Coccus cacti AKH

Coccus cacti AKH

 

Paní Stáňa, kterou znáte z příběhu Solidago AKH, má tři děti. Dva kluky už taky znáte, psali jsme o nich v příběhu Chamomilla AKH, homeopatikum jim pomáhá při bolesti uší a zubů. No a třetí dítě, prostřední, je Baruška. Jsou jí teprve 4 roky a byla by to veselá a spokojená holčička, až na ty kašle.

Když její maminka Stáňa volala, zněla v telefonu vyčerpaně. „Už několik dní nespíme. Barča kašle už třetí týden. Ze začátku to bylo suché a když kašel zvlhnul, myslela jsem si, že bude brzy pokoj. Ale ne, je to nekonečné. Přes den pěkně odkašlává, smrká už jen průhledné hleny, ale sotva večer lehne, spustí se dráždívý a dávivý kašel. Trvá to až do půlnoci. U postýlky má kbelík, protože během noci i několikrát blinká. Je v tom hodně hlenů, jsou hodně tahavé, lepivé, nejsou od pusinky k odlepení. A asi proto se jí i špatně vykašlávají, že se přilípnou v těch průduškách.“

Pokračovala výčtem, co všechno už na kašel a na ředění hlenů dávají, ale noc co noc je to stejné. Přes den je to lepší, venku na čerstvém vzduchu je to taky lepší, dokonce při kašli pomůže i otevřené okno. Taky pomáhá, aspoň na chvilku, když se Baruška napije něčeho studeného. Nejhorší je to v teplé místnosti, vleže v posteli.

Poradili jsme jí Coccus cacti AKH. Domluvili jsme se, že ho Baruška bude užívat čtyřikrát denně a navíc v noci, kdyby přišel záchvat kašle. Ozvat se měli za tři dny.

Už ale druhý den dopoledne přišla zpráva: „Děkujeme, konečně jsme spali! Měla včera tři tablety a noc byla mnohem lepší. Pokračujeme a pozítří zavolám. Stáňa“

Není vždycky pravda, že „první vyhrání z kapsy vyhání“. Tady bylo zlepšení lineární, od začátku do konce. Množství hlenu se během tří dnů výrazně snížilo, hlavně byl ale řidší a Baruška ho snadno odkašlávala. Noční záchvaty kašle zmizely úplně a kbelík mohli uklidit, u postýlky už nebyl potřeba.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

18. 05. 2023

Vliv strachu na lidské zdraví

Přijďte a objevte perly moudrosti na přednášce "Vliv strachu na lidské zdraví a homeopatické řešení"! ✨ Tato inspirativní přednáška vám otevře dveře do světa, ve kterém se setkávají strach a zdraví. Budete mít jedinečnou příležitost odkrýt tajemství homeopatie a jak může pomoci překonat strach a podpořit vaše zdraví.

Více informací ...

Vliv strachu na lidské zdraví

17. 05. 2023

Domácí homeopatická lékárnička

Připojte se k fascinující přednášce o domácí homeopatické lékárničce a získejte cenné informace o tom, jak se vypořádat s nachlazením, alergiemi a dalšími onemocněními pomocí homeopatik!

Více informací ...

Domácí homeopatická lékárnička

16. 05. 2023

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023

Prozradíme vám, co jsme se dozvěděli na největším homeopatickém kongresu roku 2023: Inspirační ohlédnutí za Homeopatickou léčbou strachu v Ostravském hotelu Imperial" #českáhomeopatie #AKH #ohlédnutí #léčbastrachu

Více informací ...

Kongresový zpravodaj - XII. homeopatický kongres duben 2023
MUDr. Alexandr Fesik