Calendula AKH

Calendula AKH

 

Říká se, že měsíček lékařský (Calendula officinalis) je nejsilnější přírodní prostředek pro hojení otevřených ran. Jeho účinek znali už středověcí lékaři a učenci. Homeopaté vědí, že účinek matečné tinktury mnohonásobně stoupá, když se z ní připraví homeopatický přípravek. A přesně tak to je s homeopatikem Calendula AKH.

V historii je zaznamenán efekt homeopatika Calendula při léčení znečištěných střelných ran a pahýlů končetin v první světové válce. Byl nedostatek zdravotnického materiálu a léků a tak v jedné nemocnici rány čistili roztokem homeopatické Calenduly v ředění náprstek na kbelík vody. Vojáci z jiných středisek byli léčeni karbolovou kyselinou. Přesto pacienti z této „calendulové“ polní nemocnice přežívali ve větším procentu a jejich rány se dokonale hojily.

Není proto divu, že jsme loni v létě homeopatikum Calendula AKH poradili Stáně (znáte ji z článku Solidago AKH). Má tři hodně živé děti (i ty znáte, Toníka a Vojtu z příběhu Chamomilla AKH a Barušku z článku o kašli Coccus cacti AKH). Každopádně, děti byly každou chvíli odřené, nejhůř asi Tonda, když trénoval na skateboardu. Rozfrčel to parádně z kopečka, ale jeho teprve nedávno nabyté umění nestačilo na štěrk, do kterého v zatáčce vletěl. A pak už Stáňa slyšela jen jeho řev a volání Barušky a Vojtíka: „Mami, mami, Tonda se vysekal!“

Chlapec měl sedřené celé stehno, koleno, lýtko, dlaň a předloktí. V kůži měl zasekaný štěrk, hlínu a trávu, ve které pád dobrzdil.

Stáňa volala do homeopatické poradny hned z chirurgie. Rány mu tam vyčistili, ošetřili desinfekcí a převázali. Měla se prý nachystal na to, že rány nejspíš budou mokvat a hojení bude trvat. Rozhodně se Toník teď aspoň měsíc nevykoupe, takže dovolená u moře padá.

Když Calendula dokázala udělat tolik práce v zákopech první světové války, proč házet flintu do žita? Cestou z nemocnice se Stáňa stavila v lékárně pro Calendula AKH a začala ji Toníkovi velmi často, ze začátku každou hodinu, podávat. Vstávala i v noci a vždy mu „propašovala“ jednu tabletku do úst. 

Tonda spal kupodivu docela klidně a extrémní bolestivost prvního dne se vytratila. Druhý den při převazu byly rány čisté, suché, nemokvaly a jejich okolí bylo klidné. Tabletky Calendula AKH si Tonda bral sám zhruba každé dvě hodiny. Říkal, že to sám cítí, když mu v tom začíná cukat a víc to štípe, jednu si vezme a zas je to lepší. 

Hojení probíhalo nadstandardně rychle. Bez hnisání, bez mokvání, bez patologického jizvení. Za čtrnáct dní už se všechny strupy vyloupaly a nic nebránilo tomu, aby si Tonda taky užil prázdniny u moře. Jen jsme Stáně připomněli, aby čerstvé jizvy pečlivě mazala voděodolným krémem s vysokým UV faktorem, aby se nespálily.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

10. 06. 2024

Nabídka práce - Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

Více informací ...

Nabídka práce - Vedoucí jakosti a kvalifikovaná osoba pro distribuci léčivých přípravků

30. 04. 2024

Zpravodaj ze XIII. homeopatického kongresu

Náš kongres proběhl 12. - 14. dubna 2024 v hotelu Imperiál Ostrava.

Více informací ...

Zpravodaj ze XIII. homeopatického kongresu

09. 03. 2024

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????

Připojte se k nám na jedinečnou cestu k harmonii, kde společně objevíme, jak nalézt rovnováhu a klid v každodenním životě. Tato speciální akce se koná v příjemném prostředí městského domu kultury a je otevřena každému, kdo se chce dozvědět více o osobním růstu, mindfulness a technikách pro dosažení vnitřní pokoje.

Více informací ...

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????
MUDr. Alexandr Fesik