Hepar sulfuris AKH

Hepar sulfuris AKH

 

Co bychom si počali v mrazivých dnech bez homeopatika Hepar sulfur AKH? Naštěstí ho pro nás už před dvěma sty lety objevil Samuel Hahnemann. Proč ho v ostrých zimních dnech tolik potřebujeme, zjistíte z našeho příběhu.

Když o víkendu uhodí mrazy a fouká ledový vítr, homeopaté vědí, že budou mít plné čekárny lidí, kteří potřebují Hepar sulfuris AKH. Mrazivý vzduch na ně má strašný účinek. Začne je bodat v krku, zanítí se jim mandle, dostanou hnisavou rýmu. Všechno je zhoršené chladem, takže stačí otevřít okno a oni se prudce rozkašlou. Zanícené tkáně vždy ukrutně bolí a oni pak nejdou pro drsné slovo či fyzickou obranu daleko. Jsou vzteklí, bolaví a popudliví.

Zrovna tak vypadal Bohumil, když 8. února přišel. Stěžoval si na prudkou bolest v krku, bolest hlavy, rýmu a kašel. Nechtěl si odložit a zůstal sedět v kabátě a s čepicí naraženou až po nos, přestože v poradně máme příjemných 21 stupňů. Byl s ním složitý hovor, odpovídal jednoslovně a neskrýval podrážděnost. Uzliny na krku měl na pohmat silně bolestivé a stejně reagovaly na dotek uši, vypadalo to, že se musí držet, aby se neohnal.

Byl s dětmi o víkendu sáňkovat, protože bylo nádherné slunečné počasí. Bohužel, zároveň foukal ledový vítr a teploměr ukazoval mínus devět stupňů. Stačila mu hodina na to, aby brutálně promrzl a už v noci začal štěkavě kašlat. Během celé neděle se mu nepovedlo zahřát, kašlal, smrkal a zánět se rozšířil do celé hlavy, hrdla a hrudníku. Měl strach, že chytil koronavirovou infekci a dožadoval se homeopatika Camphora (viz článek), ale ubezpečil jsem ho, že potřebuje Hepar sulfuris AKH.

Chodí do poradny už několik let a je to sympatický IT technik, který homeopatii objevil přes svou dcerku Dorotku (viz článek Silicea), teď poprvé jsem ho viděl takhle protivného. Tentokrát totiž přišel v silně dekompenzovaném stavu Hepar sulfuris, čemuž naprosto odpovídaly všechny příznaky, včetně psychiky.

Odnesl si Hepar sulfuris AKH s tím, že ho má užívat každou hodinu a postupně, podle ústupu potíží, intervaly prodlužovat.

Za dva dny volal, že se cítí skoro zdravý. Už mu nebylo stále zima, nebolela ho ani hlava, ani v krku, ani uši a snadno odkašlával. Užíval ještě čtrnáct dní Hepar sulfuris AKH třikrát denně, aby se nemoc nevrátila. Mezitím polevily mrazy a on zase šel s dětmi na svah, tentokrát bez následků. Dušoval se, že příště si během mrazivých dní bude brát Hepar sulfuris AKH preventivně, protože tohle už nechce zažít!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

18. 05. 2023

Vliv strachu na lidské zdraví

Přijďte a objevte perly moudrosti na přednášce "Vliv strachu na lidské zdraví a homeopatické řešení"! ✨ Tato inspirativní přednáška vám otevře dveře do světa, ve kterém se setkávají strach a zdraví. Budete mít jedinečnou příležitost odkrýt tajemství homeopatie a jak může pomoci překonat strach a podpořit vaše zdraví.

Více informací ...

Vliv strachu na lidské zdraví

17. 05. 2023

Domácí homeopatická lékárnička

Připojte se k fascinující přednášce o domácí homeopatické lékárničce a získejte cenné informace o tom, jak se vypořádat s nachlazením, alergiemi a dalšími onemocněními pomocí homeopatik!

Více informací ...

Domácí homeopatická lékárnička

16. 05. 2023

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023

Prozradíme vám, co jsme se dozvěděli na největším homeopatickém kongresu roku 2023: Inspirační ohlédnutí za Homeopatickou léčbou strachu v Ostravském hotelu Imperial" #českáhomeopatie #AKH #ohlédnutí #léčbastrachu

Více informací ...

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023
MUDr. Alexandr Fesik