Lycopodium AKH

Lycopodium AKH

 

Petra znáte už z jeho virové anabáze, tehdy mu dobře zabralo homeopatikum Camphora AKH (viz článek). Zabralo by ještě rychleji, kdyby důvěřoval své ženě a vzal si při nemoci homeopatikum dříve. 

Petr byl ale muž s hlavou pevně sedící na krku, proto důvěřoval hlavně medicíně založené na důkazech. Doma se ženou kvůli tomu svedli mnoho bojů, až se ustálilo, že sebe a děti bude jeho žena Lenka léčit po svém, tedy homeopaticky, a Petr si bude jíst svou medicínu.

Petr byl zaměstnán u městské policie a uniformu nosil moc rád, i když by to nahlas nepřiznal. Měl rád řád, byl skvělý ve vybírání pokut za špatné parkování a venčení psů v ulicích. Vyžadoval dodržování režimu i doma, od dětí a manželky. Když nebylo všechno, jak si přál, často byl na rodinu hodně nepříjemný.

Děti, už v pubertě, si z něj potají utahovaly: „Á, tatínek má zase hlad. Nebo je nadmutej? Třeba ho pálí žáha, nebo má zácpu! No, anebo ho zase trápí hemeroidy.“

Je pravda, že Petrovy zažívací potíže byly veřejným tajemstvím. I kolegové v práci poznali, že si Petr nestačil dát svačinku. Byl vzteklý, protivný, křičel a třískal dveřmi. Sekretářka pro něj měla vždycky ve stole čokoládovou tyčinku a když začal pěnit, honem mu ji i s kafíčkem donesla. Kolegové na něj dokonce založili tajný fond, protože „najedený Petr – klid na oddělení“.

Lenku to ale nebavilo. Věděla, že by Petrovi moc pomohlo Lycopodium AKH a všem by se jim žilo lépe. Vždyť už často neměl chuť ani na manželské romantické chvilky. Ale měli tu dohodu…

Takže trpěla jeho záchvaty vzteku, jeho poroučení, ba dokonce i jeho nepříjemné nadýmání a únik větrů. Jeho podrážděnost, když ho bolela hlava, a ještě větší podrážděnost, když ho trápily hemoroidy. Pak ale přišel první žlučníkový záchvat. Petr se kroutil v rytmu křečí, zbrocený studeným potem a vzýval všechny svaté, aby se mu ulevilo. Zrovna byli na dovolené v Tunisu a Petrovi se opravdu nechtělo do cizokrajné nemocnice.

Svolil tedy, že si vezme Lycopodium AKH. Užíval každou čtvrthodinu jednu tabletku a během hodiny prudké křeče v pravém podžebří ustoupily, nadmuté břicho splasklo a Petr zažil obrovskou úlevu. Tehdy vzal homeopatii konečně na milost. Lence dovolil, aby mu Lycopodium AKH podávala dlouhodobě a světe div se: ustoupilo jeho věčné nadýmání, zácpa, bolesti hlavy. Nemíval už proklínané žluté rýmy a zimní bronchitidy s kašlem. Doma i v práci byl klidnější a kdyby mu někdo zjišťoval hladinu cukru v krvi, zjistil by, že je mnohem stabilnější. Petra už netrápily hypoglykemické vzteky. Hemoroidy mu časem taky daly pokoj… No, prostě zdravý, šťastný chlap! 

Důkazem toho bylo i Lenčino neplánované třetí těhotenství a krásná Lenička, která se moc podobala tatínkovi.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik