Allium cepa AKH

Allium cepa AKH

 

Allium cepa AKH při alergii pomáhá!

Sofie je krásná patnáctiletá slečna. Jak se říkalo dřív, holka krev a mlíko. Zakládá si na dlouhých vlasech, pěkné pleti a krásných hnědých očích s dlouhými řasami.

Její teta pracuje v lékárně a Sofie se za ní cestou ze školy sem tam staví. Ve čtvrtek se zase děvče objevilo, na tváři však slzy a tragický výraz.

„Teto, katastrofa! Podívej se, jak vypadám! Tahle nemůžu mezi lidi! Musíš mi nějak pomoct, nebo nebudu chodit do školy!“

Sofie si u červeného nosu držela kapesníček a několikrát po sobě mohutně kýchla. Oči byly zarudlé, uplakané.

„Holka, ty ses hezky nastydla. To ale není katastrofa, rýma přejde do týdne, neboj.“

Sofie ale začala kvílet, že to není nastydnutí, ale alergie na jarní pyly. Vždycky ji trochu měla, ale letos je to KATASTROFA! Nemohla se nalíčit, protože ustavičné slzení řasenku i linky hned rozmazalo. Pokožka pod nosem byla rozpraskaná, rty suché, s „rozplizlými“ konturami, rtěnka navíc za chviličku skončila otřená v kapesníku. A navíc, a to už byl podle Sofie „úplně vrchol“, se pod nosem začal dělat opar.

„A podívej, mám popraskanou i kůži na rukou, hrozně to pálí a svědí! Všichni na mě divně koukají, to nedám!“

Teta Sofii objala: „Sofi, nebreč, tím ničemu nepomůžeš. Pojď, něco ti najdu.“

Ale Sofie se začala bránit, že žádné prášky nesnese, je po nich ospalá a nesoustředěná, a navíc to stejně extra nepomáhá. Po spreji do nosu se jí spouští krev.

„Ale tohle se nedá vydržet, to budou týdny, než to všechno odkvete, já se zblázním!“ a Sofie se znovu rozplakala.

Pro tyhle případy tedy nezbývá nic jiného než Allium cepa AKH, pomyslela si lékárnice a sáhla po krabičce s oranžovým štítkem.

„Podívej, kočko, tady si vezmi jednu tabletku a za půl hodiny další. Uvidíš, že ti rýma přestane téct a nos se uvolní. Podle toho, jak se budeš cítit, je užívej každou hodinu až tři. A až budeš z nejhoršího venku, bude ti stačit jedna až dvě tabletky za den. Můžeš si je brát kdykoliv během dne a nemusíš se bát, že by tě tlumily. Pomohou i zahojit popraskanou pokožku a opar a přestaneš slzet. Je to vyzkoušené, neboj, stejně se léčila i královna Alžběta v Anglii a celá její rodina. A ti nějak dbají na reprezentaci, že?“

Sofie se stavila hned druhý den znovu. „Teto, mělas pravdu, už dýchám nosem a neteče mi ani rýma, ani z očí! Allium cepa AKH při alergii pomáhá!“

Sofinka, už zase nalíčená, radostně tetu objala, vlepila jí pusu a vyběhla ze dveří. Tam stál totiž důvod jejích obav o krásu: sympaťák Jakub z deváté B.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.


Allium cepa AKH

 

Co bychom byli za homeopaty, kdybychom neznali Allium cepa AKH? Je to naprosto zásadní homeopatikum, a přimlouváme se, aby bylo součástí každé domácí lékárničky.

Jeho výhody ocenila i maminka tříleté Káji a dvouměsíční Andrejky. Zatímco starší holčička měla silnou vodnatou rýmu, kýchala tak, že měla hleny až na tričku a nosánek a horní ret měla celý odřený, ta malá zase plakala a plakala, kroutila se v postýlce i v náručí a bříško měla nafouklé jako míč.

Zoufalá mamka volala do naší homeopatické poradny a líčila, jak má Kája slzavá očka, orvaný nosánek, bolí ji v krčku a začíná kašlat. A Andrejka má tyhle koliky už od porodnice a nepomáhá nic, dokud se neuvolní plyny. Pak teprve můžou všichni v klidu spát. Už neví, co má jíst, protože malá je plně kojená a každý podvečer je úplně nafouklá a křičí a křičí.

Paní homeopatka dvojnásobnou maminku pečlivě vyslechla a řekla: „Paní Nováčková, udělám vám radost, obě děti potřebují stejné homeopatikum, takže ušetříte. Pořiďte Allium cepa AKH, malé holčičce rozpusťte tabletku ve vodě a podávejte s každým kojením, té starší ji dávejte přímo do pusinky zhruba každé dvě až tři hodiny.“

„Ale to já mám doma!“, kontrovala maminka. „To jsem brala v červnu na alergii. Byla jsem těhotná a nemohla jsem žádné chemické léky. Přitom jsem měla jako každý rok tu strašnou alergii. Teklo mi z nosu, z očí, kýchala jsem, večer a v noci jsem měla nos úplně ucpaný. No, vlastně úplně stejně, jako teď Kájinka. V lékárně mi doporučili Allium cepa AKH, koupila jsem si tehdy dvě balení a na to druhé už nedošlo. Bylo to neuvěřitelné, jak rychle jsem byla v pořádku! A vůbec jsem po něm nebyla ospalá nebo zmatená.“

Za čtyři dny přišel e-mail: „Mockrát děkuju, Allium cepa AKH zabralo oběma holčičkám skvěle. Kája ožila, rýma už neteče a nosánek se krásně hojí. V krčku ji nebolí, snadno odkašlává a chce jít ven. U Andrejky je reakce snad ještě lepší, konečně je doma klid! I sousedka se ptala, jestli jsme malou neprodali, že už ji dva dny neslyšela. Tohle homeopatikum si už budu pamatovat!“

A to jsme ještě nezmínili, že Allium cepa AKH by pomohlo, i kdyby měla paní Nováčková pálivý gynekologický výtok nebo pálivý, štípavý ekzém. Ale to měla paní Beránková o ulici vedle, a o ní bude další článek.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

09. 03. 2024

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????

Připojte se k nám na jedinečnou cestu k harmonii, kde společně objevíme, jak nalézt rovnováhu a klid v každodenním životě. Tato speciální akce se koná v příjemném prostředí městského domu kultury a je otevřena každému, kdo se chce dozvědět více o osobním růstu, mindfulness a technikách pro dosažení vnitřní pokoje.

Více informací ...

???? Pozvánka na událost: Cesta k harmonii ????

08. 03. 2024

???? Pozvánka na akci: Žena a Jaro ????

Tato událost je skvělou příležitostí setkat se, učit se a oslavit krásu života. Nezáleží na tom, zda jste dlouholetým zastáncem homeopatie nebo jste jen zvědaví a chcete se dozvědět více, všichni jste srdečně vítáni!

Více informací ...

 ???? Pozvánka na akci: Žena a Jaro ????

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

MUDr. Alexandr Fesik