Ferrum phosphoricum AKH

Ferrum phosphoricum AKH

 

„Jako by nestačilo, že celý hoří, ještě se mu spouští krev z nosu. Prý na to pro dvouleťáka nic není, jen vypalování na ORL, a to zas nechceme my. Nemá pro tyhle malé něco homeopatie?“

Ale jistě, má. A může to vzít „od podlahy“, od prvních příznaků katarálního zánětu dýchacích cest, nečekat, až se chorobný stav rozvine.

Dvouletý Jáchymek byl nemocný každou chvíli a vždy se k tomu přidalo krvácení z nosu. Nemoc začínala pokašláváním, vodnatým výtokem z nosu a zvýšenou teplotou. Noc poctivě prokašlal suchým, drsným a hlasitým kašlem a před šestou už budil maminku celý zakrvácený. Horečnaté stavy vypadaly skoro jako stav Aconitum (viz článek Aconitum AKH), ale bez neklidu a vyděšení. Jáchymek míval teploty mezi 38 a 39,3 °C, měl zarudlá líčka a dost velkou žízeň na studené pití. Často to byl první příznak laryngitidy, několikrát ho také bolely uši.

„Víte, Ferrum phosphoricum AKH podávám na první stadium zánětu, když jsou zanícené sliznice a člověk má pocit, že jsou horké a suché. Proto taky chce pít studené. Hodně často to mívají děti, lékař stanoví diagnózu zánětu Eustachovy tuby, laryngitidu, zánět nosohltanu nebo bronchitidu,“ povídá homeopat.

Protože byl Jáchymek zrovna nemocný, začal užívat Ferrum phosphoricum AKH každé dvě hodiny. Za tři dny maminka volala, že klučík krásně odkašlává, je bez teplot, nic ho nebolí a krev se z nosánku už nespouští. Doma s ním není k vydržení a jestli prý můžou ven.

Ano, můžou. Když nemá horečku, proč by nešel? Jen neprostydnout, ještě pěkně šálku přes pusinku a čepici přes uši. Ferrum phosphoricum AKH mohou snížit na třikrát denně a když bude bez potíží, budou podávat jen jednu tabletku denně, preventivně.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik