Antimonium tartaricum AKH

Antimonium tartaricum AKH

 

Jitka v sobě měla kus divadelnice, a když ji kdysi krásný černovlasý „čert“ Radim pozval, jestli se k nim nechce přidat jako anděl na Mikuláše, vůbec neváhala. Teď už s Radimem tvoří deset let pár, stejně jako „Mikuláš“ Patrik s druhou „andělkou“, Alenou.

Vždycky si to náramně užijí, Jitka má ten den svátek, a tak se z nadílky většinou stane pořádná párty. Včera to bylo extra výživné. Nasněžilo, mrzlo a pohoštění bylo v každé rodině velmi bohaté. Svařené víno, slivovice, fernet, becherovka a na druhém tácu uzené, sýry, chlebíčky, jednohubky, losos, olivy… Každá rodina vytáhla to nejlepší.

A Jitce přáli zvlášť, byla ve společnosti oblíbená a měla přeci svátek! Jé, jak jí bylo ráno zle… Poprvé zvracela po půlnoci a pak v půlhodinových intervalech až do rána. Jazyk měla úplně bílý, pod očima kruhy, byla vyčerpaná a mezi odbíháním na záchod pospávala na gauči. Do toho začal hekat její drahý Radim, že ho chytil žlučník (o tom si víc můžete přečíst ZDE). 

Z nejhoršího se dostala až odpoledne, mezitím Radimovi bylo čím dál hůř. Vydala se sněhem do lékárny, třeba jí prodají něco, aby se mu trochu ulevilo. A jestli to nebude lepší, zítra už ho pošle k doktorovi.

Naštěstí měla lékárna ještě otevřeno a milá lékárnice Jitce poradila lék pro jejího Radima, který se v křečích žlučníkové koliky vypínal do oblouku (co pomohlo, se dozvíte ZDE). Když Jitka viděla, že má lékárnice homeopatikum i na takové potíže, osmělila se a povídá: „To byste mi mohla poradit taky, já jsem zase dopadla… No jo, na Mikuláše všude dostaneme něco pro zahřátí, do toho mícháme jídlo a já mám navíc svátek a prostě si musím s každým připít ještě extra na zdraví. Jenže pak celou noc prozvracím, je mi strašně. Ještě teď se motám, nic v sobě neudržím a budu ráda, že si zas lehnu. Zkoušela jsem na ten překyselený žaludek mlíko, ale to hned letělo ven, působí na mě jako dávidlo. No, aspoň se mi pak na chvíli uleví.“

A to už se lékárnice-homeopatka Marcela natahovala pro Antimonium tartaricum AKH: „Vemte si hned teď jednu tabletku, až přijdete domů, tak další. Až se uleví, intervaly prodlužte nebo můžete užívání ukončit. A příště si Antimonium tartaricum AKH vezměte preventivně, třeba na Silvestra, ať vám není tak zle.“ 

Jitka vděčně poděkovala a hned začala Antimonium tartaricum AKH cucat. Ulevilo se jí už cestou domů, ale přičítala to čerstvému vzduchu. Doma dala homeopatika Radimovi a sama si vzala další tabletku. Uložila se na gauč, a když se o dvě hodiny později vzbudila, bylo jí dobře! Žaludek nebolel, nebylo jí na zvracení a zjistila, že se skoro ztratil i bílý povlak na jazyku. Škoda, že tohle homeopatikum neměla po ruce už ráno!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

09. 03. 2024

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????

Připojte se k nám na jedinečnou cestu k harmonii, kde společně objevíme, jak nalézt rovnováhu a klid v každodenním životě. Tato speciální akce se koná v příjemném prostředí městského domu kultury a je otevřena každému, kdo se chce dozvědět více o osobním růstu, mindfulness a technikách pro dosažení vnitřní pokoje.

Více informací ...

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????

08. 03. 2024

???? Pozvánka na akci: Žena a Jaro ????

Tato událost je skvělou příležitostí setkat se, učit se a oslavit krásu života. Nezáleží na tom, zda jste dlouholetým zastáncem homeopatie nebo jste jen zvědaví a chcete se dozvědět více, všichni jste srdečně vítáni!

Více informací ...

 ???? Pozvánka na akci: Žena a Jaro ????

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

MUDr. Alexandr Fesik