Calcarea phosphorica AKH

Calcarea phosphorica AKH

 

Pavlínka z příběhu Drosera AKH, kdy jsme řešili ošklivý akutní kašel, dlouhodobě potřebovala jiné homeopatikum. 

Byla vysoká a hubená, kromě častých zimních kašlů ji trápily noční růstové bolesti nohou a strašně neměla ráda zubaře. Už od první prohlídky totiž bylo co vrtat, zoubky se velmi rychle kazily. Přestože byla teprve ve čtvrté třídě, často chodila ze školy s bolestí hlavy a šla si hned lehnout. Archetypálně tedy odpovídala homeopatiku Calcarea phosphorica AKH. 

Začala ho pravidelně užívat a brzy se jí dařilo lépe. Překonala sklon k nachlazení, které přicházelo vždy, když padal mokrý sníh nebo při tání, prostě kdykoliv bylo zima a mokro. Ve škole byla mnohem pozornější a soustředěnější. Odpoledne se těšila na kroužky, únava a bolest hlavy byly pryč. Pěkně rostla, ale už bez bolestí kostí. 

Maminka si později vzpomněla, že jako miminko Pavluška blinkala po každém kojení. To je další typický rys pro toto homeopatikum. Je jasné, že homeopatikum Calcarea phosphorica AKH měla dostat už tehdy a vyhnuly by se pozdějšímu trápení s kašlem, zoubky a bolestmi.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik