Calcarea carbonica AKH

Calcarea carbonica AKH

 

Calcarea carbonica AKH je snad největší dětský homeopatický lék, až 50 % kojenců a 35 % batolat je v obraze tohoto typu. Co to znamená? Vypadají jako Venoušek, který byl v naší homeopatické poradně: pěkné, kulaté, klidné modrooké děťátko, co dobře papká a spinká, krásně přibírá (někdy se říká, že maminka má místo mléka smetanu), vypadá jako barokní andělíček a ztělesněné zdraví. Je sice trochu opatrné, ale pak se osmělí a na všechny se směje.

Proč tedy maminky Venoušků chodí k doktorovi? Kameny úrazu jsou dva: chladno a vlhko (tedy počasí panující u nás od září do května) a růst zoubků. To jsou pro děti typu Calcarea carbonica velké stresory. Maminka Venouška říkala, že mu s ochlazením vždycky začne téct z nosu, polyká hleny, kašle, objeví se teplotka a dokonce se mu zhorší atopický ekzém. Dost se potí, hlavně na hlavě a na zátylku, ve spánku a při kojení. Nemocný byl také, jakmile se začal klubat první zoubek. A že si dal na čas, dentice bývá opožděná a Venouškům zacinká lžička v pusince klidně až kolem desátého měsíce, i později.

Když ale Venoušek začal pravidelně dostávat Calcarea carbonica AKH třikrát denně, rýmy i kašle postupně zmizely a další zoubky se proklubaly mnohem snadněji, bez teplot a hlavně bez nemoci. Pokožka byla bez svědivých míst a Venoušek začal být trochu víc „do světa“. Už se nedržel tak opatrně máminých sukní a někdy dovedl i pěkně řádit. Teď teprve je ztělesněné zdraví!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.


Calcarea carbonica AKH, Hamamelis AKH

 

Jolana na druhý adventní týden naplánovala společné pečení s oběma babičkami. Vždycky to bylo prima. Společně byly sehraný tým, každý rok upekly vánoční cukroví, popíjely u toho svařák, pouštěly si Bílé Vánoce Karla Gotta a podrobně probíraly, co je nového. 

Letos ale byly obě babičky „z formy“ a ani Jolaně ještě před týdnem nebylo dobře. Kdyby nezačala užívat Acidum phosphoricum AKH na únavu, asi by se nic nekonalo. Vzájemně se hrdinně přesvědčovaly, že to zvládnou. Babička Petra přišla s rozpraskaným ekzémem na rukou a babička Zdena si stěžovala na záda a nohy. Jolana to chtěla vzdát kontumačně. „Tohle nezachrání ani svařák,“ říkala si. Nakonec ale všechno upekly, a ještě si stihly popovídat. Petřin ekzém vyřešily přes homeopatickou poradnu AKH (potřebovala Allium cepa AKH, dozvíte se ZDE) a teď se chystaly rozebrat Zdeničku.

„Co tě tak bolí, Zdeni? Ty křečové žíly?“ ptala se Petra.

„No jo, při stání je to nejhorší. Jsem kulatá odjakživa, po přechodu už to vůbec nejde dolů, ani kilo. A při stání u plotny mě bolí nejen ty křečové žíly, ale i záda. Když jsem tak poslouchala, jak všem zabírá ta homeopatie, chci to zkusit taky. Kdyby to bylo aspoň o kousek lepší! Víte, jak ráda vařím a peču a teď nevím, jak si k tomu stoupnout. Dole v bedrech cítím slabost, bolest a jakoby zchromlost, nevím, jak to říct. Jsem jak přelomená. Teď, jak se ochladilo a venku pořád prší, je to ještě horší. Ráno se stěží dokážu zvednout z postele. Já vím, že mi je už třiašedesát, ale když mi doktor připomene věk, od bolesti mi to nepomůže. Co se týče těch křečáků, nedlá jim dobře stání a horko. Měla bych nosit kompresní punčochy, jenže se tak těžko nandávají. Jednak mám břicho, takže se nemůžu pořádně ohnout a jednak mě bolí záda, takže se zase neohnu. “

„Teda Zdeni, jak tě poslouchám, něco mi to připomíná. Já to někde četla, počkej.“ A Jolana začala projíždět svůj facebook. 

„Vidíš, tady! Homeopatická poradna @buďte zdraví s Českou homeopatií. Potíže se zády a velkými klouby u lidí s nadváhou, horší ve vlhkém, chladném počasí. Horší při a po námaze, při stání. Pocit slabosti a bolesti v bederní krajině. Calcarea carbonica AKH! Je to jasný, a počkej, ještě tohle: varikózní žíly, bolest je horší stáním. Doplňte homeopatikem Hamamelis AKH. No Zdeničko, oni tě snad znají! To je přesně na tebe!“

Jolana jednala s čerstvě nabytou energií (určitě po užívání Acidum phosphoricum AKH) a hned Zdeně homeopatika objednala. V článku se dozvěděla, že obvyklé dávkování je třikrát denně dvě tablety a je vhodné je užívat dlouhodobě. V případě potřeby konzultovat v poradně po telefonu. 

Znovu se sešly na Štěpána a když babička Petra chválila, jak se jí zlepšil ekzém (po Allium cepa AKH, podrobnosti se dozvíte ZDE), babička Zdena se přidala, že její třiašedesátiletá záda i žíly si daly po užívání kombinace Calcarea carbonica AKH Hamamelis AKH taky říct.

„Já vám to tehdy nechtěla vykládat, ono to není úplně téma ke stolu, ale zlepšily se mi i hemeroidy a noční křeče v lýtkách. A co je divné, kromě bolestí zad se zmírnilo i to pitomé pocení, kterého se od přechodu vůbec nemůžu zbavit. Tak to, Jolanko, napiš na ten facebook, třeba to pomůže někomu dalšímu. Protože já jsem teda spokojená.“

Hamamelis AKH při křečových žilách a hemeroidech pomáhá. A Calcarea carbonica AKH při bolavých zádech taky pomáhá!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik