Poradna pro pacienty

Text:

Jméno a příjmení:

E-mail:

Kolik je 5 + 7 ?


Kategorie:

AlergieBolestiDětské nemociImunitaKlouby, svalyKožní potíže, kvalita vlasů a nehtůLéčba zvířatLedviny, močové cestyMužské potíže – prostata, poruchy erekce Nachlazení, rýma, chřipka, horečkyNervový systém a psychikaOči, zrakOperační zákrok - prevence obtíží, hojení ranSluchSrdce, cévyÚrazy a sportVedlejší a nežádoucí účinkyZažívání a hubnutíZdraví seniorůŽenské potíže – menstruace, menopauzaZuby, dásně

Strana: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 

Marcela
9.11.2012
Dobrý den,prosím o radu jaky preparát použít na rýmu a zahleněný krk,obtíže trvají 4 týdny,i po využívání antibiotik stav nezlepšen,kašel po ránu a večer,vykašlávám žlutozelené hleny-věk 38 let.A pro syna 3,5 roku prosím o radu užívá týden Silicea akh na imunitu,ted ho trápí infekce na průduškách a kašel a rýma-taktéž žluté hleny.Děkuji Vám za pomoc.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Allium cepa AKH a Kalium iodatum AKH na ten kašel a rýmu, 2 tablety z každého 4krát denně, dva týdny. Synovi podejte také Allium cepa AKH a Kalium iodatum AKH, jednu tabletu z každého 4krát denně, po týdnu informujte.

Svatava Pechlátová
8.11.2012
Dobrý den, dcerka (5let) má již rok ucpaný nos, při vyzvedávání ze školky má žluté až zelené usazené krusty v nose, nepřetržitě se ji tvoří občas hustý žlutý a občas průhledný hlen. v noci občas chrápe, jinak je zdravá, nemocemi netrpí. Při podávání Colostra se ji stav zlepší, jakmile vysadíme, obtíže se vrátí. Můžete, prosím, pomoci? Děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dcerce podávejte léky Silicea AKH a Allium cepa AKH, jednu tabletu každého 3krát denně, po měsíci informujte. Chronická rýma často vyžaduje delší čas na léčbu, s homeopatií se však dá dobře zvládnout.

Pavlína Maršálková
6.11.2012
Dobrý den pane doktore, už mnoho let mě trápí vaginální výtok. Vyzkoušela jem všechno možné, jak volně prodejné preparáty (asi deset druhů, jak na zavádění tak i užívání perorálně) tak i co mi předepsal lékař - clotrimazol vag.tbl. nebo globule s tetraboritanem, ale nic mi nezabírá. Nemám žádné svědění nebo pálení, jen ten výtok, který je bílý a zapáchá. V lékárně mi poradili ještě homeopatika Hydrastis canadensis 9CH a Pulsatillu 30 CH, ale to mi taky nezabralo..výtok se sice změnil, byl slizovité konzistence a spíš průhledný,ale nezmizel..tak mi poradili si Hydrastis ředit vodou a to uz výsledek nebyl žádný. Jinak antikoncepci jsem vysadila si před 3 roky, nitroděložní tělísko nemám.Prosím poraďte, jsem z toho zoufalá a nešťastná. Děkuji Maršálková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Silicea AKH a Thuja occidentalis AKH, dvě tablety 3krát denně od každého na měsíc, poté informujte. Bylo by také dobré, kdybyste uvedla váš věk a zda trpíte nějakým chronickým onemocněním či jste v poslední době prodělala nějaké vážnější onemocnění nebo stres.

Vladimíra Macková
6.11.2012
Pane doktore, syn - je mu 38 let, nemůže vkročil do naší staré chaty, protože by témeř v zápětí měl alergickou reakci ve formě rýmy, ucpaných nosních dutin až v hlavě a s tím souvisejících nepříjemných potíží. Jako dítě tam byl bez problémů, objevilo se to až v dospělosti. Myslíte, že by mu mohlo něco pomoci? Děkuji, s pozdravem Vladimíra Macková.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro vašeho syna by byly vhodné léky Kalium iodatum AKH a Argentum nitricum AKH, dvě tablety každého 3krát denně. Měsíc před příjezdem na chatu a také v průběhu pobytu.

Dana Freislerová
4.11.2012
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám již skoro rok a půl po porodu, ale stále nemám zatažené břicho, přes den se mi břicho "vyvalí" klidně až o 3 cm, vypadám jako těhotná. Ještě k tomu mám malou pupeční kýlu. Můžete mi poradit nějaká homeopatika, která by mi pomohla? Za jak dlouho (zhruba) mám zpozorovat změny? Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Graphites AKH a Thuja ocidentalis AKH 2 tablety od každého 3x denně. Po dvou měsících informujte, zpětná vazba je velice důležitá a pomůže nám rychleji dosáhnout požadovaného výsledku. Tento problém si může žádat více času, i půl roku, změny k lepšímu by se však měly objevit mnohem dřív. min na pul roku lečby graf + thuja

Edita H.
4.11.2012
Dobrý den, ráda bych pomohla mé rodině z jejich trápení, na které nezabírají léky volně prodejné, ani bylinky s vitamíny či rakytník v různých formách. Nejdříve můj muž: nyní má akutní laryngitídu s dráždivým kašlem, chrapotem,mírnou rýmou a je bez teploty. Mívá to vždy touto sychravou dobou a velmi pomalu se toho zbavuje. Občas (roky předtím) míval ATB, ale i při nich to dlouho trvalo než byl fit. Navíc touto dobou každý rok je podrážděný, unavený až vyčerpaný, bez energie,ale neumí relaxovat či odpočívat. Ani v akutním stádiu nechce ležet v posteli. Během roku mívá různé alergie na pyl (nejsilnější je na kukuřici v srpnu).Tak bych prosila, co mu mám dát z Vašich léků? A teď starší dcera - skoro 13let: je v klasické pubertě, má prokázanou hypothyreozu - kdy si vytváří protilátky proti ŠŽ, je horkokrevná, má výrazně suchou kůži po celém těle, hlavně v obličeji (někdy se objeví i malý ekzém např. tvář,čelo). Její současný problém je neustálá mírná rýma,huhňavý hlas, občas pobolívání hlavy. Někdy (roky před tímto) se stav zhorší až do zánětu dutin (občas podány ATB), nebo zánětu středního ucha, ale průběh je takový nijaký - je bez teploty a bez výrazné bolesti. Ale spíše se snažím, aby k tomuto stavu nedošlo podáváním různých druhů bylin,napařování,vitamíny,rakytník... Její stav se vždyčky zlepší až v tak červnu a úplně až u moře! To má za dva dny po úplných problémech. Vlastně ani pořádně není klasicky nemocná, ale také není úplně zdravá.Také má po mě velké krční mandle, na kterých se dělají 1-2 čepy (jako zrnko od citronu), ale ty už zvládáme mechanicky odstraňovat a nezpůsobují angíny (měla ji naposled tak před 3roky).Jinak je chytrá,bystrá, ctižádostivá, trochu nervák a tragéd,ráda chodí do školy, ale je "sobeček" a velice miluje hudbu a zpěv ve sboru, při kterém ji také zastřený hlas vadí.Ještě má od útlého věku dítěte nechuť ke spánku - nemůže usnout, a také nejí žádné sladkosti, ale miluje maso a zeleninu, sýry. A ještě mladší dcera - 8,5l. Je v podstatě zdravá - nachlazení rychle přijde, ale zase rychle odezní, ale má neustále chuť na sladké - jakékoliv.A nemá pocit žízně - musíme ji do pití vysloveně nutit. Je veselá, ale domácí typ a do školy se bojí chodit, že tam určitě něco nezvládne, a přitom se učí velmi dobře bez domácích příprav a ví,že za občasný neúspěch ji vůbec netrestáme. Prosím o pomoc a předem mnohokrát děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, manželovi podávejte léky Bella-donna AKH a Kalium iodatum AKH 2 tablety 5x denně teď, v akutním stavu týden, poté podávejte 2 tablety od každého 3krát denně měsíc. Starší dceři podávejte léky Apis mellifica AKH a Silicea AKH 2 tablety 3krát denně od každého měsíc. Mladší dceři podávejte léky Argentum nitricum AKH a Apis mellifica AKH, po měsíci informujte.

Soňa Janoštíková
4.11.2012
Dobrý den, v roce 2007 mi zjistili zelený zákal. Vím, že bych měla poctivě kapat kapky, které mi dávají, ale měla jsem pálení očí a i když mi dali nejslabší oči reagovaly odmítavě - štípaly pálily. Nakonec si kupuji přípravky na detoxikaci těla apodporu játry a výsledky se držely až do letošního roku dobré. Letos jsem prodělala stres - ztráta práce, a výsledky jsou horší. Chci se zeptat, zda byste mi mohl doporučit nějaký homeopatický přípravek, jako podpůrnou léčbu či detoxikaci toho velkého stresu v květnu jsem měla žlučníkovou koliku nakonec jsem na operaci nemusela, ale bylo to hodně silné a od té doby cítím i na očích - jako bych tam měla písek,. Prosím o radu. S.J.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Solidago virgaurea AKH, Bella-donna AKH a Acidum phosphoricum AKH, dvě tablety od každého 3krát denně po dobu měsíce, poté informujte. Solidago máte na detoxikaci, Bella-donnu a Acidum phosphoricum na podporu psychiky a jejího vlivu na výsledky.

Věra Pidrmanová
1.11.2012
Dobrý den, můj otec má artrozu ( bolesti a otékaní kloubů ). inf. Má srdeční aritmii a kolísavý tlak. A mamka má opakovaně tuk v krvy. Děkuji o pomoc Pidrmanová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, otci podávejte léky Graphites AKH a Melilotus AKH, dvě tablety z každého 3krát denně. Mamince podávejte léky Graphites AKH A Solidago virgaurea AKH, dvě tablety od každého 3krát denně ob den. Po měsíci informujte.

Hana Novotná
31.10.2012
Dobrý večer pane doktore, získala jsem na Vás kontakt od naší dětské lékařky a chtěla bych Vás požádat o radu, dcera, které je 12 let má již 3 roky problémy se štítnou žlázou, užívá EUTHYROX 75 a 50 obden, k tomu SELEN a BIOMAXIN. Dozvěděla jsem se o homeopatikách OXALICUM ACIDUM a proto se Vás ptám, zda jsou vhodná k léčbě, k onemocnění štítné žlázy se přidala ještě játra plná tuku a zvýšená hladina kyseliny močové. Za poslední 2 roky měla omezení z hodin TV- byla hodně unavená, v poslední době zhruba 1/2 roku už se cítí lépe a po dohodě s dětskou lékařkou již hodiny TV zvládá s tím, že má domluveno když bude unavená má omluvu. Jestli jsou ještě jiná homeopatika, ráda bych se o nich dozvěděla. Děkuji za radu Novotná Hana

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro léčbu vaší dcery bude potřebná osobní konzultace. Do té doby jí podávejte lék Graphites AKH, dvě tablety 3krát denně.

Zuzana Matejkova
31.10.2012
Dobry den,potrebovala bych poradit.Trapi me neustale kozni problemy jako je -rude fleky na krku,suche strupovite ohraničené plochy na pažích,které jsou někdy zarudlé někdy klidné a neustala svědivost pokozky-po koupani,po natrění krémem,vyzkoušela sem uz kde co.Na kozním mi řěkli,že mám atopický ekzém,dostala sem kortikoidy a tablety proti skrabání.Dneska na alergologii zjistili alergii na psa,což se mi nějak nezdá,protože se psy pracuji a už tak 14let a tyto problémy mám tak 5let a nic nepomáha,Vyločena byla potravinova alergie.V přítomnosti pejskú nijak nepčikam ani nic jiného,to mi víc vadí kočky a na ty žádnou alergii nemám.Prosím moc o radu,protože to svědění je neskutečné.Dnes sem dostala lék -fexigra180mg.Dekuji mockrat za radu s pozdravem Zuzka Matejkova

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Sulfur AKH a Graphites AKH, dvě tablety 3krát denně. U dlouhodobých kožních potíží je však vždy lepší také osobní konzultace.

Věra Pidrmanová
31.10.2012
Dobrý den,už 12 let mám 3 směnný provoz. Mám problém ze spánkem, hlavně o noční a ranní směnu. V neděli jdu na noční a já už celou sobotu nad tím přemyšlím, že nebudu spát. Jsem schopna se vyhecovat na tolik, že cítím stres uvnitř těla a nemohu zabrat, i když vím, že se mě chce spát. A celkově jsem jak na trní a náladová. Což jsem dříve nebývala. Děkuji za pomoc. Pidrmanová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, nespavost je dlouhodobější a složitější problém, v takovém případě by byla vhodná osobní konzultace. Do té doby začněte užívat léky Artemisia vulgaris AKH a Apis mellifica AKH, dvě tablety od každého 3krát denně.

Renata Kanioková
30.10.2012
Dobrý den , 4 letá dcera měla zápal plic .jsou to 3 týdny co se jí objevila hustá rýma.Prosím o něco na posílení imunity a na rýmu.Děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dcerce podávejte pro zvýšení imunity lék Silicea AKH preventivně dvě tablety večer po dobu "chřipkové sezony" a na rýmy Allium cepa AKH, v akutním stavu podávejte jednu tabletu 3krát denně, pokud bude rýma velmi hojná, můžete zvýšit dávku na 5krát denně 1 tabletu.

Irena
29.10.2012
Dobrý den, na podzim nebo na jaře mívám jednou ročně zánět duhovky. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký homeopatický lék, Děkuji a přeji hezký den.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Thuja occidentalis AKH a Dulcamara AKH dvě tablety 3krát denně a po měsíci se ozvěte.

Vladimíra Hajdasová
27.10.2012
Dobrý den, pane doktore, prosím o homeopatický lék na bolesti hlavy - jsou to bolesti na temeni hlavy, spíše na kůži a vrtá to dovnitř hlavy. Byly mi nasazeny antidepresiva, která neužívám. Začalo mi to po výrazném zvýšení tlaku, kdy jsem skončila v nemocnici.Je to už 5 let. Nejdříve to byly silné tlaky v hlavě, pak brnění na hlavě, a teď tyto silné bolesti na temeni hlavy. Na tlak beru lokren.Je mi 57 let. Předem děkuji za radu. Hajdasová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Bella-donna AKH a Melilotus AKH, dvě tablety 3krát denně, po měsíci se ozvěte.

Ivana Janíčková
26.10.2012
Dobrý den!. Mám doma syna rok a pět měsíců, který má problémy s atopickým ekzémem. Přes léto je v pořádku a když se začnou zkracovat dny, atop se mu zhorší. Mimo to se mu dělá opakovaně mapovitý jazyk a má prenatálně zjištěné zvětšení levé ledviny. Chtěla bych mu zkusit pomoci cestou homeopatik. Můžete mi, prosím, poradit?

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, synovi podávejte léky Sulfur AKH a Thuja occidentalis AKH, jednu tabletu od každého 3krát denně po dobu dvou měsíců. Poté informujte.

Eva Nová
22.10.2012
Dobrý den, 3-letá dcera nastoupila do školky, neustále tam něco "chytá". Od minulého týdne špatně slyší, má zalehlý hlas. Teď se provalila hustá rýma. Dle ORL lékařky má zvětšenou nosní mandli. Můžete něco doporučit? Děkuji.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dcerce podávejte léky Thuja occidentalis AKH a Dulcamara AKH, jednu tabletu 4krát denně.

Renata
22.10.2012
Dobrý den, na svůj osobní problém jsem v poradně našla řešení - vyzkouším, ozvu se. Ale poprosila bych ještě o jednu radu. Moje 3 letá dcera má růstové bolesti nožiček. Většinou v noci, ale i přes den. Někdy je bez obtíží třeba 14 dní, někdy brečí bolestí 3x do týdne. Přes den to většinou spustí její pláč z jiného důvodu. V noci nevím. Nemá to souvislost se zátěží. Ještě se zeptám, kde můžu homeopatika AKH koupit? - Rakovnicko Děkuji za radu, Renata Kopřivová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dcerce podávejte léky Silicea AKH a Chamomilla AKH, po jedné tabletě od každého 3krát denně. Nejbližší lékárna k vám by měla být lékárna ve Stochově na Mírovém náměstí 261. Dále také v Kladně jsou dvě lékárny na nám. Svobody, Centrum a Salix.

Renata
22.10.2012
Dobrý den, našla jsem kontakt v čas. Pes přítel člověka. CHtěla bych se zeptat, jestli by pomohla homeopatie ročnímu psovi, který má od půli roku nedostatečnou činnost slinivky (EPI) ? Bere Pancreolan, vet.dietu, ale stále má průjem a je velmi hubený.Zkoušíme Bachovu terapii ( dva měsíce), zatím bez zlepšení. Už je to finančně docela neúnosné. Vím z dřívějších zkušeností, že homaopatika nejsou až zas tak drahá. Který preparát bychom mohli použít? Děkuji Renata

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pejskovi podávejte léky Thuja occidentalis AKH a Natrium phosphoricum AKH, po měsíci informujte.

Lenka Gorecká
22.10.2012
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně mé fenky bulteriera, 4,5 roku. Je atopik s výraznou svědivostí. Drbe se, otírá si oči, tlamu. Líže si tlapky. Občas mívá boláky v "podpaží" + zánět v uchu. Kortikoidům se vyhýbáme, na lidská antihistaminika moc nereaguje. Srst se nám daří udržovat v dobré kvalitě díky doplňkům a olejům s nenasycenými mastnými kyselinami, lysá místa tedy nemá. Ale je bohužel stále hodně svědivá. Jiné onemocnění (štítná žláza, rozhozené pohlavní hormony....) je vyloučeno. Zkoušeli jsme i bachovu květovou terapii, ale bez výsledku. Děkuji.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence léky Sulfur AKH a Kalium muriaticum AKH, dvě tablety 3krát denně po dobu měsíce. Dále informujte, zpětná vazba je velice důležitá.

Lenka
21.10.2012
Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám Stafordšírského bulteriéra, je alergický na štovík, jitrocel, dále na roztoče a blechy. Neustále se škrabe, kouše, oči se ji zakalují, má lupy .. použiváme obojek proti blechám a klíšťatum. Jaké homeopatika bych měla použit, abych snížila to svědění? Děkuji předem za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence léky Sulfur AKH a Kalium iodatum AKH, 1 tabletu 3krát denně po dobu jednoho měsíce, potom informujte.

Strana: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Přihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik