Hepar sulfuris AKH

Hepar sulfuris AKH

 

Telefonická poradna AKH je hodně vytížená a někdy si mezi sebou posteskneme, že je složité nalézt správný lék, když pacienta nevidíme. Na druhou stranu, jsou homeopatické typy, kdy je naopak výhodou, že na nás pacient nedosáhne.

Maminka malého Daniela volala poměrně často. Měla tři děti a tak u nich byly nemoci na denním pořádku. Jednoho lednového dne, kdy celou republiku už pět dní sužoval pořádný mráz a ostrý vítr, volala právě kvůli Danečkovi.

„Dáňa je normálně docela hodný kluk, trochu vzteklý, ale jsou mu teprve tři, z toho ještě vyroste. Jenže teď je nemocný a kromě toho, že ho bolí v krčku, má ošklivou rýmu a teplotu, je prostě … strašný. Je zlostný, popudlivý, vzteká se, hryže, když jsem mu sáhla na uzlinky pod čelistí, kopnul mě. Pláče, nenechá na sebe sáhnout. Buďte rádi, že s ním nejste. V noci nekašle, ale krákorá, to jsou hrozné zvuky.“

Takhle vypadá pacient, který potřebuje Hepar sulfuris AKH, pomysleli jsme si. Navíc pro toto homeopatikum mluvilo i počasí, ostrý východní vítr a mrazy. Následovala série ověřovacích otázek, které tuto volbu potvrdily: „Je mu zima? Chce pít jen teplé? Potí se? Rozkašle se, když ho svlečete? A chraptí?“

Maminka na všechno odpověděla, že ano. Hned nasadila Hepar sulfuris AKH, který měla doma v lékárničce kvůli laryngitidám. První den ho dávala Danečkovi každou hodinu. Noc byla klidnější, kašel byl volnější, už ne tak ostrý a kokrhavý. Bolest v krčku přestávala, Daniel byl ochotný zase začít jíst a rýma se změnila z husté žlutozelené na průhlednou. Za tři dny byl Daneček z nejhoršího venku a v pondělí už mohl zase jako úplně zdravý jít do školky. Maminka si chválila rychlý účinek a poznamenala si, že Hepar sulfuris AKH na angínu s agresivitou pomáhá!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.


Hepar sulfuris AKH

 

Co bychom si počali v mrazivých dnech bez homeopatika Hepar sulfur AKH? Naštěstí ho pro nás už před dvěma sty lety objevil Samuel Hahnemann. Proč ho v ostrých zimních dnech tolik potřebujeme, zjistíte z našeho příběhu.

Když o víkendu uhodí mrazy a fouká ledový vítr, homeopaté vědí, že budou mít plné čekárny lidí, kteří potřebují Hepar sulfuris AKH. Mrazivý vzduch na ně má strašný účinek. Začne je bodat v krku, zanítí se jim mandle, dostanou hnisavou rýmu. Všechno je zhoršené chladem, takže stačí otevřít okno a oni se prudce rozkašlou. Zanícené tkáně vždy ukrutně bolí a oni pak nejdou pro drsné slovo či fyzickou obranu daleko. Jsou vzteklí, bolaví a popudliví.

Zrovna tak vypadal Bohumil, když 8. února přišel. Stěžoval si na prudkou bolest v krku, bolest hlavy, rýmu a kašel. Nechtěl si odložit a zůstal sedět v kabátě a s čepicí naraženou až po nos, přestože v poradně máme příjemných 21 stupňů. Byl s ním složitý hovor, odpovídal jednoslovně a neskrýval podrážděnost. Uzliny na krku měl na pohmat silně bolestivé a stejně reagovaly na dotek uši, vypadalo to, že se musí držet, aby se neohnal.

Byl s dětmi o víkendu sáňkovat, protože bylo nádherné slunečné počasí. Bohužel, zároveň foukal ledový vítr a teploměr ukazoval mínus devět stupňů. Stačila mu hodina na to, aby brutálně promrzl a už v noci začal štěkavě kašlat. Během celé neděle se mu nepovedlo zahřát, kašlal, smrkal a zánět se rozšířil do celé hlavy, hrdla a hrudníku. Měl strach, že chytil koronavirovou infekci a dožadoval se homeopatika Camphora (viz článek), ale ubezpečil jsem ho, že potřebuje Hepar sulfuris AKH.

Chodí do poradny už několik let a je to sympatický IT technik, který homeopatii objevil přes svou dcerku Dorotku (viz článek Silicea), teď poprvé jsem ho viděl takhle protivného. Tentokrát totiž přišel v silně dekompenzovaném stavu Hepar sulfuris, čemuž naprosto odpovídaly všechny příznaky, včetně psychiky.

Odnesl si Hepar sulfuris AKH s tím, že ho má užívat každou hodinu a postupně, podle ústupu potíží, intervaly prodlužovat.

Za dva dny volal, že se cítí skoro zdravý. Už mu nebylo stále zima, nebolela ho ani hlava, ani v krku, ani uši a snadno odkašlával. Užíval ještě čtrnáct dní Hepar sulfuris AKH třikrát denně, aby se nemoc nevrátila. Mezitím polevily mrazy a on zase šel s dětmi na svah, tentokrát bez následků. Dušoval se, že příště si během mrazivých dní bude brát Hepar sulfuris AKH preventivně, protože tohle už nechce zažít!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

10. 06. 2024

Nabídka práce - Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

Více informací ...

Nabídka práce - Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

30. 04. 2024

Zpravodaj ze XIII. homeopatického kongresu

Náš kongres proběhl 12. - 14. dubna 2024 v hotelu Imperiál Ostrava.

Více informací ...

Zpravodaj ze XIII. homeopatického kongresu

09. 03. 2024

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????

Připojte se k nám na jedinečnou cestu k harmonii, kde společně objevíme, jak nalézt rovnováhu a klid v každodenním životě. Tato speciální akce se koná v příjemném prostředí městského domu kultury a je otevřena každému, kdo se chce dozvědět více o osobním růstu, mindfulness a technikách pro dosažení vnitřní pokoje.

Více informací ...

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????
MUDr. Alexandr Fesik