Calendula AKH

Calendula AKH

 

Říká se, že měsíček lékařský (Calendula officinalis) je nejsilnější přírodní prostředek pro hojení otevřených ran. Jeho účinek znali už středověcí lékaři a učenci. Homeopaté vědí, že účinek matečné tinktury mnohonásobně stoupá, když se z ní připraví homeopatický přípravek. A přesně tak to je s homeopatikem Calendula AKH.

V historii je zaznamenán efekt homeopatika Calendula při léčení znečištěných střelných ran a pahýlů končetin v první světové válce. Byl nedostatek zdravotnického materiálu a léků a tak v jedné nemocnici rány čistili roztokem homeopatické Calenduly v ředění náprstek na kbelík vody. Vojáci z jiných středisek byli léčeni karbolovou kyselinou. Přesto pacienti z této „calendulové“ polní nemocnice přežívali ve větším procentu a jejich rány se dokonale hojily.

Není proto divu, že jsme loni v létě homeopatikum Calendula AKH poradili Stáně (znáte ji z článku Solidago AKH). Má tři hodně živé děti (i ty znáte, Toníka a Vojtu z příběhu Chamomilla AKH a Barušku z článku o kašli Coccus cacti AKH). Každopádně, děti byly každou chvíli odřené, nejhůř asi Tonda, když trénoval na skateboardu. Rozfrčel to parádně z kopečka, ale jeho teprve nedávno nabyté umění nestačilo na štěrk, do kterého v zatáčce vletěl. A pak už Stáňa slyšela jen jeho řev a volání Barušky a Vojtíka: „Mami, mami, Tonda se vysekal!“

Chlapec měl sedřené celé stehno, koleno, lýtko, dlaň a předloktí. V kůži měl zasekaný štěrk, hlínu a trávu, ve které pád dobrzdil.

Stáňa volala do homeopatické poradny hned z chirurgie. Rány mu tam vyčistili, ošetřili desinfekcí a převázali. Měla se prý nachystal na to, že rány nejspíš budou mokvat a hojení bude trvat. Rozhodně se Toník teď aspoň měsíc nevykoupe, takže dovolená u moře padá.

Když Calendula dokázala udělat tolik práce v zákopech první světové války, proč házet flintu do žita? Cestou z nemocnice se Stáňa stavila v lékárně pro Calendula AKH a začala ji Toníkovi velmi často, ze začátku každou hodinu, podávat. Vstávala i v noci a vždy mu „propašovala“ jednu tabletku do úst. 

Tonda spal kupodivu docela klidně a extrémní bolestivost prvního dne se vytratila. Druhý den při převazu byly rány čisté, suché, nemokvaly a jejich okolí bylo klidné. Tabletky Calendula AKH si Tonda bral sám zhruba každé dvě hodiny. Říkal, že to sám cítí, když mu v tom začíná cukat a víc to štípe, jednu si vezme a zas je to lepší. 

Hojení probíhalo nadstandardně rychle. Bez hnisání, bez mokvání, bez patologického jizvení. Za čtrnáct dní už se všechny strupy vyloupaly a nic nebránilo tomu, aby si Tonda taky užil prázdniny u moře. Jen jsme Stáně připomněli, aby čerstvé jizvy pečlivě mazala voděodolným krémem s vysokým UV faktorem, aby se nespálily.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik