Poradna pro pacienty

Text:

Jméno a příjmení:

E-mail:

Kolik je 3 + 3 ?


Kategorie:

AlergieBolestiDětské nemociImunitaKlouby, svalyKožní potíže, kvalita vlasů a nehtůLéčba zvířatLedviny, močové cestyMužské potíže – prostata, poruchy erekce Nachlazení, rýma, chřipka, horečkyNervový systém a psychikaOči, zrakOperační zákrok - prevence obtíží, hojení ranSluchSrdce, cévyÚrazy a sportVedlejší a nežádoucí účinkyZažívání a hubnutíZdraví seniorůŽenské potíže – menstruace, menopauzaZuby, dásně

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 

Věra Krupičková
15.1.2014
Dobrý den pane doktore, mám fenku bílého boloňského psíka, která se vždy po skončení hárání intenzivně škrábe za uchem a na boku. Srst si v těch místech vytrhá až na kůži. Je jí 7 let a měla 1x štěňátka. Předpokládám, že to bude nějaká hormonální záležitost, mohl by jste mi prosím poradit vhodnou homeopatickou léčbu. Děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence Natrium phosphoricum AKH a Sulfur AKH, 1 tabletu 3krát denně (rozpustit ve vodě, přidat do jídla, nebo podat přímo do tlamy). Po šesti týdnech informujte.

Kamila Antošová
8.5.2013
Dobrý pane doktore, psala jsem Vám ohledně fenky - doporučil jste mi Kalium carbonicum AKH, Thuja occidentalis AKH a Aurum metallicum AKH, jednu tabletu 3krát denně o každého. Začala jsem 6.5. hned večer po té co jsem dostala Vaší odpověď - dnes v noci se nám, ale zhoršila měla nafouklé břicho a ráno od 10 hodin dvě hodiny v kuse kašlala. Po konzultaci s veterinářkou jsem jí píchla Depedin, po kterém se mírně zklidnila, ale stále těžce dýchala - veterinářka tedy doporučila přidat Furon do žíly. Po její kontrole zjistila, že je zavodněná a voda se jí držela v břiše. Chtěla jsem se jen ujistit, jestli to nemůže být reakce na homeopatika, eventuelně jestli nemám přidat něco na odvodnění nebo jestli pokračovat ve stávajícím. Předem moc děkuji. Kamila Antošová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, reakce na homeopatika to určitě být nemůže, podle toho, jak jste stav fenky popsala dříve, je vážný a léčba nebude rychlá, ani jednoduchá. Kalium carbonicum AKH podávejte 1 tabletu 5krát denně a na lepší odvodnění přidejte Apis mellifica AKH, také jednu tablety 5krát denně. Ostatní ponechte stejně. Po týdnu informujte. Pro rychlejší konzultaci akutních stavů využijte možnosti naší telefonické poradny.

Kamila Antošová
6.5.2013
Dobrý den pane doktore, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Mám pejska-fenku je to nalezenec, takže nevím přesně kolik je jí let, cca 11 roků. V březnu letošního roku začala kašlat, jako když jí něco dusí. Navštívili jsme veterinářku, která provedla EKG a zjistila nedomykavost chlopní a hypertrofie levé části srdce (levé komory) - EKG přikládám v příloze. Dala nám Fortekor 5 - 1/2prášku ráno, po týdnu se stav zhoršil, byli aplikován 2xinjekce Depedin a přidán 1/2 prášku Furon. Stav se zlepšil. Cca po 3 týdnech opět začala kašlat, veterinářka doporučila přidat Furon - dáváme 1prášek denně + Fortekor. Nezaznamenala jsem žádné zlepšení. Po dnešním rentgenu - zjištěno zvětšené srdce, na koncích roztřepené a metastáze na plicích - nádorky velikosti hrášku, na jedné mléčné žláze také nádor velikosti hrášku. Dala nám Depedin 2x v týdnu. Jinak klasická medicína nic jiného neumí - doporučila mi, ať se zkusím obrátit na Vás. Fenka má ještě zákal v pravém oku a v levém začíná. Fenka - váží 7kg, rasa: mixpinč, je nekonfliktní, má ráda svůj klid, neštěká, má ráda teplo, s jídlem je trochu problém, nežere granule a když jí nandám maso, nechá se přemlouvat - pokud jí dáte salám nebo něco podobného - chová se jako každý jiný pes a s chutí to slupne, při venčení se drží stále u mě (nebo u jiného psa - žije s dalšími třemi), v poslední době jí dělá problém, když je venku teplo - zadýchává se, poslední dobou začala i více pít - asi díky lékům. Předem moc děkuji za radu. S pozdravem Kamila Antošová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podle toho co popisujete to bude trochu složitější a delší léčba, ale pokusíme se udělat pro Vaši fenku maximum. Začněte podávat Kalium carbonicum AKH, Thuja occidentalis AKH a Aurum metallicum AKH, jednu tabletu 3krát denně o každého. Po měsíci nebo v případě změny stavu informujte.

Anna Vašíčková
11.4.2013
Dobrý den, prosila bych o radu. Náš pejsek onemocněl lymfomem. Od veterinářů jsme se dozvěděli, že lymfom je neléčitelný,pouze lze několika způsoby oddálit konec (jedná se o několik měsíců). Chtěla bych se zeptat, zda lze pomoci homeopatií, případně alespoň usnadnit pejskovi jeho poslední chvíle. Jde nám především o to, aby příliš netrpěl. Má silně zvětšené lymfatické uzliny, jinak zatím většími potížemi netrpí. Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, homeopaticky se dá pejskovi ulehčit. Podávejte mu Arsenicum album AKH, Kalium iodatum AKH a Aurum metallicum AKH, pokud je to menší plemeno, podávejte 1 tabletu 3krát denně, pokud je to střední nebo větší pes podávejte 2 tablety 3krát denně, můžete podat přímo do tlamy, nebo přidat do žrádla či rozpustit ve vodě. Průběžně o jeho stavu informujte.

Jana
5.4.2013
Dobrý den, prosím o radu, co by mohlo pomoci našemu pejskovi, kterému se vytvořil na zápěstí pravé př.nohy pakloub, pravděpodobně po nějakém úrazu, má silnou artrozu a nyní se stav zhoršil tak, že na nožku nedošlapuje a kloub nemůže ohnout, takže chodí o 3 nohách a má bolesti při uléhání i vstávání. Zatím jsme použili Traumeel, ale po týdnu užívání se zatím žádný účinek neprojevil. Děkuji Vám za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pejskovi podávejte léky Dulcamara AKH a Graphites AKH, pokud je to střední nebo větší plemeno 2 tablety pokud jde o menšího psa, 1 tabletu 3krát denně. Vhodná by byla také osobní konzultace.

Hana Grundmannová
9.12.2012
Dobrý den, na základě článku v PPČ se na vás obracím s prosbou o radu, jaký lék vybrat před blížícími se ohňostroji. Starší fena to snáší velmi špatně- doprovázeno třesem, dýcháním. Mladší fena zatím jen odchází. Děkuji. Hana Grundmannová

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, starší fence začněte podávat léky Artemisia vulgaris AKH a Bella-donna AKH, podle velikosti psa 1-2 tablety 3krát denně. Když už začnou ve vašem okolí střílet petardy, můžete zvýšit dávky i na 5krát denně. Mladší fence podávejte také 1-2 tablety 3krát denně z léků Silicea AKH a Kalium carbonicum AKH.

Milena
25.11.2012
Dobrý den, zaujal mě Váš článek v PPČ a proto bych Vás ráda poprosila o radu. Mám 2 letou 3 a půl letou fenku PVP. V páru je dominantnější ta starší. Mladší se jí podřizuje bez jakýchkoliv náznaků snahy převzetí vedení. Je na ní dost závislá , v podstatě jsou pořád spolu. Problém nastane když s ní(mladší) jedu na výstavu. Celou dobu se tváří znuděně, smutně a bez radosti. To jí samozřejmě vytýkají v kruhu. Navíc v autě trpí nevolností a často zvrací. Zkoušela jsem všechno možné(hračku, pamlsek), ale toho jejího smutku a utrápeného výrazu jí nemůžu zbavit. Nemá problémy se psy ani s lidmi, ve styku s nimi je vyrovnaná a přátelská. Není nervozní, netřese se . Můžete mi prosím poradit? Existuje nějaké homeopatikum, které ji může pomoci? Děkuji

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence Graphites AKH a Acidum phosphoricum AKH 2 tablety (pokud je to malé plemeno, stačí 1 tableta) 3krát denně od den po dobu dvou měsíců.

Oldřiška Servusová
22.11.2012
Dobrý den, prosím Vás pane doktore, dá se pomoci dvouletému samci fretky, u které diagnostikovali zralá kortikální katarakta, oko bez zánětu a má se dále pátrat po endokrinologických a systémových onkologických onemocněních-diabetes, Cusching, lymfom. Moc děkuji za odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro zlepšení stavu fretce podávejte léky Graphites AKH a Arsenicum album AKH jednu tabletu od každého 3krát denně. Po měsíci informujte.

Ivana Landovská
20.11.2012
Dobrý den, pane doktore, před měsícem (3.10.) jsem Vám psala dotaz ohledně poraněného oka u francouzského buldočka. Na Vaše doporučení jsme podávali 3x denně 2 tbl Silicea AKH a Aurum Metallicum AKH. Musím s radostí napsat, že je oko daleko lepší, hlavně to říkají ti, kteří nás viděli ještě před podáváním těchto homeopatik. Jak máme pokračovat dál? Děkuji za odpověď Ivana Landovská

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, je to velmi dobrá zpráva, že se pejskovi daří dobře. Pokračujte v podávání stejných léků, ale v dávkování dvě tablety od každého 2krát denně. Po dvou měsících informujte.

Renata
22.10.2012
Dobrý den, našla jsem kontakt v čas. Pes přítel člověka. CHtěla bych se zeptat, jestli by pomohla homeopatie ročnímu psovi, který má od půli roku nedostatečnou činnost slinivky (EPI) ? Bere Pancreolan, vet.dietu, ale stále má průjem a je velmi hubený.Zkoušíme Bachovu terapii ( dva měsíce), zatím bez zlepšení. Už je to finančně docela neúnosné. Vím z dřívějších zkušeností, že homaopatika nejsou až zas tak drahá. Který preparát bychom mohli použít? Děkuji Renata

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pejskovi podávejte léky Thuja occidentalis AKH a Natrium phosphoricum AKH, po měsíci informujte.

Lenka Gorecká
22.10.2012
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně mé fenky bulteriera, 4,5 roku. Je atopik s výraznou svědivostí. Drbe se, otírá si oči, tlamu. Líže si tlapky. Občas mívá boláky v "podpaží" + zánět v uchu. Kortikoidům se vyhýbáme, na lidská antihistaminika moc nereaguje. Srst se nám daří udržovat v dobré kvalitě díky doplňkům a olejům s nenasycenými mastnými kyselinami, lysá místa tedy nemá. Ale je bohužel stále hodně svědivá. Jiné onemocnění (štítná žláza, rozhozené pohlavní hormony....) je vyloučeno. Zkoušeli jsme i bachovu květovou terapii, ale bez výsledku. Děkuji.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence léky Sulfur AKH a Kalium muriaticum AKH, dvě tablety 3krát denně po dobu měsíce. Dále informujte, zpětná vazba je velice důležitá.

Lenka
21.10.2012
Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám Stafordšírského bulteriéra, je alergický na štovík, jitrocel, dále na roztoče a blechy. Neustále se škrabe, kouše, oči se ji zakalují, má lupy .. použiváme obojek proti blechám a klíšťatum. Jaké homeopatika bych měla použit, abych snížila to svědění? Děkuji předem za odpověď.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence léky Sulfur AKH a Kalium iodatum AKH, 1 tabletu 3krát denně po dobu jednoho měsíce, potom informujte.

Ivana Landovská
3.10.2012
Vážený pane doktore, prosím o radu ohledně mého pejska, 3 letého francouzského buldočka. Na konci května letošního roku si na zahradě poranil nezjištěným předmětem pravé oko. Úraz se stal večer, na veterinu jsme se dostali až druhý den ráno. Veterinář psíka v sedaci zrentgenoval a zjistil, že došlo k proniknutí (asi větvičky či drátu) v délce cca 4 cm těsně pod oko. Naštěstí nedošlo k proniknutí přímo do oka, ale k výronu krve v zadní části oka. Dostali jsme antibiotika Synolux na 14 dní 1 tbl/den. Vyhledala veterináře oftalmologa cca po 14 dnech od úrazu. Dostali jsme k aplikaci Atropin 1 kapku/2 x týdně. A zároveň jsem začala na doporučení veterináře - homeopata podávat homeopatika (Arnica Montana 15CH, Calendula 9CH, Pyrogenium 15CH - 10 granulí do 2 dcl vody - dávkování 1 čaj. lžička 3-5x denně), nyní podáváme (Arnica Montana 9CH, China 15 CH, Ledum Palustre 9CH 10 granulí ve 2 dcl vody - 1 čaj. lžička 3-5 x denně). Současný stav je takový, že v oku není zánět, není tam ani dle oftalmologa zvýšený tlak (byli jsme již 3x na kontrole). Spojivka je stále prokrvená - zarudlá, rohovka, duhovka a čočka nejsou prakticky znatelné. Pokud na oko svítí světlo (slunce) je zbarvené dočervena. Je možné mu ještě nějakým jiným způsobem prostřenictvím Vašich homeopatik pomoci? Jsem smířená s tím, že asi na očko neuvidí, ale stále se pokouším najít něco, co by mu případně mohlo přinést zlepšení. Předem děškuji za Vaši odpověď a přeji krásný říjnový den Ivana Landovská Jesenice u Rakovníka

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte pejskovi léky Silicea AKH a Aurum metallicum AKH, tvě tablety 3krát denně po dobu jednoho měsíce, potom informujte.

Petra Polackova
16.9.2012
Dobrý večer, prosím o radu. Které z Vašich prepárátů mohu dát mojí fence shi-zu, váha 5,6kg, staří 11 let na asi neregenerativní anemii.Podezření na onemocnění kostní dřeně. Už měsíc Bere Prednizon 1x 5mg denně.Brala 2 x 5mg, ale měla nevolnosti,zvracení a průjem i při podání Ranisanu 75.Dále bere i Feroglobin a B-koplex forte. Občas se průjem objeví na který bere tbl.Aptus Attapectin. Je zadýchaná a unavená, ale hodně žere a pije. Hodnoty před měsícem Leukocyty 12,5 , Lymfocyty 4,5, Monocyty 1,4, Hemoglobin 82, Hematokrit 0,214, Erytrocyty 2,7, Krevní destičky 832. po měsíci se výrazně nemění. Děkuji s pozdravem Petra Poláčková

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, vaší fence podávejte léky Kalium iodatum AKH a Graphites AKH po jedné tabletě z každého 3krát denně a po měsíci se ozvěte.

Dana
29.8.2012
Dobrý den, prosím o radu. Naše fenka dlouhosrstého jezevčíka (5 let) se moc bojí bouřky, hřmění, střílení a petard, i při upadnutí předmětu se dost lekne, pobíhá sem a tam a třepe se. Mám Vaši knížku Haf jsem zdráv, ze které vždy čerpám, když je třeba a daří se......jen ten strach nám nějak nejde vyléčit.....Phosphorus 200CH dostala v prosinci 2011, 2 kuličky 1x denně, po dobu jednoho týdne, bez efektu. Symptomy sedí - neklidní, snadno unavitelní psi, při bouřce se často schovávají pod postel, v cizím prostředí "jako vyhaslá svíce", ustrašený dojem. Také jsem zkoušela podat Stramonium, Aconitum, Ignatii, Arniku a nic. Kromě strachu ji ještě občas trápí zvracení žluté pěny, po té žere trávu. 2X měla falešnou březost - pomohlo Lac caninum. Poradíte prosím, který lék by pomohl? Děkuji za Vaši odpověď a hezký den přeji.

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence léky Argentum nitricum AKH a Artemisia vulgaris AKH 1 tabletu z každého 3xdenně. Velice mě těší, že vám kniha prospívá a nacházíte v ní užitečné rady.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Přihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik