Apis mellifica AKH

Apis mellifica AKH

 

„Má vysokou horečku, ale vůbec nechce pít! A pořád se odkopává, nesnese teplo v žádné podobě.“

Desetiletá Pavlínka měla horečku a ošklivě kašlala. V krčku to taky vypadalo hrozně – mandle byly nateklé, jasně červené a čípek mezi nimi visel jako pytlíček naplněný vodou. Oteklý byl i horní ret a uzliny pod čelistí. Přesto byl streptest negativní a CRP nízké, vše tedy ukazovalo na virózu a antibiotika by nepomohla. Dětská lékařka radila studené obklady a zavodňovat. Copak o to, obklady Pavla vítala, cokoliv studeného jí dělalo dobře, ale pít nechtěla vůbec. Nechtěla ani jíst, řekla si jen o  sklenici studeného mléka a opravdu z ní párkrát ucucla. Další den se jí objevily na kůži červené skvrny, hodně svědily a vypadaly jako požahání od kopřivy. I na ně pomáhal studený obklad, ale po dalším spánku se objevily znovu, na jiných místech.

Přes všechny doporučované léky Pavlínce vůbec nebylo lépe a mezi rodiči se vyostřoval spor „homeopatika ano či ne“. Čtvrtý den tatínek rezignoval a souhlasil s tím, aby se poradili s homeopatkou. Stačil krátký telefonát, aby měla odbornice na homeopatii jasno. Doporučila podávat holčičce homeopatikum Apis mellifica AKH.

Je to poměrně běžné homeopatikum, používané při alergických a zánětlivých stavech, takže ho lékárna ve městě měla skladem. Když ho Pavlínce ve čtyři odpoledne nasazovali, dívenkou právě otřásal záchvat zimnice a její kůže zrovna sálala horkem. Tatínek měl o dcerku snad ještě větší strach než maminka, homeopatii nevěřil a když nezabrala antipyretika z lékárny, neviděl naději na zlepšení. Chodil ji proto kontrolovat každých deset minut a byl tedy první, kdo zjistil, že spící dcerka vypadá lépe a horečka klesla. 

Holčička spala tři hodiny v kuse a když se probudila, doširoka otevřela oči a povídá: „Tati, dala bych si rohlík s medem. A pomeranč. A přinesl bys mi, prosím sklenici mlíka?“

Pak už bylo lépe. Pavluška se zbavila horeček, kašle, odezněla i bolest v krku a nateklé tkáně splaskly. Zmizela i kopřivka. Apis mellifica AKH nejen uzdravila Pavlínku, ale přesvědčila i jejího tatínka, že homeopatie funguje, i když člověk neví proč a jak.

P.S. jestli máte horečku s žízní, Apis mellifica AKH nebudete potřebovat. Zato se Vám může hodit článek Bella-donna AKH, Eupatorium AKH, Aconitum AKH nebo Ferrum phosphoricum AKH.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik