperky, líčením a parfémem. Bez dlouhých okolků si začala stěžovat na své předchozí terapeuty, lékaře a partnery, obviňovala je z nezájmu a nekompetence. Partneři byli nekompetentní „jako chlapi“, co se týče práce i sexuální zdatnosti

Teď ji ale trápila hlavně úzkost z budoucnosti, protože byla opět bez práce. Pracovní poměr už po několikáté ukončila pro dlouhodobé neshody s kolegy, a hlavně po velmi vyhroceném konfliktu s důležitým zákazníkem. 

Měla nízký tlak, velmi snadno omdlívala, když se rozčílila, někdo ji urazil nebo při silné menstruaciPila hodně kávy a ráda si dala sklenku slivovice na povzbuzeníPři jídle ji polévalo horko a měla černo před očima, často ji přepadla škytavka: „To ale nepodceňujte, to není jen tak nějaká obyčejná škytavka, tohle je prostě něco strašného! Vůbec to nechce přestat, píchá mě z toho tady nahoře v rameni a co mi u toho dělá srdce, to fakt nemá každý!“

Nejvíc ji děsily palpitace, bušení srdce. Dávala je do souvislosti s úzkostí, kterou cítila ohledně budoucnosti. Nedávno se s ní rozešel další přítel a teď byla navíc bez práce. 

Z celého projevu a podle symptomů bylo jasné, že potřebuje Moschus AKH třikrát denně. Domluvili jsme se na kontrole za šest týdnů a já doufal, že jí homeopatikum pomůže nejen se silnou menstruací, škytavkou, sklonem k mdlobám a s bušením srdce, ale také s nahlédnutím na problémy její povahy.

Na konzultaci tentokrát přišla v lepší náladě. Připustila, že se asi něco mění, měsíčky nebyly tak hrůzostrašné a lépe spala. „Ano, i bušení srdce bylo jen párkrát, ale jestli za to může Moschus AKH, to teda nevím.“ Nicméně souhlasila, že ho bude užívat dál.

Byla to dlouhá cesta a bylo potřeba ještě homeopatika Bella-donna AKH, které na čas užívala střídavě s Moschus AKH, ale přál bych vám tu změnu vidět.

Po půldruhém roce Lidka dokázala vydržet v práci, aniž by všechny kolem sebe urážela. Měla „opatrný vztah“, jak se vyjádřila. Tentokrát se nechtěla hned sestěhovávat, ale trávila s Martinem hodně času na výletech a koncertech, a dokonce bez úhony zvládli i společnou dovolenou. O bušení srdce už nevěděla a nemohla si ani vzpomenout, kdy naposled to „s ní seklo“. Moschus AKH ale nechtěla dát z ruky: „Neumíte si představit, co jsem bez něj zažívala! Všichni mi ubližovali, pomlouvali mě, nikdo se mi nevěnoval! Teď vycházím i s tou protivnou a hloupou prodavačkou u nás v krámě. No, ona je vlastně docela fajn. Ale víte, to já jsem o dost jiná než dřív.“ 

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik