Kalium muriaticum AKH

Kalium muriaticum AKH

 

„Pane doktore, já už jsem úplně upráškovaná,“ ozvalo se v telefonu. Volala Květa, skoro třicetiletá úřednice.

Dostala rýmu, trochu ji bolelo v krku, trochu hlava, zvětšily se jí uzliny. Přestože byla rýma bílá, našedlá, nepřešla do hnisavé, nemohla se jí Květa zbavit. Naopak, zalehly jí uši, při smrkání jí v nich praskalo a pískalo. Když mluvila, rezonoval jí hlas v hlavě, jako by ji měla v kbelíku. Protože byla také pořád unavená, šla se po třech týdnech ukázat praktické lékařce.

Odnesla si antibiotika, i když sedimentace byla jen lehce zvýšená a CRP bylo 5, a poctivě je začala užívat. V lékárně jí ještě doporučili probiotika, ušní svíce a mořskou vodu do nosu. 

Květa byla poslušný pacient a bylo by spravedlivé, kdyby byla za pár dní v pořádku, ale na kontrole byl její stav nezměněn. Po vyšetření na ORL si odnesla kortikoidní sprej do nosu, antihistaminika a léky na ředění hlenů. Za další týden měla kromě rýmy, zalehlých uší, bolavé hlavy, zvětšených uzlin a teploty 37,2 °C ještě vaginální mykózu a kandidózu dutiny ústní.

A to byla chvíle, kdy se v telefonu ozvalo: „Musíte mi pomoct homeopatií, takhle to dál nejde!“

Vzhledem k tomu, jak silně měla rozvinuté všechny příznaky, nebylo určení správného homeopatika tak těžké.Kalium muriaticum AKH totiž pokrývá celý obraz její nemoci: bíle povleklý jazyk, husté šedobílé přilnavé hleny, postižení dutin a Eustachovy tuby se zalehnutím uší a bolestí hlavy, zvětšené uzliny, únava a vaginální mykóza se svěděním a bílým výtokem.

Po třech dnech užívání Kalium muriaticum AKH (pětkrát denně tabletu) Květa hlásila zlepšení: „Začala jsem hodně smrkat, najednou to všechno šlo ven. Uvolnily se mi uši, přestalo mě škrábat v krku a taky moc děkuju za úlevu „dole“, už to konečně nesvědí!“

Mohla tedy snížit dávkování na třikrát denně. Zároveň dostala doporučení užívat Kalium muriaticum AKH ještě aspoň dva měsíce, aby se sklonu k tomuto typu onemocnění zbavila. Od té doby máme pravidelně na lince mnoho jejích přátel, které říkají: „Víte, mě posílá Květa, protože mi zalehly uši a homeopatie mi může pomoct!“

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

18. 05. 2023

Vliv strachu na lidské zdraví

Přijďte a objevte perly moudrosti na přednášce "Vliv strachu na lidské zdraví a homeopatické řešení"! ✨ Tato inspirativní přednáška vám otevře dveře do světa, ve kterém se setkávají strach a zdraví. Budete mít jedinečnou příležitost odkrýt tajemství homeopatie a jak může pomoci překonat strach a podpořit vaše zdraví.

Více informací ...

Vliv strachu na lidské zdraví

17. 05. 2023

Domácí homeopatická lékárnička

Připojte se k fascinující přednášce o domácí homeopatické lékárničce a získejte cenné informace o tom, jak se vypořádat s nachlazením, alergiemi a dalšími onemocněními pomocí homeopatik!

Více informací ...

Domácí homeopatická lékárnička

16. 05. 2023

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023

Prozradíme vám, co jsme se dozvěděli na největším homeopatickém kongresu roku 2023: Inspirační ohlédnutí za Homeopatickou léčbou strachu v Ostravském hotelu Imperial" #českáhomeopatie #AKH #ohlédnutí #léčbastrachu

Více informací ...

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023
MUDr. Alexandr Fesik