Poradna pro pacienty

Text:

Jméno a příjmení:

E-mail:

Kolik je 6 + 3 ?


Kategorie:

AlergieBolestiDětské nemociImunitaKlouby, svalyKožní potíže, kvalita vlasů a nehtůLéčba zvířatLedviny, močové cestyMužské potíže – prostata, poruchy erekce Nachlazení, rýma, chřipka, horečkyNervový systém a psychikaOči, zrakOperační zákrok - prevence obtíží, hojení ranSluchSrdce, cévyÚrazy a sportVedlejší a nežádoucí účinkyZažívání a hubnutíZdraví seniorůŽenské potíže – menstruace, menopauzaZuby, dásně

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 

Hana
7.1.2014
Dobrý den,pane doktore.Jaká homeopatika by jste mi doporučil na myomy.DĚKUJI

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, myomy jsou závažný problém a pro optimální výsledek je zapotřebí osobní konzultace. Na konzultaci se můžete objednat na těchto tel. číslech: 596 113 330, 776 879 799. Do té doby začněte užívat Melilotus officinalis AKH a Graphites AKH dvě tablety 3krát denně.

Michaela
30.6.2013
Dobrý den, moc prosím o radu ohledně menstruace. Ve svých 15ti letech jsem ještě nemenstruovala a proto jsem byla poslána na gynekologii, kde mi doktorka menstruaci uměle vyvolala pomocí injekce a poté jsem asi dva roky brala prášky na pravidelnou menstruaci (Provera - myslím), poté jsem přešla na vyvolávání pomocí injekce a rok na to jsem začala užívat antikoncepci. Tu jsem teď v dubnu vysadila. Je mi 25, a od vysazení HA jsem ještě nemenstruovala. Dle doktora jsem zdravá a mám počkat, ... kdyby se však menses do půl roku nedostavil, bude ho vyvolávat, což už nechci... Chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaká homeopatika, která by tomu mohla pomoci? Pomýšlím už také na miminko... děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podle toho co popisujete, nebude váš případ úplně jednoduchý, pro optimální léčby bych doporučil osobní konzultaci. Do té doby začněte užívat Sulfur AKH a Arsenicum album AKH, dvě tablety 3krát denně.

Marie
14.5.2013
Vážený pane doktore, lékař mi našel při ultrazvuku anechogenní cystu vel. do 28 mm v oblasti pravého vaječníku. Věc jsem konzultovala následně s gynekologem, který mi sdělil, že cysta je velmi aktivní a právě ona může za nepřetržité krvácení již 7 měsíc (původně jsem měla za to, že vše způsobila antibiotika). Je možné se cysty prostřednictvím homeopatie zbavit? Za 14 dnů jdu na kontrolu a pak mě čeká zřejmě hormonální léčba; nemám ještě děti a nechci tělo hormony zatěžovat. Děkuji předem za odpověď. M.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat Apis mellifica AKH a Thuja occidentalis AKH, dvě tablety 5krát denně, po dvanácti dnech informujte. Pokud krvácení stále přetrvává, nezapomeňte veškeré změny či akutní stavy konzultovat s ošetřujícím gynekologem.

Adéla
24.4.2013
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Poslední 3 cykly, kdy mi začala perioda se objevily velice silné křeče, že jsem se nemohla ani z postele zvednout. Pomohl mi až algifen, ale ten až za půl hodiny. Menstruaci mívám většinou o 1 až 3 dny dříve, tuto poslední, kdy jsem měla také křeče jsem dostala o 3 dny později, ale to mohlo být tím, že jsem byla po chřipce. (antibiotika jsem ale žádné nebrala). Prosím o radu ohledně mennstr. křečí a také scvháceností a závratí během té doby. Po chřipce, která trvala asi 8 dní cítím stále svalovou ztuhlost, občas suchý kašel, nemůžu se pořádně rozhýbat. Mám brát sulfur? Děkuji, Adéla

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte s léky Apis mellifica AKH a Calcarea carbonica AKH, užívejte dvě tablety 2krát denně od každého, týden před menstruací zvyšte na 2 tab. 3krát denně, takto užívejte do konce menstruace. Obecně je potřeba pro upravení cyklu, aby proběhlo alespoň 2-3 cykly. Průběžně proto informujte.

Eva Žáková
12.4.2013
Dobrý den, prosím o radu, jestli je možné pomocí homeopatie upravit menstruační cyklus - prodloužit z 25 dní na 28 dní. Nebo jednorázově odsunout z důvodu dovolené. Chci se vyhnout hormonům. Děkuji, Eva Žáková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pokud máte pravidelný menstruační cyklus, nemáte žádné gynekologické potíže ani bolestivou menstruaci nebo přílišné krvácení, a chcete pouze jednorázově menstruaci posunout, toto homeopaticky možné není. Pokud však potřebujete upravit menstruační cyklus, například aby byl pravidelný, užívejte Apis mellifica AKH 2 tablety 3krát denně po dobu alespoň dvou měsíců. Případné odložení menstruace z důvodu dovolené, ale rozhodně konzultujte se svým gynekologem. Takové odsouvání však není příliš zdravé, proto zkuste zvážit všechny výhody i možná rizika.

Lucie Buriánková
2.4.2013
Dobrý den pane doktore, je mi 23 let a už od 15 let mě trápí vaginální výtok. Vyzkoušela jsem všechno možné, jak volně prodejné, tak i co mi předepsal lékař, ale nic mi nezabírá. V roce 2010 jsem podstoupila vyšetření, kde mi bylo zjištěno: Staphylococcus epidermidis, Enterococcus faecalis, Escherichia coli a Gardnerella vaginalis na základě nálezu mi byly zhotoveny autovakcíny. Po léčbě se můj zdravotní stav zlepšil v tom, že zmizeli obtíže jako pálení a svědění, ale výtok přetrvává stále. Teď již nemám žádné svědění nebo pálení, jen ten výtok, který nažloutlý a zapáchá, na gynekologii mi řekli, že je vše v pořádku. Prosím poraďte, jsem z toho zoufalá a nešťastná.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pokud se trápíte již dlouhodobě, byla by vhodná osobní konzultace. Do té doby začněte užívat Arsenicum album AKH a Allium cepa AKH, dvě tablety 3krát denně alespoň 3 měsíce. Bylo by také dobré, kdybyste přidala další informace, jakou máte menstruaci, jestli užíváte hormonální antikoncepci, jestli trpíte nějakých chronickým onemocněním.

Vendula Stískalová
21.3.2013
Dobry den, chtela bych se Vas zeptat zda se zabyvate i lecenim neplodnosti? Dva roky se s manzelem snazime o detatko. Nyni nam byl zjisteny spatny spermiogram u manzela a vzajemnou slabou bunecnou imunitu. Dekuji za odpoved. Stiskalova

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, homeopatie má určité možnosti pomoct při potížích s otěhotněním, těhotenstvím i v péči po porodu. Potíže které popisujete se ale nedají řešit bez osobní konzultace, kde bych také rád vyděl výsledky vyšetření, podrobně se seznámil s Vámi oběma i s Vaší a manželouvou anamnézou.

Hana Roháčová
5.3.2013
Dobrý den pane doktore, mám diagnostikovaný syndrom polycystických ovarií a chtěla bych si homeopatií upravit menstruční cyklus (dosáhnout ovulace, popř. otěhotnění). Hormonální antikoncepci neberu asi 4 měsíce, po jejím vysazení se nedostavila menstruace, tak mi paní doktorka nasadila UTROGESTAN. Nevím jestli v něm mám pokračovat??? Prosím o radu.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, při léčbě polycystických vaječníků a pro upravení menstruačního cyklu se velmi dobře osvědčil lék Apis mellifica AKH, užívejte jej 2 tablety 3krát denně a přidejte také Graphites AKH, ve stejném dávkování, po dobu minimálně dvou měsíců. Podobné potíže se dají homeopaticky řešit dost úspěšně, bude však potřebná osobní konzultace.

Aneta Kiszová
4.3.2013
Dobrý den, mám takový problém. Pravidelně, když dostanu menstruaci, tak se mi objeví na krku a na zádech flek, který svědí. Když menstruace odezní, fleky tam zůstanou v podobě malých modřin. Dále mě při menstruaci svědí celá pochva, opuchnou mi rty, začnou mě svědět oči a v neposlední řadě mi vyskočí bolestivé fleky na jazyku. Fleky na jazyku mě štípou. Mívám to pravidelně s menstruací a už mě to doslova nebaví :(

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro optimální řešení by byla vhodnější osobní konzultace. Do té doby užívejte léky Apis mellifica AKH a Kalium iodatum AKH, dvě tablety ráno a večer od každého, a několik dní před menstruací a v tomto období užívejte dvě tablety 4 krát denně.

Jolana Brunátová
5.1.2013
Dobrý den, od roku 2007 se mi opakovaně vrací záněty močových cest. Z výtěrů potvrzeny chlamydie a u manžela také. Po opakované léčbě antibiotiky se přidaly také vag.mykozy. Po 3 leté léčbě antibiotiky jsem se začala léčit pouze alternativně, ale potíže se stále vracejí. Momentálně ve stěrech z pochvy nalezena opět kandida a u manžela také. Děti nemáme, přestože bychom chtěli. Já jsem narozena 1978 a manžel 1975. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Brunátová Jolana

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, opakované záněty, s prokázanými chlamydiemi a kandidou se homeopaticky léčí efektivně, bude to však vyžadovat trpělivost. Pokud vás tyto potíže trápí již několik let, může léčba vyžadovat několik měsíců a po ní ještě nějakou dobu na úplné doléčení, aby se potíže nevraceli. Vy i váš manžel užívejte léky Thuja occidentalis AKH a Kalium muriaticum AKH, dvě tablety 3krát denně. Vaše potíže pravděpodobně souvisí s tím, že se vám nedaří otěhotnět, to se však bez osobní konzultace efektivně řešit nedá. Nejlepší by bylo, kdybyste s manželem přišli na konzultaci. V podobných případech je homeopatie dost úspěšná a po světě i České republice chodí mnoho „homeopatických dětí“.

Veronika
3.1.2013
Dobrý den, nedávno jsem potratila ve 26.týdnu z důvodu zánětu plodových obalů. Lékaři konkrétní bakterii nezjistili. Nyní při druhém těhotenství mi byla zjištěna ureaplasmata. atb nezabrala. Můžete mi prosím doporučit nějaká homeopatika? Děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, tento problém je dosti závažný a byla by vhodná osobní konzultace. Do té doby užívejte léky Sulfur AKH a Graphites AKH dvě tablety 3krát denně.

Martina Bednářová
29.12.2012
Dobrý denpane doktore,obracím se na Vás s prosbou o radu, který z Vašich výrobků by byl pro mne ten správný... Problémy:padání vlasů cca 20 let(léčeno na kožním-bez výsledku) deprese(beru antidepresiva - bez efektu) únavový syndrom-krev v pořádku silné, zapáchající pocení nespavost subjektivní potíže se štítnou žlázou(krev i ultrazvuk v normě) zapomnětlivost silné menstruační krvácení nadměrné ochlupení(obličej, nohy) sklon k obezitě a neovládnutelnému "přežírání" :( pardon, ale tohle nemůžu napsat jinak :(( Při prostudování produktů, jsem došla k názoru, že by optimální mohl být GRAPHITES AKH. Co Vy na to? Děkuji za odpověď S pozdravem Martina Bednářová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, nejlepší by byla osobní konzultace, do té doby užívejte léky Acidum phosphoricum AKH a Graphites AKH 2 tablety 3krát denně po dobu dvou měsíců.

Adriana Homolova
25.11.2012
Dobry den, jsem v 35. tydnu tehotenstvi. Rada bych se i formou homeopatik pripravila pro prirozeny porod. Dite je navic zatim stale koncem panevnim. Jine zavaznejsi obtize behem tehotenstvi nemam. Jaka homeopatika a v jakem davkovani jsou pro mne vhodna? Dekuji predem!

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Thuja occidentalis AKH a Silicea AKH dvě tablety 3krát denně z každého až do porodu. Před porodem začněte užívat léky Apis mellifica AKH a Melilotus officinalis AKH.

Irena Španihelová
12.11.2012
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaká homeopatika by jste doporučil na krvácení v menopauze- je mně 53 let a už jsem menstruaci v létě neměla a teď před 3 týdny bolesti a tmavá krev a opět za 3 týdny zase bolest vaječníku vpravo a trochu velmi tmavé krve. Děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, ve vašem případě by byla nejvhodnější osobní konzultace a také zpráva od vašeho gynekologa o vašem stavu. Do té doby začněte užívat léky Apis mellifica AKH a Melilotus AKH 2tablety 6krát denně.

Pavlína Maršálková
6.11.2012
Dobrý den pane doktore, už mnoho let mě trápí vaginální výtok. Vyzkoušela jem všechno možné, jak volně prodejné preparáty (asi deset druhů, jak na zavádění tak i užívání perorálně) tak i co mi předepsal lékař - clotrimazol vag.tbl. nebo globule s tetraboritanem, ale nic mi nezabírá. Nemám žádné svědění nebo pálení, jen ten výtok, který je bílý a zapáchá. V lékárně mi poradili ještě homeopatika Hydrastis canadensis 9CH a Pulsatillu 30 CH, ale to mi taky nezabralo..výtok se sice změnil, byl slizovité konzistence a spíš průhledný,ale nezmizel..tak mi poradili si Hydrastis ředit vodou a to uz výsledek nebyl žádný. Jinak antikoncepci jsem vysadila si před 3 roky, nitroděložní tělísko nemám.Prosím poraďte, jsem z toho zoufalá a nešťastná. Děkuji Maršálková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Silicea AKH a Thuja occidentalis AKH, dvě tablety 3krát denně od každého na měsíc, poté informujte. Bylo by také dobré, kdybyste uvedla váš věk a zda trpíte nějakým chronickým onemocněním či jste v poslední době prodělala nějaké vážnější onemocnění nebo stres.

Dana Freislerová
4.11.2012
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám již skoro rok a půl po porodu, ale stále nemám zatažené břicho, přes den se mi břicho "vyvalí" klidně až o 3 cm, vypadám jako těhotná. Ještě k tomu mám malou pupeční kýlu. Můžete mi poradit nějaká homeopatika, která by mi pomohla? Za jak dlouho (zhruba) mám zpozorovat změny? Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Graphites AKH a Thuja ocidentalis AKH 2 tablety od každého 3x denně. Po dvou měsících informujte, zpětná vazba je velice důležitá a pomůže nám rychleji dosáhnout požadovaného výsledku. Tento problém si může žádat více času, i půl roku, změny k lepšímu by se však měly objevit mnohem dřív. min na pul roku lečby graf + thuja

Magdalena Staňková
25.9.2012
Dobrý den, poslední cca rok mám problémy s nepravidelnou menstruací, gynekolog řešil injekcemi s hormony, ale bez trvalého výsledku. Poslední tři měsíce menstruaci nemám vůbec. Je mi 25 let, takže menopauza je vyloučená, těhotenství také vyloučeno. Můžete mi, prosím, poradit, jaké homeopatické léky by mi mohly pomoci? Děkuji.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Acidum phosphoricum AKH a Apis mellifica AKH, 2 tablety 3krát denně po dobu tři měsíců. Ve vašem případě by však byla vhodná osobní konzultace u dobrého homeopata. Podobné potíže se homeopaticky dají zvládnout, k tomu je ale potřeba přesnějších informací o vašem stavu a také trpělivost z vaší strany.

Vladimíra Fullerová
12.9.2012
Pane doktore Fesiku, chci se zeptat co bych z Vašich preparátů mohla použít na zvýšenou sliznici dělohy,přesto,že 2 roky již nemenstruuji( i dyž si myslím ,že to ještě nen menopauza mám 52 let), Gynekolog je tím velmi zneklidněn a dal mě Noretisteron na 10dní,aby se vyvoala menses, Já jsem si dala jen Folliculinum 30 Ch bez efektu. K hormonům zatím stále nemám odvahu,aby mě nerozhodily.Kromě toho mám 2 myomy jeden podslizniční ajeden subserozní v uteru,chtěli na začátku po mě hysterectomii,tu jsem odmítla,tak již nenaléhají.Nevím jestli Thuja AKH nebo ještě něco jiného máte vyzkoušené.Já subjektivně žádné potíže nemám.Začal jsem nyní chodit i na akupunkturu a pije čnské byllinné čaje.Děkuji předem za odpověď.S pozdravem Fullerová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Thuja occidentalis AKH a Apis mellifica AKH dvě tablety 3krát denně po dobu dvou měsíců.

Andrea Vybrančíková
23.8.2012
Dobrý den, prosím o radu. Jaké homeopatika mám užívat v případě padání vlasů, ženských zánětů nebo kožních problémů. Děkuji Vybrančíková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Apis mellifica AKH a Graphites AKH 2 tablety 3x denně tři měsíce, po té se ozvěte.

Milunka
3.8.2012
Dobrý den, měla bych takový dotaz, jsem po císařském řezu a mám potíže s kojením, kamarádka říkala, že bych mohla zkusit homeopatii. Děkuji za odpověd´

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Apis mellifica AKH a Graphites AKH dvě tablety 3 krát denně a po měsíci se ozvěte. Jsou to velké "hormonální" léky, pomůžou nastartovat tvorbu mléka a Graphites také pomáhá regeneraci po operaci, aby se jizva lépe a rychleji hojila bez komplikací.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Přihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik