Poradna pro pacienty

Text:

Jméno a příjmení:

E-mail:

Kolik je 1 + 3 ?


Kategorie:

AlergieBolestiDětské nemociImunitaKlouby, svalyKožní potíže, kvalita vlasů a nehtůLéčba zvířatLedviny, močové cestyMužské potíže – prostata, poruchy erekce Nachlazení, rýma, chřipka, horečkyNervový systém a psychikaOči, zrakOperační zákrok - prevence obtíží, hojení ranSluchSrdce, cévyÚrazy a sportVedlejší a nežádoucí účinkyZažívání a hubnutíZdraví seniorůŽenské potíže – menstruace, menopauzaZuby, dásně

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 

Vendula Stískalová
21.3.2013
Dobry den, chtela bych se Vas zeptat zda se zabyvate i lecenim neplodnosti? Dva roky se s manzelem snazime o detatko. Nyni nam byl zjisteny spatny spermiogram u manzela a vzajemnou slabou bunecnou imunitu. Dekuji za odpoved. Stiskalova

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, homeopatie má určité možnosti pomoct při potížích s otěhotněním, těhotenstvím i v péči po porodu. Potíže které popisujete se ale nedají řešit bez osobní konzultace, kde bych také rád vyděl výsledky vyšetření, podrobně se seznámil s Vámi oběma i s Vaší a manželouvou anamnézou.

Taťána Wojciuchová
20.3.2013
Dobrý den pane doktore, prosím o radu. Je mi 54 let a poslední dobou mám kolísavý tlak, někdy 90/130 a někdy 105/160 a žádné léky zatím neberu. Mám uzliny na štítné žláze a taky v prsou. Po celý rok trpím vodnatou rýmou a poslední dobou mám pocit "knedlíku" v krku. Chtěla bych své potíže zkusit řešit homeopatiky. Děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, lepší by byla osobní konzultace, do té doby začněte užívat léky Apis mellifica AKH a Allium cepa AKH, dvě tablety 3krát denně.

Lenka Fabiánová
19.3.2013
Dobrý den pane doktore.Pročítám si časopis Regenerace a našla jsem si tu kontakt na vás.S mou dcerou trpíme častým nachlazením.Dceři je 5 let.Navštěvuje školku a každý měsíc ji postihne únava,pak následuje horečka a po pár dnech rýma,která se změní v kašel,trvající minimálně další týden.Ve školce chybí téměř každý měsíc 14 dní.Žádné chemické doplňky neužívá. U mě je to stejné,jen průběh se liší tím,že teplota se často ani nedostaví,jen úporná rýma,která mi několik dní zůstává v dutinách a je to velmi bolestivé.To trvá i několik týdnů a provází to stálé pokašlávání.Skončím vždy na antibiotikách,protože už nic jiného nezabírá.A je naprosto jedno,jestli to vyležím,nebo přecházím. Dalším mým problémem je chronická mykóza. A nevím,zda mi poradíte i s několikaměsíčním do krve prasklým rtem.Přesto,že piji dostatek,mám stále okoralé rty a celou zimu mi několikrát denně krvácí. Vím,že je toho dost,co bych potřebovala vyřešit,ale věřím,že se něco díky Vám podaří vyřešit.Předem moc děkuji a posílám i své tel.číslo 603 460 055 S pozdravem a s díky Lenka a Eliška

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dceři podávejte léky Silicea AKH a Allium cepa AKH, jednu tabletu od každého 3krát denně, po dobu dvou měsíců. Pro sebe začněte s léky Thuja occidentalis AKH a Kalium muriaticum dvě tablety 3krát denně na dva měsíce, poté informujte. Optimální by byla osobní konzultace.

Eliška Straková
16.3.2013
Dobrý den, v letáčku jsem si našla homeopatický lék Sulfur AKH a chtěla bych se zeptat, zdali jsem vybrala správně. Je mi 18 let a mám už delší dobu problémy s akné, které se z drobného pupínku zanítí a vytvoří bolák. Minulý rok jsem také brala více léků na bolest z důvodu úrazu a od té doby mám štiplavý zapáchající pot, takže jestli to pomáhá i na to. Beru dlouhodobě lék Euthyrox 50 na štítnou žlázu. Zdali je moje volba správná, ráda bych věděla dávkování léku. Děkuji za odpověď, Eliška Straková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, ano, lék Sulfur AKH jste si zvolila správně, podle potíží, které popisujete, bych ještě přidal Graphites AKH, dvě tablety 3krát denně na tři měsíce. Poté informujte.

Vlasta Malá
15.3.2013
Dobrý den pane doktore, moc Vás prosím o radu. Mám velkou lupénku a nic mi na nic nepomáhá. Do toho mám i problémy se žaludkem a problémy se stolicí. Sem tam se mi udělají i hemeroidy. Mockrát děkuji za radu s pozdravem Vlasta

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Graphites AKH a Silicea AKH, dvě tablety 3krát denně po dobu dvou měsíců. Lepší by však byla osobní konzultace.

Jarmila Lenertová
14.3.2013
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by homeopatie pomohla na třes rukou? Bývám v poslední době taky dost často nervózní z úplných maličkostí a ruce se mi pak klepou ještě více. Děkuji za radu

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Argentum nitricum AKH a Artemisia vulgaris AKH, dvě tablety 3krát denně, po dvou měsících informujte.

Jolana
12.3.2013
Dobrý den pane doktore, co doporučujete brát na /dle lékařů diagnoza/ artroza kolene pravé nohy od častých pádů /vyhrocení mezikloubni štěrbiny/ tedy vaše léky, a co pít za čaje? Děkuji, nějak mi ta Dulcamara AKH nepomáhá, beru i 6 měsíců v roce /2mesice, pauza, zas 2měsíce beru a pak pauza/ kolagen v přípravku Colafit.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Graphites AKH a Aurum metallicum AKH, dvě tablety 3krát denně tři měsíce. Není to ale jednoduchý problém, proto se zlepšením počítejte tak do půl roku.

Markéta Dvorská
12.3.2013
Dobrý den, moje 53-letá maminka trpí již víc 10 let stresovou inkontinencí, po operaci bederní páteře, která byla před 10 lety došlo ke zhoršení. K úniku moči dochází při prochlazení, zakašlání, smíchu, zvednutí težšího břemene, i po vymočení. Bere lék Spasmed a cvičí. V noci chodí 2x na WC. Jaká homeopatika by mohla užívat? Děkuji Dvorská

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, nejlepší by byla osobní konzultace, do té doby mamince podávejte léky Hypericum perforatum AKH a Kalium carbonicum AKH, dvě tablety 3krát denně na tři měsíce.

Jana Dostálová
6.3.2013
Dobrý den, dostala se mi do rukou brožura Česká homeopatie, kde jsem si tak nějak instiktivně vybrala homeopatikum Graphites a až teď jsem zjistila, že jsem zvolila velmi dobře, ale nejsem si jistá,když beru 3 tbl ráno, jestli to stačí, když to vlastně mám kvůli bolestem kloubů a ještě i kvůli psychice, podotýkám, že beru citalec- antidepresivum již 2.rok Děkuji Dostálová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pokud berete Graphites AKH na bolesti nebo sníženou pohyblivost kloubů, případně při začínající artróze, bylo by lepší alespoň nějaký čas častější dávkování, tedy 2 tablety 3krát denně. Na psychiku můžete přidat ještě Acidum phosphoricum AKH, také dvě tablety 3krát denně a po měsíci informujte.

Věra
5.3.2013
Dobrý den! Dá se homeopaticky léčit glomerulonefritida? Dá se vyléčit? Děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, taková komplikovaná diagnóza vyžaduje osobní konzultaci, pomocí homeopatie se dá stav poměrně stabilizovat. Bez komunikace s konkrétním pacientem se nedá v tuto chvíli říct víc.

Marie Sládková
5.3.2013
Dobrý den, pane doktore prosím o radu.Trpím polyneuropatií asi 8 roků která se doposud projevovala jen oslabením svalů a křečemi. V poslední době se rozvinula v celé své děsivosti, noční návaly horka, mravenčení v končetinách, bolesti svalů. Tento stav se hodně projevil i v mé psychice.Užívám léky, které mají vedlejší účinky.Pomohly by mi homeopatika? Děkuji za radu.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, homeopatie může pomoci, bez osobní konzultace se však těžko hledá optimální řešení. Na konzultaci se můžete objednat také telefonicky na číslech: 596 113 330, 776 879 799. Do té doby začněte užívat léky Thuja occidentalis AKH a Hypericum perforatum AKH, dvě tablety 3krát denně.

Hana Roháčová
5.3.2013
Dobrý den pane doktore, mám diagnostikovaný syndrom polycystických ovarií a chtěla bych si homeopatií upravit menstruční cyklus (dosáhnout ovulace, popř. otěhotnění). Hormonální antikoncepci neberu asi 4 měsíce, po jejím vysazení se nedostavila menstruace, tak mi paní doktorka nasadila UTROGESTAN. Nevím jestli v něm mám pokračovat??? Prosím o radu.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, při léčbě polycystických vaječníků a pro upravení menstruačního cyklu se velmi dobře osvědčil lék Apis mellifica AKH, užívejte jej 2 tablety 3krát denně a přidejte také Graphites AKH, ve stejném dávkování, po dobu minimálně dvou měsíců. Podobné potíže se dají homeopaticky řešit dost úspěšně, bude však potřebná osobní konzultace.

Aneta Kiszová
4.3.2013
Dobrý den, mám takový problém. Pravidelně, když dostanu menstruaci, tak se mi objeví na krku a na zádech flek, který svědí. Když menstruace odezní, fleky tam zůstanou v podobě malých modřin. Dále mě při menstruaci svědí celá pochva, opuchnou mi rty, začnou mě svědět oči a v neposlední řadě mi vyskočí bolestivé fleky na jazyku. Fleky na jazyku mě štípou. Mívám to pravidelně s menstruací a už mě to doslova nebaví :(

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro optimální řešení by byla vhodnější osobní konzultace. Do té doby užívejte léky Apis mellifica AKH a Kalium iodatum AKH, dvě tablety ráno a večer od každého, a několik dní před menstruací a v tomto období užívejte dvě tablety 4 krát denně.

Jitka Kochtová
4.3.2013
Dobrý den, zhruba před rokem ve 45 letech se u mě v důsledku psychického zatížení projevila alopecie. Psychická zátěž pominula, vypadaná místa postupně pomalu zarůstají, ale objevují se nová ložiska. Vzhledem k tomu, že by se mělo jednat o autoimunitní poruchu, je možné nějak podpořit imunitu pro omezení dalšího padání? Děkuji za odpověď, Jitka Kochtová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Acidum phosphoricum AKH a Apis mellifica AKH, dvě tablety 3krát denně z každého. Nejvhodnější by však byla osobní konzultace.

Vendy
4.3.2013
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li je vhodné použít homeopatii na přecitlivělost, podrážděnost a výkyvy nálad. Je mi 22 let a jakmile se něco děje, z hlediska citové stránky nebo například stresové situace v práci okamžitě mi je do pláče aniž by to bylo natolik vážné. Někdy i během běžného dne kdy se nic neděje mi z ničeho nic začne svírat v hrdle, špatně se mi polyká a cítím celkovou psychickou slabost. Bohužel musím konstatovat, že mi tyto situace znepříjemňují chování ve společnosti a také partnerský život. Jednám přemrštěně až mnohdy agresivně a hystericky. Prosím tedy popřípadě také o navrhnutí vhodného řešení. Velice děkuji za odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte Acidum phosphoricum AKH a Chamomilla recutita AKH, dvě tablety 3krát denně, pokud budete v nějaké stresové situaci, můžete si vzít pro řešení akutního pocitu jednu tabletu co hodinu. Homeopatika jsou čistě přírodní a fungují na jiném principu, než prášky na uklidnění, proto je možné bezpečně upravovat dávkování podle aktuální situace.

Jarka
3.3.2013
Dobrý den pane doktore, chtěla bych Vás požádat o radu, nevím ale, do které kategorie mám zařadit moje potíže, mám jich totiž víc. Je mi 60 let, 2 děti. V listopadu 2012 mě začala intenzivně bolet krční páteř a v prosinci mi naběhla pravá strana krku, souvislost netuším, nikdo z doktorů se k tomu nevyjádřil, byla jsem i na rehabilitaci, ale bez zlepšení. Krční páteř mě bolívá často, mám kulatá záda. Již 5 let docházím k endokrinologovi, struma polynodosa, hodnoty posledního odběru krve jsou: FT3: 6,34; FT4: 14,00; TSH: 1,710. Užívám Letrox 100 - 1x 1/2 tb. denně. Také beru léky na tlak - Concor 1x1 denně a Hypotylin 1x 1/2 denně. Pokud si léky nevezmu, buší mi srdce a tlak stoupne i na 170/95. Začaly mi padat vlasy, mám slabé nehty, jsem často velmi unavena, i když jsem už v důchodu, vlastně jsem byla vždy velmi unavená a chyběla mi životní energie. Nejsem sportovně založená, vyloženě jen domácí typ, mám nadváhu. V 29 letech jsem prodělala operaci křečových žil, ve 30 letech silný zánět slinivky a odoperování žlučníku, 46 let- hysterektomie, 55 let - močové kameny - operace. Často smrkám, jen vodnatá rýma. Spím dobře. Který z Vašich léků by mi pomohl? Děkuji předem za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Graphites AKH a Kalium carbonicum AKH, dvě tablety 3krát denně, po dvou měsících informujte.

Dana Řeháková
15.1.2013
DObrý den, chtěla bych se zeptat na lék Arsenicum Album: mohu jej použít u tříapůlletého dítěte, případně jaké dávkování? Můj syn trpí opakovanými kašli, rýmami...nyní má téměř měsíc kašel, kterého se těžko zbavuje. Nemá teploty, rýma je slabší...nález na plicích nemá. Jeho kašel je úporný, většisnou v noci, po námaze, při přechodu ze studeného do teplého prostředí atp. Alergiemi netrpí nebo zatím nebyly prokázány. Nikdy neměl ATB a nechci mu je dát. Neměl závažnější onemocnění. Trpí jen tímto kašlem: v roce 2012 ho měl v červenci, srpnu, potom v říjnu, listopadu a pak v prosinci až do teď. Dále jestli by tento lék mohl pomoci mé matce, jež pracuje v prostředí pečovatelské služby se seniory. Delší dobu trpí kašlem a nyní to celé přerostlo v pásový opar virového původu. Popř. jaké dávkování? A posledně i pro mne: téměř neustále trpím infekčními chorobami...spolu se svým synem, vždy od něho veškeré neduhy chytím a odstonám víc jak on. Mé příznaky: zánět dutin, těžké rýmy vícekrát ročně. Kašel přijde následně po silné rýmě. Loni jsem toto měla téměř vždy, když něco měl syn. Jak píšu, není to závažné, teploty nejsou, ale přesto nám to hodně ovlivňuje život a každodenní fungování. Mě např. tyto záněty vyřadí na několik dní z práce. Jaké dávkování u mě? Moc moc děkuji za případnou odpověď a rady. S pozdravem Mgr. Dana Řeháková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, synovi podávejte Arsenicum album AKH a Silicea AKH v dávkování 1 tableta 3krát denně. Mamince také můžete podat Arsenicum album AKH a přidejte Apis mellifica AKH, dvě tablety 3krát týdně, na dva týdny, poté informujte. Pro sebe vezměte Arsenicum album AKH a Allium cepa AKH, po dvou měsících informujte.

Vladimir
12.1.2013
Dobry den, chtel jsem se zeptat, zda je mozne pomoci homeopatie lecit ci alespon zmirnit ruzovku na tvarich. Dekuji Vladimir

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, homeopatie může pomoci i v takových potížích, ale není to kosmetická procedura, proto pomoc bude spočívat ve zmírnění příznaků a případném zamezení dalšího zhoršení. Optimální by také byla osobní konzultace, do té doby užívejte léky Bella-donna AKH a Thuja occidentalis AKH, dvě tablety 3krát denně ob den. Po dvou měsících informujte.

Milan Daníček
11.1.2013
Dobrý den, pane doktore, prosím Vás o radu. Už několik měsíců špatně spím. Někdy nemohu večer dlouho usnout, jindy se mi podaří usnout, ale v noci se často budím. Cítím se unavený, neodpočatý, bez elánu Je mi 53 roků. V roce 2008 jsem po ztrátě zaměstnání začal pracovat v nepřetržitém provozu na dvanáctihodinové směny. Mé problémy ale začaly až v průběhu roku 2012. Zpočátku jsem myslel, že se budím bolestí zad, nohy. Teď se přidaly další potíže - pocit staženého hrudníku, knedlíku v krku. Pomohly by mi homeopatické léky? Děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Acidum phosphoricum AKH a Artemisia vulgaris AKH, dvě tablety z každého 3krát denně. Po měsíci informujte. Nespavost se však léčí poměrně delší dobu, proto může vaše léčba vyžadovat trpělivost. Byla by vhodná také osobní konzultace.

Jana
10.1.2013
Dobrý den,prosím o radu trpím opakovaně zánětem močových cest.Nyní jsem prodělala i zánětdutin a mám stále ucpanou nosní dírku a ucho. Musím si několikkrát denně kapat nosní kapky .Ještě jsem se chtěla zeptat jaké homeopatika užívat na snížení cholesterolu? Děkuji za radu.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, na opakované záněty močových cest užívejte léky Thuja occidentalis AKH a Silicea AKH, dvě tablety 3krát denně, po měsíci informujte. Na snížení cholesterolu užívejte Solidago virgaurea AKH, dvě tablety večer.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Přihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik