Aconitum AKH

Aconitum AKH

 

Slyšeli jste, že na horečku je skvělé Aconitum AKH? Kdy zabere a jak vypadá stav Aconitum chtěla vědět i maminka tříletého Tomáška. 

Chlapec jezdil s tatínkem na sáňkách a moc si to užili. Přišel obalený sněhem, čepici měl nakřivo, uši venku a úplně zmrzlý obličejík od ledového větru. Maminka honem napustila horkou vanu a uvařila mu čaj z bezu, ale Tomík mezitím stačil „vytuhnout“ na gauči. Za dvě hodiny se probudil s ostrým kašlem a chytal se za krček.

„Mamí, to tak bolí! A mám stlašnou žízeň, počebuju šťávu!“ Maminka sáhla chlapečkovi na čelo a nemusela ani vytahovat teploměr, bylo to jasné. Klučík úplně hořel a rozjížděla se parádní laryngitida. Podala mu homeopatikum Bella-donna AKH a uložila ho do postýlky. Kašel a horečka ale nepolevovaly, bylo to čím dál horší, Tom přestával na chvíli kašlat jen s hlavou v mrazáku. Pak se přidala prudká bolest uší, takže večer v devět mamka volala SOS homeopatovi. Doporučil Aconitum AKH, každou hodinu tabletku, když bude Tomáš vzhůru.

Druhý den bylo Tomovi mnohem lépe, horečka polevila a nebolela ho ani ouška, ani v krčku. Byla z toho jen vodnatá rýma. Máma Tomíka byla moc ráda, ale chtěla vědět, jak příště pozná, že má dát Aconitum AKH?

„To není těžké. Byli jste na ledovém větru, Tomášek hodně prostydl. Při teplotě byl horký, jen chodidla byla studená. Klučík měl velkou žízeň a říkala jste, že byl vyděšený, jak moc ho bolí v krčku a neklidný. Kašel se zlepšoval studeným vzduchem z mrazničky. Celkový průběh nemoci je velmi rychlý, jako ve stavu Bella-donna, ale u něj chtějí děti spíš teplé pití, čaj a nechtějí na studený vzduch, protože je roztřepe zimnice a kašli to nijak nepomůže. Navíc mívají rozšířené zorničky, bývají červené v obličeji a až na divoké sny jsou spíš nepřirozeně klidné, unavené a bolí je hlava a končetiny.“

Takže příště maminka hned podala Aconitum AKH, ať už šlo o další laryngitidu, bolest oušek nebo „nějakou horečku“. Přišla na to, že Tomík dobře reaguje na Aconitum AKH, na rozdíl od své sestry, která při horečce potřebovala homeopatikum Bella-donna AKH (viz článek Bella-donna AKH). Inu, každý jsme jiný, že?

P.S. Není tahle horečka ta „vaše“? Pak se zkuste podívat na článek Bella-donna AKH, Apis mellifica AKH, Ferrum phosphoricum AKH nebo Eupatorium AKH. Homeopatie má pro každého pomoc!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Co je nového ve světě homeopatie

22. 11. 2023

Ohlédnutí se na XI. homeopatické kazuistiky

14. - 15. října 2023 proběhli už XI. homeopatické kazuistiky zaměřené na Homeopatickou léčbu zvířat – jaký pán, takový pes

Více informací ...

15. 11. 2023

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

Pokud chcete zjistit více o homeopatii, přijďte na přednášku, kterou pro vás připravila Mgr. Miroslava Šašková. Mgr. Šašková je psychoterapeut, homeopat a andragog, která vám ráda ukáže, jak může homeopatie být vaším průvodcem na cestě životem, v nemoci i v prevenci.

Více informací ...

Homeopatie průvodce na cestě životem (v nemoci i prevenci)

14. 11. 2023

Astro festival Kroměříž

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Astro festival zdraví Kroměříž, který se koná v sobotu a neděli 25-26 listopadu 2023, vždy od 9:00 do 17:00. Na festivalu se budete moci seznámit s různými oblastmi zdraví, wellness, osobního rozvoje a duchovnosti. Budete mít možnost vyzkoušet si různé terapie, poradit se s odborníky, nakoupit si zdravé a ekologické produkty, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů a pobavit se s přáteli. Mezi vystavovateli a přednášejícími bude i Akademie klasické homeopatie, která vám představí principy a výhody homeopatie jako přírodní a holistické metody léčení. V neděli 26 listopadu 2023 od 15:00 bude mít Iva Plačková, učitelka mateřské školy a lektorka, přednášku o tom, jak používat homeopatii v péči o děti a jak jim pomoci s běžnými zdravotními problémy. Vstupné na festival je 50 Kč a zahrnuje vstup do všech přednášek a workshopů. Těšíme se na vás!

Více informací ...

Astro festival Kroměříž
MUDr. Alexandr Fesik