Homeopatické léky


Kalium iodatum AKH

Kalium iodatum je klíčovým lékem jak alopatické, tak homeopatické medicíny. Je to jeden z nejužívanějších homeopatických léků. Pomáhá při alergiích, záchvatech dušnosti, při kašli, při astmatu.

Jako homeopatický lék je Kalium iodatum používáno při léčbě alergií (především na pyl a prach) s rychlým a dramatickým průběhem, který doprovází záchvaty dušnosti, otoky či spastický kašel. Mírní také projevy astmatu. Je to velký lék autoimunních onemocnění, u kterých je složité najít přesnou příčinu. Kalium iodatum je preventivním lékem stavů po očkování.

Používá se při léčbě bronchitidy a těžkého kašle. Tento lék se také často používá v kombinaci s lékem Allium cepa při chronické rámě, obzvlášt, je-li pozedření na souvislost s alergií. Může tak pomoci při také při chrápání.

Pomáhá při slzení a podráždění očí se zarudnutím. Projevilo se jako výborný lék při léčbě pacientů s alergiemi na standardní léky, především na antibiotika. Je také jedním z prvních léků, které se nasazují, utrpěl-li pacient těžký úraz hlavy či vnitřních orgánů.

Užívá se především při léčbě závažných nemocí, které se vyznačují rychlým průběhem. Kalium iodatum je vhodné pro léčbu aktivních a horkokrevných lidí se sklonem k velké žíznivosti, alergiím a kašli. Patří mezi léky se širokým a hlubokým záběrem. Dálé pomáhá při zvětšení a boestivosti štítné žlázy. Prohloubení nebo vznik problémů v noci, v teple, za sychravého počasí.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik