Chamomilla AKH

Chamomilla AKH

 

Stáňa (znáte ji z příběhu o Solidago virgaurea AKH) má tři malé děti. Není divu, že u nich doma nebylo nouze o náhle vzniklé bolesti. Zoubky, uši, tříměsíční kolika. Vždycky to začalo kolem osmé večer, po počáteční rozmrzelosti přišel vzteklý křik a v případě nejstaršího Toníka i horečka.

Zrovna jako tuhle večer. Bylo 20.30, když zoufalá Stáňa volala SOS: „Prosím, nebylo by něco na bolest ucha? Tonda se vrátil z venku, řádili až do tmy ve sněhu a teď tu šílí. Ztratil čepici a dost tu fouká. Ucho má celé červené, i tvář, ale to druhý ouško je normální, světlý a nebolí. Měřila jsem mu teplotu, má 38,3 °C. Hlavně ať už neřve, to je k zbláznění!“

Maminka Stáňa poměrně přesně popsala symptomy homeopatika Chamomilla AKH. Naštěstí ho našla v lékárničce,dávali ho při rostoucích zoubcích nejmladšího synka Vojty. Tehdy si Stáňa taky nejvíc stěžovala na křik, který jí rval uši. Chlapeček měl červenou tvářičku, teplotu přes 38 °C a jako by do něj vstoupil zlý duch. Z šestiměsíčního miminka bylo vzpínající se tornádo, křičel a mlátil sebou v postýlce. Na chvíli se uklidnil jen prudkým potřásáním v náručí, ale vzápětí praštil maminku ručičkou do nosu a znovu se kroutil jako žížala. Chamomilla AKH uklidnila bolavé dásničky a rychle klesla i teplota.

Takže teď, u Tondy, už věděla, že Chamomilla AKH má rychlý účinek a mohla doufat v rychlé zlepšení. Podala tedy dvě tablety rychle po sobě a když za půl hodiny nesla Toníkovi třetí, zjistila, že usnul. Za hodinu začal ze spaní naříkat, a to byla chvíle pro podání další tablety. V noci k němu vstala ještě dvakrát, vždy mu dala jednu tabletku Chamomilla AKH, on ji v polospánku rozkousal a ráno byl bez teploty. Ouško nebolelo a Toník už zase žundal, že chce jít ven.

Stáně dalo hodně práce udržet ho doma. Homeopatikum Chamomilla AKH mu dala během dne ještě třikrát a bolest ani teplota se už nevrátily. Toník běžel další den stavět sněhuláka. Jen k nalezené čepici mu pro jistotu přišila tkaničky, aby ji v zápalu hry zase neztratil.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik