15. 12. 2014

Homeopatie a posílení imunity

Čekají nás nejchladnější měsíce roku, během kterých by se děti měly radovat i ze sportováních her v napadaném sněhu.

Mnohdy však stačí zapomenutá šála, promoklé oblečení nebo mrazivý vítr a zasněžený svah vystřídá přeplněná čekárna u lékaře. Pokud chcete nemocem předcházet, anebo je zarazit hned v počátku, pomůže vám homeopatie.

Imunitu dětí i dospělých můžete během celého roku upevňovat užíváním homeopatického léku Silicea AKH. Jedna nebo dvě tablety podávané denně uchrání děti od chřipky, nachlazení a angín. Pokud nemoc už propukla, můžete podáváním léku třikrát denně podpořit tělo v jeho boji s nákazou a zkrátit tak i dobu onemocnění. Silicea AKH také skvěle léčí záněty uší a mandlí po dlouhém pobytu v chladném prostředí.

Během chladných období roku se rychle šíří chřipka a angína. Chřipku často vnímáme jako běžné onemocnění, ale pro dětský organismus je souboj s touto nemocí vysilující. Jestliže chřipka už zaútočila, sáhněte po léku Bella-donna AKH, který nemocnému uleví od bolestí hlavy, břicha i od horečky. Bella-donna AKH je také hlavním homeopatickým lékem proti angínám. Tiší palčivé bolesti oteklých mandlí a sráží vysoké horečky. Chřipku i angínu léčí velice šetrně a nezpůsobuje nevolnost nebo otupělost.

Děti se nachladí až třikrát častěji než dospělí. Často stačí jen chvíle v promoklém oblečení, jindy prochladnou poté, co se zpotily během venkovního dovádění. Dulcamara AKH dětem uleví při následném nachlazení. Pomáhá i během počátečních stádií chřipky, když tiší bolesti zad, svalů a kloubů. Poradí si i bolestmi ledvin, které vznikly ze sezení na prochladlých prolézačkách a studené zemi.

Velmi časté jsou nyní i rýmy provázející nachlazení. Allium cepa AKH šetrně léčí rýmu i u velmi malých dětí anebo těhotných a kojících žen. Pomáhá i chronicky nemocným pacientům, kteří užívají jiné léky. Nosní spreje a kapky sice přinášejí rychlou úlevu, ale rýmu neléčí a mohou se užívat jen omezenou dobu. Při urputných rýmách je proto homeopatikum Allium cepa AKH tou nejlepší volbou, protože je možné ho užívat libovolně dlouho a bez obav z nežádoucích účinků. Během nachlazení lék také pomáhá uvolnit zahleněné dýchací cesty.

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE A ČTENÁŘKY ČASOPISU MAMINKA

Soutěžte s námi a vyhrajte dárkový balíček, ve kterém najdete hrníček, slušivé triko a kalendář, který bude zároveň vašim homeopatickým rádcem. Ceny čekají na deset nejrychlejších z vás. Soutěžní otázku naleznete v prosincovém čísle časopisu Maminka na straně 195, odpověď na ni ve článku výše.

 

Odpověď zašlete na tento email: budtezdravi@budtezdravi.cz

 

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

15. 12. 2014

Homeopatická káva s MUDr. Alexandrem Fesikem

Online setkání s homeopatií

Více informací ...

Homeopatická káva s MUDr. Alexandrem Fesikem

15. 12. 2014

X. homeopatické kazuistiky

Homeopatické kazuistiky se každoročně zaměřují na praktické využití homeopatie, tedy na úspěšně řešené případy českých lékařů humánních i veterinárních, lékárníků a dalších odborníků v homeopatii.

Více informací ...

X. homeopatické kazuistiky

15. 12. 2014

X. homeopatický slunovrat - Meteohomeopatie: Modality jako hlavní klíč k určení homeopatického léku

 Vážení přátelé homeopatie, s radostí si Vás dovolujeme pozvat na již tradiční homeopatické setkání, které se letos uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm. Tentokrát se tedy setkáme v půvabném prostředí Valašska, kde se budeme moci potěšit krásou zdejší přírody na přelomu jara a léta.

Více informací ...

X. homeopatický slunovrat - Meteohomeopatie: Modality jako hlavní klíč k určení homeopatického léku
MUDr. Alexandr Fesik