Dioscorea AKH

Dioscorea AKH

 

„Tak co, Radime, jak je po včerejšku?“ hlaholil do telefonu Patrik. „Mně ti bylo tak blbě, však víš, všechny ty panáky a jídlo včera… Ale pak Alena přinesla z lékárny nějaké homeopatikum, no, znáš mě, já a homeopatie, taková pavěda. Ale bylo mi tak zle, že jsem si říkal, ať mi zabere cokoliv, že mi to je jedno. Ty, nekecám, dvě tablety a já jsem zase dejchal! A Alena taky, měla podrážděné ledviny a už je taky lepší. No, a co vy? Byla to včera smršť, co?“ řehtal se Patrik.

Radim jen funěl: „Promiň, zavoláme si zejtra. Je mi hrozně. Chytil mě žlučník, mám děsný křeče.“ A už chtěl telefon položit, když slyší Patrika: „Hele, zkus lékárnu na náměstí, je tam taková kočka, Jolana ji zná. Něco ti poradí.“

Matěj s Jolanou mají výborné kamarády. Dva z nich, Patrika a Alenu, už lékárnice-homeopatka Marcela zná. Patrik potřeboval Carbo vegetabilis AKH na kocovinu s říháním (dočtete se ZDE) a Alena Berberis vulgaris AKH na ledvinovou koliku a pálení v močových cestách (to najdete TADY). Patrik a Alena společně s Radimem a Jitkou chodili „za čerty“ a to je vždycky náročné. Zvlášť, když jako Radim máte žlučníkový kamínek.

Byly čtyři hodiny odpoledne, když si před lékárnou oklepávala sníh z bot Radimova žena Jitka. Ještěže mají do pěti, Radim vypadal příšerně. Kroutil se na gauči, nesnesl, když mu na břicho něco tlačilo, pořád se zakláněl, aby měl žlučník „prostor“. Vzdychal a kvílel, kapky od doktora skoro nepomáhaly, ale na pohotovost nechtěl jít ani za nic. K tomu měl průjem a bylo mu na zvracení, sotva pomyslel na jídlo.

Paní lékárnice Marcela měla naštěstí skladem i homeopatikum Dioscorea AKH. „Dejte mu tohle. Ze začátku často, co patnáct až dvacet minut. Až se mu uleví, interval prodlužte, nebojte, tělo si samo řekne. Jak se začne kroutit, ať si vezme další. Je to zaměřené na koliky trávicího traktu, když se člověk zaklání a nesnese předklon. Žlučník, žaludek, střeva, dokonce menstruační bolesti a ledvinová kolika. Že má kámen? No jo, to odpovídá. A nechodil včera za čerty? To jsou druhé Velikonoce, už jsem dnes řešila několik následků bohatého pohoštění.“

A tak se Jitka zeptala i na sebe, včera měla svátek a i když žena vydrží víc než kůň, pomoc potřebovala zrovna jako Radim, Patrik a Alena (a o tom se dočtete příště, ZDE).

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik