Hepar sulfuris AKH

Hepar sulfuris AKH

 

Co bychom si počali v mrazivých dnech bez homeopatika Hepar sulfur AKH? Naštěstí ho pro nás už před dvěma sty lety objevil Samuel Hahnemann. Proč ho v ostrých zimních dnech tolik potřebujeme, zjistíte z našeho příběhu.

Když o víkendu uhodí mrazy a fouká ledový vítr, homeopaté vědí, že budou mít plné čekárny lidí, kteří potřebují Hepar sulfuris AKH. Mrazivý vzduch na ně má strašný účinek. Začne je bodat v krku, zanítí se jim mandle, dostanou hnisavou rýmu. Všechno je zhoršené chladem, takže stačí otevřít okno a oni se prudce rozkašlou. Zanícené tkáně vždy ukrutně bolí a oni pak nejdou pro drsné slovo či fyzickou obranu daleko. Jsou vzteklí, bolaví a popudliví.

Zrovna tak vypadal Bohumil, když 8. února přišel. Stěžoval si na prudkou bolest v krku, bolest hlavy, rýmu a kašel. Nechtěl si odložit a zůstal sedět v kabátě a s čepicí naraženou až po nos, přestože v poradně máme příjemných 21 stupňů. Byl s ním složitý hovor, odpovídal jednoslovně a neskrýval podrážděnost. Uzliny na krku měl na pohmat silně bolestivé a stejně reagovaly na dotek uši, vypadalo to, že se musí držet, aby se neohnal.

Byl s dětmi o víkendu sáňkovat, protože bylo nádherné slunečné počasí. Bohužel, zároveň foukal ledový vítr a teploměr ukazoval mínus devět stupňů. Stačila mu hodina na to, aby brutálně promrzl a už v noci začal štěkavě kašlat. Během celé neděle se mu nepovedlo zahřát, kašlal, smrkal a zánět se rozšířil do celé hlavy, hrdla a hrudníku. Měl strach, že chytil koronavirovou infekci a dožadoval se homeopatika Camphora (viz článek), ale ubezpečil jsem ho, že potřebuje Hepar sulfuris AKH.

Chodí do poradny už několik let a je to sympatický IT technik, který homeopatii objevil přes svou dcerku Dorotku (viz článek Silicea), teď poprvé jsem ho viděl takhle protivného. Tentokrát totiž přišel v silně dekompenzovaném stavu Hepar sulfuris, čemuž naprosto odpovídaly všechny příznaky, včetně psychiky.

Odnesl si Hepar sulfuris AKH s tím, že ho má užívat každou hodinu a postupně, podle ústupu potíží, intervaly prodlužovat.

Za dva dny volal, že se cítí skoro zdravý. Už mu nebylo stále zima, nebolela ho ani hlava, ani v krku, ani uši a snadno odkašlával. Užíval ještě čtrnáct dní Hepar sulfuris AKH třikrát denně, aby se nemoc nevrátila. Mezitím polevily mrazy a on zase šel s dětmi na svah, tentokrát bez následků. Dušoval se, že příště si během mrazivých dní bude brát Hepar sulfuris AKH preventivně, protože tohle už nechce zažít!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik