Kalium bichromicum AKH

Kalium bichromicum AKH

 

„Dobrý den, mně říkala Květa, že mám zavolat, protože mi můžete pomoct se zánětem dutin,“ ozvalo se ve sluchátku. Květa měla dobrou zkušenost s homeopatikem Kalium muriaticum AKH (viz článek) a byla přesvědčená, že homeopatie je na rýmu, zánět dutin a přidružené potíže to nejlepší a nejrychlejší řešení. Od té doby, co se zbavila vleklého zánětu Eustachových tub a husté rýmy, nám do poradny volala řada jejích přátel o pomoc.

Tentokrát volal Václav (29), šikovný automechanik. Měl hustou, žlutou rýmu, která skoro nešla vysmrkat, zato zatékala do krku a on ji pak s obtížemi a dávením vykašlával, hlavně po ránu. Také ho bolela hlava v oblasti čelních dutin: „Tak zvláštně, je to jen na jednom místě nad obočím, špičkou prstu vám můžu ukázat, kde,“ vysvětloval do telefonu. „A na ORL nejdu, tam jsem si užil svý. V pubertě to jednu zimu bylo patnáct punkcí!“

Na otázku: „Co ještě?“ se zamyslel a povídá: „Tu rýmu mám už skoro měsíc, špatně spím, budí mě ucpaný nos a lechtavý kašel. Jsem protivný i sám sobě, protože musím do práce, tam nemůžu dýchat a tak děsně kýchám, že jsem se i praštil o podvozek do hlavy. Navíc hlava mě otravně bolí prostě pořád. Taky mě začal zlobit žaludek. Zkoušel jsem na rýmu, kašel a bolesti nějaké léky a asi jsem si ho tím rozhodil. Nesnesu teď pivo, a přitom ho mám moc rád. Posledně jsem po něm zvracel, bylo to stejně žluté, jako ta rýma.“

Krásný, jasný popis Kalium bichromicum! Žluté hojné lepivé hleny, zasažené dutiny, podrážděný žaludek s nesnášenlivostí piva. Škoda, že Václav nezavolal dřív, nemusel se tak dlouho trápit. Ideální by bylo, kdyby ho přivedla maminka už jako malého, když trpěl na opakované rýmy a záněty dutin.

Pět dní užíval Kalium bichromicum AKH pětkrát denně a pak volal: „Je to dobrý, už jen dosmrkávám! Ale byla klika, že jsem to nasadil v pátek odpoledne. Celý víkend jsem frkal jako divej, šlo ze mě neuvěřitelný množství hlenu, úplně jsem cítil, jak to v čele lupe a odchází. Hodně jsem se potil, dělalo mi dobře vlažný pití. Teď už hlava vůbec nebolí, nos mám volnej, v noci spím. To je taková úleva! Můžu to ještě brát dál? Nerad bych, aby se mi to zas vrátilo, jsem v dílně věčně v průvanu a chci už bejt zdravej.“

Domluvili jsme se, že bude užívat Kalium bichromicum AKH třikrát denně ještě aspoň tři měsíce. Když bude v pořádku, může homeopatikum vysadit. S příchodem chladnějšího počasí si může brát jednu nebo dvě tablety denně jako prevenci a na posílení imunitního systému.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik