Bella-donna AKH

Bella-donna AKH

 

Takhle zní většina zimních akutních telefonátů. A naše odpověď bývá: Bella-donna AKH.

Proč? Horká hlava a studené ruce je první rozlišovací prvek. Rudý obličej, lesklé oči s rozšířenými zorničkami je druhý. A třetí bývá rychlost nástupu. 

Evička ještě ve čtyři hodiny tančila na akademii a v sedm už si naříkala na bolest hlavy, rukou a nohou, vadilo jí světlo a pálilo v krku. Maminka volala v osm, když zjistila, že to není běžná únava po náročném vystoupení. Naměřila Evince teplotu 38,9 °C.

Evina měla horkou hlavu, studené ruce a docela si dala říct, aby vypila hrneček horkého lipového čaje. K tomu dostala opakovaně homeopatikum Bella-donna AKH, každou hodinu do usnutí a pak v noci, když se vzbudila. Ano, noci u horečky Bella-donna bývají „divoké“. Dítě je neklidné, vykřikuje ze spaní, protože má ošklivé sny, může se i počůrat. Když ale podáte už večer správné homeopatikum, je noc mnohem lepší.

Stejně tak to bylo u Evičky. V noci se vzbudila jen jednou, aby se napila, převlékla propocené pyžamko a spala dál. Ráno se holčička cítila mnohem líp a chtěla lumpačit v čerstvě napadaném sněhu. Naštěstí maminka nepovolila a dál jí dávala homeopatikum Bella-donna AKH každé dvě až tři hodiny. Proto i odpolední zhoršení (mezi 15. a 20. hodinou), které Bella-donna mívá, proběhlo bez velkého drama. Teplota vystoupala jen na 37,8 °C a čtyřicítky, na které byla maminka u Evy zvyklá, se nekonaly. Nerozjela se ani obvyklá angína a celá nemoc se odbyla trochou vodnaté rýmy. Za tři dny mohla Evička do školy, protože byla zdravá.

P.S. A co když vypadá vaše horečka jinak? Podívejte se na Hepar sulfur AKHEupatorium AKH, Apis mellifica AKH, Ferrum phosphoricum AKH a Aconitum AKH!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik