Kalium muriaticum AKH

Kalium muriaticum AKH

 

„Pane doktore, já už jsem úplně upráškovaná,“ ozvalo se v telefonu. Volala Květa, skoro třicetiletá úřednice.

Dostala rýmu, trochu ji bolelo v krku, trochu hlava, zvětšily se jí uzliny. Přestože byla rýma bílá, našedlá, nepřešla do hnisavé, nemohla se jí Květa zbavit. Naopak, zalehly jí uši, při smrkání jí v nich praskalo a pískalo. Když mluvila, rezonoval jí hlas v hlavě, jako by ji měla v kbelíku. Protože byla také pořád unavená, šla se po třech týdnech ukázat praktické lékařce.

Odnesla si antibiotika, i když sedimentace byla jen lehce zvýšená a CRP bylo 5, a poctivě je začala užívat. V lékárně jí ještě doporučili probiotika, ušní svíce a mořskou vodu do nosu. 

Květa byla poslušný pacient a bylo by spravedlivé, kdyby byla za pár dní v pořádku, ale na kontrole byl její stav nezměněn. Po vyšetření na ORL si odnesla kortikoidní sprej do nosu, antihistaminika a léky na ředění hlenů. Za další týden měla kromě rýmy, zalehlých uší, bolavé hlavy, zvětšených uzlin a teploty 37,2 °C ještě vaginální mykózu a kandidózu dutiny ústní.

A to byla chvíle, kdy se v telefonu ozvalo: „Musíte mi pomoct homeopatií, takhle to dál nejde!“

Vzhledem k tomu, jak silně měla rozvinuté všechny příznaky, nebylo určení správného homeopatika tak těžké.Kalium muriaticum AKH totiž pokrývá celý obraz její nemoci: bíle povleklý jazyk, husté šedobílé přilnavé hleny, postižení dutin a Eustachovy tuby se zalehnutím uší a bolestí hlavy, zvětšené uzliny, únava a vaginální mykóza se svěděním a bílým výtokem.

Po třech dnech užívání Kalium muriaticum AKH (pětkrát denně tabletu) Květa hlásila zlepšení: „Začala jsem hodně smrkat, najednou to všechno šlo ven. Uvolnily se mi uši, přestalo mě škrábat v krku a taky moc děkuju za úlevu „dole“, už to konečně nesvědí!“

Mohla tedy snížit dávkování na třikrát denně. Zároveň dostala doporučení užívat Kalium muriaticum AKH ještě aspoň dva měsíce, aby se sklonu k tomuto typu onemocnění zbavila. Od té doby máme pravidelně na lince mnoho jejích přátel, které říkají: „Víte, mě posílá Květa, protože mi zalehly uši a homeopatie mi může pomoct!“

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik