Homeopatické léky


Hypericum perforatum AKH

Hypericum perforatum je jedním z nejpoužívanějších poúrazových léků v homeopatii. Pomáhá při bolestech po úrazech, při bolestech v křížích, chronických bolestech těla s podrážděností a z přepracovanosti. Pomáhá při regeneraci po otřesech mozku. Jedná se o důležitý neurologický lék tišící bolest.

Hypericum perforatum je jedním z nejoblíbenějších léků. Je prověřený nejen klasickou medicínou, ale i bylinkářstvím a lidovým léčitelstvím. Do arzenálu základních homeopatických léků jej zařadil již Samuel Hahnemann.

Jeden ze základních poúrazových léků v homeopatii. Pomáhá při poúrazových bolestech hlavy, po otřesu mozku, při bolestech u zlomenin a naraženin. Zlepšuje koordinaci a tím je jakousi prevencí dalšího úrazu. Pomáhá při ztrátě vlasů následkem úrazu a šoku. Zlepšuje a urychluje hojení ran, může se použít preventivně před plánovaným operačním zákrokem a po zákroku. Kdo má zkušenosti s homeopatií, nepůje k zubaři, aniž by několik dní předem neužíval Hyericum proti bolesti a také Apis mellifica proti otokům, například po podání injekce. Hypericum podporuje regeneraci poškozených tkání a tím urychluje hojení. Při modřinách je dobré použít ještě lék Melilotus officinalis.

Hypericum perforatum netiší pouze pooperační bolesti, ale i tzv. fantomovou bolest – pocit přítomnosti či bolest amputované končetiny. Jedná se o důležitý neurologický lék tišící bolest.

Je to lék i drobných poranění, například pro děti na rozbitá kolena, pro kutily, když netrefí hřebík. Osvědčil se i při letních sportech jako je cyklistika, horské tůry, jízda na bruslích, pomáhá také překonat únavu a pocit „rozbitosti“ po náročném tréninku.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik