Carbo vegetabilis AKH

Carbo vegetabilis AKH

 

Patrik spolu s kámošem Radimem už od střední školy chodili „za čerty“. Nejdřív to byl fajn přivýdělek před Vánoci, pak už tradice. Patrik byl Mikuláš, Radim odjakživa čert a teď měli i dva anděly, jejich ženy Alenu a Jitku. A víte, jak taková nadílka probíhá. Ze zimy do tepla a zase do zimy, tak tady máte do jedné nohy a do druhé, ať se zahřejete! Jo, a vy jste přeci Jitka, máte dneska svátek, že? Tak na zdraví! A panáčci jen lítají.

Těžká jsou rána opilcova, říká si každý rok Patrik, když mu je ráno zle. Má nafouklé břicho, říhá, bolí ho hlava. Dělá mu dobře čerstvý vzduch, i když je mu strašná zima. Drží se střídavě za žaludek a za hlavu a vzdychá.“

Takhle to líčila v lékárně Alena, Patrikova žena, když si přišla pro něco na koliku a močové cesty (dočtete se ZDE). Včera byli nadělovat i u Jolany a Matěje, se kterými jezdí na dovolenou. A Jolana zná výbornou lékárnici-homeopatku Marcelu, takže Alena věděla, kam se jít poradit.

Carbo vegetabilis AKH bude pro něj to pravé. Velké nadýmání a porucha trávení po těžkém a bohatém jídle s alkoholem. Říhání ulevuje, že? A vypadá na omdlení? Kolik, že měl včera těch chlebíčků?“

„Chlebíčků asi deset. A uzené, slané sýry, jednohubky, olivy, brambůrky, slivovici, rum, becherovku, fernet… To víte, chodíme po kamarádech, jsou pohostinní,“ špitla Alena. Sama neměla čisté svědomí, co se včerejších návštěv týkalo.

„Příště ať si vezme Carbo vegetabilis AKH předem a ať zkusí v konzumaci ubrat. No, a teď mu homeopatikum dávejte první tři tablety po půl hodině, pak se mu uleví, a můžete intervaly prodloužit. Podle stavu po hodině až po třech.“

Patrik byl lepší už po prvních dvou tabletách, ale užívat poctivě až do večera. A dušoval se, že to bylo naposled, že už nikdy…!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik