Poradna pro pacienty

Text:

Jméno a příjmení:

E-mail:

Kolik je 5 + 6 ?


Kategorie:

AlergieBolestiDětské nemociImunitaKlouby, svalyKožní potíže, kvalita vlasů a nehtůLéčba zvířatLedviny, močové cestyMužské potíže – prostata, poruchy erekce Nachlazení, rýma, chřipka, horečkyNervový systém a psychikaOči, zrakOperační zákrok - prevence obtíží, hojení ranSluchSrdce, cévyÚrazy a sportVedlejší a nežádoucí účinkyZažívání a hubnutíZdraví seniorůŽenské potíže – menstruace, menopauzaZuby, dásně

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 

Pavel Machalek
18.12.2012
Dobrý den, již měsíc mám zvýšenou teplotu 37-37,3. Občas mám zimnici a přes den bývám unavený(ne vždy). Teplotu nemám zvýšenou celý den, ráno a večer teplotu většinou nenám. Mám bílý jazyk, ale výtěr z krku byl negativní. Dostal jsem antibiotika Doxybene. Chtěl bych se zeptat jaká byste mi poradil hoemopatika třeba na posileni imunity (siliceu jsem bral podle doporuceneho davkovani). Popřípadě jestli by nebylo lepší abych se u vás stavit? Děkuji.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, ano, osobní konzultace bude určitě vhodná. Do té doby užívejte Kalium muriaticum AKH 2 tablety 4krát denně.

Gabriela Marszalkova
17.12.2012
Dobry den.chci se zeptat mam zanět dutin a 5roku trpim neustalou bolesti v krku. děkuji za odpověd

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Kalium muriaticum AKH a Kalium iodatum AKH, dvě tablety 3krát denně, po dobu tří měsíců.

Anna Samková
17.12.2012
O homeopatii jsem se začala zajímat kvůli nevydržitelným migrénám, které začaly po emočníchnárazech, např. se mne něco silně dotklo. Výběrem léku od homeopata přestaly migrény, ale cítila jsem, že problém není vyřešen a proto pátrám po dalším léku. Zůstaly mi bolesti hlavy, zaínající silným tlakem v hlavě (mozek se tam nemůže vejít), pomáhá tlakový studený obvaz kolem hlavy a klid a temno. Problém je, že se k tomu přidává vysazování vědomí, které začíná zíváním a pokračuje někdy okamžiky nevědomí. Děkuji za radu.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Acidum phosphoricum AKH, 3 tablety ráno a Kalium carbonicum AKH 3 tablety večer. Po třech měsících informujte.

Anastázia Rozborilová
15.12.2012
Dobrý deň pán doktor, kúpila som si v Bratislave na výstave od Vás homeopatika na artrózu / Natrium a Dulcamara 2 x denne obden 3 ks./, ktoré som vybrala ale zatiaľ necitim zmenu. Kĺby na rukách aj v chrbte má stále bolia. Chcem sa Vás opýtať či a ako mám ďalej postupovať v liečbe, aby mi to pomohlo. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. S pozdravom Anastázia Rozborilová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, místo Natrium phosphoricum AKH začněte brát Hypericim perforatum AKH, dvě tablety 3krát denně ob den. Dulcamaru AKH užívejte dál, dvě tablety 3krát denně. Po dvou měsících informujte. Onemocnění kloubů jsou většinou dlouhodobá a i homeopatická léčba potřebuje nějaký čas pro dosažení dobrého výsledku.

Marta Junášková
12.12.2012
Dobrý den,potřebovala bych poradit-mám syna 3 roky,který trpí na laryngitidy,které se pak vždy změní na zápal plic. Od srpna již 3x. Je nějáká šance tomu předcházet. Děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, synovi podávejte léky Kalium iodatum AKH a Sulfur AKH, 1 tabletu 3krát denně. Po dvou měsících informujte.

Veronika Zatloukalová
12.12.2012
Dobrý den, naše dětská lékařka mi doporučila Vaše stránky a tak se na Vás obracím s prosbou. Mám syna, 2,5 roku, má spasticko-dystonický syndrom, je děsně hubený a vůbec nemá potřebu jíst. Pořád by jen chtěl pít. Občas má dny, kdy do něj dostanu jídlo v pohodě, ale někdy je to doslova horor. Mléčné výrobky vč. mléka vůbec nechce, když byl malý, do roka a půl jsem ho kojila, pak ale sunar nechtěl. Nechce ani kaše, spíše maso, když už teda jí. Nevím jestli to nemá co dočinění s jeho nemocí, ale ráda bych zkusila zase něco, co by třeba mohlo pomoct, aby dostal víc chuť k jídlu a ty svalíky trochu zesílili. Děkuji za odpověď Hezký den Zatloukalová V.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, diagnóza vašeho syna je dost vážná, proto bych Vás se synem uvítal na osobní konzultaci. Do té doby mu podávejte léky Silicea AKH a Artemisia vulgaris AKH, 1 tabletu 3krát denně.

Mária Čavojská
11.12.2012
Dobrý deň, mám 10 mesačnú vnučku, ktorá je kojená a asi od 5 mesiaca prikrmovaná (ovocie, varená zelenina, obilninové kaše - úmerné veku). Asi pred mesiacom začala odmietať inú stravu ako materské mlieko ( prerezávali sa jej ďalšie zúbky). Pri dokrmovaní odmieta otvoriť ústa, rozčúli sa, výnimočne si odhryzne kúsoček uhorky, sladkého jablka a kôrky chleba. Lyžičku a kaše odmieta úplne. K jedlu pociťuje odpor až ju napne na zvracanie, ale nezvracia. Dieťa je normálne stavané má 74 cm a 9,3 kg. Prosím poraďte nám vhodné homeopatiká a ako sa k nim dostaneme na Slovensku (Bratislava). Ďakujem.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, vnučce podávejte léky Chamomilla recutita AKH a Silicea AKH 1 tabletu 3krát denně po dobu dvou měsíců. Poté informujte. Na Slovensko léky seženete nejlépe přes internetové lékárny (více informací v sekci lékárny).

Andrea Bazoni
11.12.2012
Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Mám dvojčata (8let) jedno mělo chronický průjem (alergie na kr.mléko), kterého jsme se díky EFT zbavily, ale je stále moc hubený,unavený, nevydrží delší procházky-bolí ho nohy,jí dobře. Druhý je až moc vitální, potřebuje málo spánku, ale stále má problémy se zuby-kazivost a bolí ho záda, nohy-podle mě jde o klouby i kosti). A ještě bych se chtěla zeptat, zda existuje nějaké homeopatikum na psychiku-14-ti letý syn - ADHD a zřejmě porucha osobnosti,je velmi agresivní,léky brát odmítá. Znám jen homeopat.léky ředění CH, ale na vašem webu jsem nic takového nenašla. A taky bych potřebovala něco pro mě, neboť ze syna jsem psych. na dně, deptá nás kudy chodí, byla jsem na antidepresivech,ale nechci být na nich závislá, jsem stále unavená,bez nálydy,moc nezvládám a jsem každou chvíli nemocná-viroza typu rýma,kašel,průdušky a vždy (3-4x ročně)skončím na antibiotikách. Předem děkuji Andrea

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, nejlepší by byla osobní konzultace, homeopatie je individuální léčba, a možnost vidět Vaši rodinu i Vás osobně a vše s Vámi probrat, by léčbě velmi prospěla. Do té doby začněte podávat synovi, který měl alergii na mléko léky Silicea AKH a Natrium phosphoricum AKH, dvě tablety 3krát denně ob den, po dobu aspoň dvou měsíců. Druhému z dvojčat podávejte léky Aurum mettalicum AKH a Thuja occidentalis AKH, dvě tablety 3krát denně ob den, po dobu aspoň dvou měsíců. Staršímu synovi podávejte léky Bella-donna AKH a Aurum mettalicum AKH, 2 tablety 3 krát denně od každého. Pro sebe vezměte léky Artemisia vulgaris AKH a Acidum phosphoricum AKH, 2 tablety 3 krát denně od každého.

Marek Vašut
11.12.2012
Dobrý den, byl mi zjištěn zelený zákal. Existují nějaké homeopatické léky, které by mi mohly pomoci? Děkuji M.Vašut

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, nejlepší by byla osobní konzultace, do té doby začtěte užívat léky Kalium iodatum AKH a Melilotus officinalis AKH 2 tablety 3krát denně, aspoň na tři měsíce.

Hana Grundmannová
9.12.2012
Dobrý den, na základě článku v PPČ se na vás obracím s prosbou o radu, jaký lék vybrat před blížícími se ohňostroji. Starší fena to snáší velmi špatně- doprovázeno třesem, dýcháním. Mladší fena zatím jen odchází. Děkuji. Hana Grundmannová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, starší fence začněte podávat léky Artemisia vulgaris AKH a Bella-donna AKH, podle velikosti psa 1-2 tablety 3krát denně. Když už začnou ve vašem okolí střílet petardy, můžete zvýšit dávky i na 5krát denně. Mladší fence podávejte také 1-2 tablety 3krát denně z léků Silicea AKH a Kalium carbonicum AKH.

Alena Klausová
9.12.2012
Dobrý den. Pane doktore, jak je možné pomoci od ischiasových bolestí. Mamince je 80let a má velmi nemocnou páteř. Bolesti tlumila práškami,ale delší užívání jí způsobují další problémy. Má také vysoký cholesterol a zadýchává se hlavně při chůzi. Moc děkuji. Kl. Alena

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pokud je z důvodu vyššího věku maminky osobní konzultace nemožná, podávejte ji léky Kalium carbonicum AKH a Hypericum perforatum AKH, dvě tablety z každého 3krát denně, po dvou měsících informujte.

Blanka
5.12.2012
Dobrý den, pane doktore, mám 7letého prvňáčka, který cca před 6 týdny začal mít potíže se zvracením, vždy tak po 14 dnech. Stěžuje si na bolest břicha, hlavy. Nyní je už týden doma, protože téměř nejí, je unavený, měl i průjem. Nechali jsme mu udělat celkový krevní obraz, test na boreliozu, výtěr ze zadečku, vše je ok. Nemůže to být psychika? Ve škole má problémy s chováním, normálně je to velmi živé dítě, s učením problémy nemá. Jak bych ho měla přinutit k jídlu a zmírnit jeho únavu? Děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, nejlepší by byla osobní konzultace, do té doby synovi podávejte léky Chamomilla recutita AKH a Acidum phosphoricum AKH, dvě tablety 3krát denně měsíc, poté informujte.

Ivana Gajdošová
5.12.2012
Dobrý den, pane doktore, prosím o Vaši radu:po lymské borelióze před více než 15 lety (2.-3. stadium) má následky - únavový syndrom, nervozita, přecitlivělost a nervová labilita (další potíže neuvádím, v současné době jsou pro mě aktuální tyto). Kromě toho jsem pracovala 30 roků ve školství jako učitelka na 2. stupni, což obnášelo téměř neustálý stres, další důsledek přecitlivělost na hluk, nesnesu silnější zvuky. Chtěla bych poradit, jaký lék mám užívat na nervozitu a přecitlivělost a jestli existuje homeopat. lék na únavový syndrom. Děkuji mnohokrát za Vaši radu a odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Bella-donna AKH a Acidum phosphoricum AKH, dvě tablety 3krát denně po dobu dvou měsíců, poté informujte.

Hana S.
1.12.2012
Dobrý den, pane doktore. V roce 2009 (cca rok po narození dcery ) mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy. Užívám Letrox 100 1x denně a kontrolní výsledky mám v pořádku. Ráda bych se zeptala, zda v homeopatii existuje nějaký lék, který by mohl případně i snížit dávky Letroxu. Děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, k takovému stavu je nutné přistupovat zodpovědně a nejlepší by byla osobní konzultace a následná léčba pod pravidelnou kontrolou vašeho endokrinologa. Na konzultaci se můžete objednat na kontaktech uvedených na webu. Do té doby začněte užívat léky Graphites AKH a Kalium carbonicum AKH, dvě tablety 3krát denně, léky které máte předepsané, nevysazujte. Homeopatie je velmi jemná léčba a dá se užívat současně s jinými léky a léčebnými metodami.

Jana Šudová
30.11.2012
Dobrý den. Chtěla bych se optat na dvě věci. Mám roční dcerku, která má často rýmu. Mohla bych jí dát Allium cepu AKH a jak dávkovat? Ta druhá otazka se týká mé osoby mám opakováné výtoky z pochvy a k tomu svědění, už asi 2 roky neustále a zavádění vag.čípku a mastí je bezvýsledné.Co bych z homeopatie mohla užívat na tento problém? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Šudová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, ano, dcerce můžete Allium cepu AKH podávat, preventivně stačí dvě tablety před spaním, při akutní rýmě podávejte 1 tabletu 3krát denně. Na své potíže začněte užívat léky Kalium muriaticum AKH a Thuja occidentalis AKH, 2 tablety 3krát denně, po měsíci informujte.

Klára Servusová
29.11.2012
Dobrý večer. Měla bych dotaz. Asi od února nebo března letošního roku po větší psychické zátěží mé tělo onemocnělo. Prvně to byli jen virózy, později se to zhoršovalo na angíny a vyvrcholilo to mononukleózou. Průběh nemocí, byl vždy stéjný, nesnesitlená bolest v krku, která byla spojena s tím, že jsem nemohla polikat, otok mandlí, bělavý povlak. Opakování nemocí se tyto příznaky zhoršovali. Lékař si s tím nevěděl rady a pokaždé mi nasadil antibiotika, které stéjně nepomáhali, bylo jich celkem snad 5. Po dobrání jednich antibiotik jsem během dvou až tří dnu onemocněla znovu. Nakonec jsem skončila na infekčním oddělení, kde mi zjistili, že mám mononukleózu. Odmítla jsem hospitalizaci, tak mi nasadili nějaké léky. Užívala jsem při to i ostropestřec. Výsledky mononuleózy mám podle doktora v pořádku. Následně jsem se léčila ještě s mykózou a nakazila jsem se virem HPV. Nemoc typu nachlazení a pobolívání v krku, menší zvětšení mandlí zůstává, chvíli se to uklidí a následně se to zase projeví. Potřebovala bych poradit, jak bych mohla svou imunitu podpořit a obnovit, protože to množství antibiotik, které bylo v průběhu jen asi čtyř měsícu jí hodně oslabilo. Zůstávám neustále unavená a vyčerpaná. Děkuji za odpověď, Klára Servusová.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Apis mellifica AKH a Kalium muriaticum AKH, dvě tablety 3krát denně měsíc a půl, poté informujte.

Marcela Havelková
28.11.2012
Dobrý den, ač nerada musím nechat syna ve 12 letech očkovat proti žloutence. Jak se máme na očkování připravit? Díky. Havelková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, synovi před očkováním podávejte léky Kalium iodatum AKH, Thuja occidentalis AKH a Silicea AKH, dvě tablety 3ktár denně alespoň dva týdny před očkováním a pak také dva týdny po očkování.

Marie Tener
28.11.2012
Dobrý den, trpím na úzkostné a depresivní stavy. Celkově bez energie a běžná denní činnost je nadlidský výkon, ráda bych otěhotněla, ale i to je v mém stavu vyčerpávající a s AD mi lékař nedoporučuje otěhotnět. Brala jsem AD po zamlklém těhotenství kdy jsem se se ztrátou nemohla vyrovnat. Pak jsem již léky nechtěla brát jelikož s nimi nemohu těhotnět. Byla jsem u homeopatky a ta mi nejprve dala Barytu 200, bylo mi po ní zle, nynní mám Lycopodium 1000, ale zlepšení nepřichází. Stále úzkostná, vyčerpaná, moc nespím, strach ze změny. Momentálně jsem doma v neschopnosti, již jsem nezvládala v práci. Nemohu se pohnout kupředu. Prosím o radu. Děkuji Marie

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte lék Acidum phosphoricum AKH půl tablety ráno a večer, po měsíci se ozvěte.

Alena Klausová
28.11.2012
Prosím o radu při psychickém problému s úzkostí, někdy depresemi. Mám vysazené antidepresiva, které jsem úžívala z důvodů úzkosti. Pomahám si Bachovo esencemi, kejklířku, kaštan jedlý., modřín, vlašský ořech, zeměžluč. Je mi 53 let. Moc děkuji. Klausová.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte lék Acidum phosphoricum AKH, dvě tablety 3krát denně. Pokud se dostanete do nějaké stresovější situace, můžete přidat ještě Argentum nitricum AKH, v akutním stavu můžete užívat jednu tabletu co dvě hodiny než se vám uleví.

Hana Šilarová
25.11.2012
Dobrý den, potřebovala bych nějaký podpůrný prostředek ke snížení váhy. Vážím 113k kg při výšce 168 cm, věk 60 let. Mám velké potíže s pohybovým aparátem. Prosím o radu. Děkuji.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Graphites AKH a Sulfur AKH, dvě tablety každého 3krát denně po dobu dvou měsíců.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Přihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik