Coccus cacti AKH

Coccus cacti AKH

 

Paní Stáňa, kterou znáte z příběhu Solidago AKH, má tři děti. Dva kluky už taky znáte, psali jsme o nich v příběhu Chamomilla AKH, homeopatikum jim pomáhá při bolesti uší a zubů. No a třetí dítě, prostřední, je Baruška. Jsou jí teprve 4 roky a byla by to veselá a spokojená holčička, až na ty kašle.

Když její maminka Stáňa volala, zněla v telefonu vyčerpaně. „Už několik dní nespíme. Barča kašle už třetí týden. Ze začátku to bylo suché a když kašel zvlhnul, myslela jsem si, že bude brzy pokoj. Ale ne, je to nekonečné. Přes den pěkně odkašlává, smrká už jen průhledné hleny, ale sotva večer lehne, spustí se dráždívý a dávivý kašel. Trvá to až do půlnoci. U postýlky má kbelík, protože během noci i několikrát blinká. Je v tom hodně hlenů, jsou hodně tahavé, lepivé, nejsou od pusinky k odlepení. A asi proto se jí i špatně vykašlávají, že se přilípnou v těch průduškách.“

Pokračovala výčtem, co všechno už na kašel a na ředění hlenů dávají, ale noc co noc je to stejné. Přes den je to lepší, venku na čerstvém vzduchu je to taky lepší, dokonce při kašli pomůže i otevřené okno. Taky pomáhá, aspoň na chvilku, když se Baruška napije něčeho studeného. Nejhorší je to v teplé místnosti, vleže v posteli.

Poradili jsme jí Coccus cacti AKH. Domluvili jsme se, že ho Baruška bude užívat čtyřikrát denně a navíc v noci, kdyby přišel záchvat kašle. Ozvat se měli za tři dny.

Už ale druhý den dopoledne přišla zpráva: „Děkujeme, konečně jsme spali! Měla včera tři tablety a noc byla mnohem lepší. Pokračujeme a pozítří zavolám. Stáňa“

Není vždycky pravda, že „první vyhrání z kapsy vyhání“. Tady bylo zlepšení lineární, od začátku do konce. Množství hlenu se během tří dnů výrazně snížilo, hlavně byl ale řidší a Baruška ho snadno odkašlávala. Noční záchvaty kašle zmizely úplně a kbelík mohli uklidit, u postýlky už nebyl potřeba.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik