Homeopatické léky


Apis mellifica AKH

Apis mellifica v překladu znamená včela medonosná. Je jedním z nejstarších, nejznámějších a nejúčinnějších léků. V homeopatii se používá od roku 1848. Do homeopatie byl zařazen pro svou schopnost pomoci při ledvinových potížích se zadržováním moči a otoky.

Tradičně je tedy Apis velkým ledvinovým lékem, pomáhá při ledvinových bolestech s horkostí, snižuje zadržování tekutin v organismu, má močopudné účinky.

Apis mellifica je názorným příkladem klasického principu podobnosti. Pomáhá při stavech velmi podobných těm, které pociťujeme po včelím bodnutí. Tedy při potížích doprovázených prudkou pálivou bolestí s otokem a horkostí.

Velmi účinný je při léčbě „ženských potíží“. Apis mellifica pomáhá při léčbě bolestivé a nepravidelné menstruace. Při příznacích premenstruačního syndromu či klimakteria. Zbavuje podrážděnosti a záchvatů zlosti a zmírňuje výkyvy nálad. Velmi dobře pomáhá při návalech horka, dušnosti, nesoustředěnosti. Pomáhá vyrovnat menstruační cyklus. Apis mellifica pomáhá léčit záněty žil, je preventivním lékem trombózy žil u žen. Společně s lékem Melilotus officinalis pomáhá při bolestech hlavy a migrénách.

Úspěšně léčí projevy alergie, především alergie na bodnutí hmyzem společně s pálením, zarudnutím, otokem a horkostí v okolí místa vpichu. Dále je Apis velkým lékem bolestí klubů s otokem, zejména pro pacienty, kterým uleví studený obklad. Je také výborným společníkem na dlouhé cesty autobusem nebo letadlem, pro prevenci otékání a bolestí nohou.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik