Homeopatické léky


Argentum nitricum AKH

Argentum nitricum je klíčovým lékem všech problémů naší civilizace, jako jsou uspěchanost, stres a nejistota. Jako jeden z prvních léků jej do svého arzenálu homeopatických léků zařadil Samuel Hahnemann. Argentum nitricum zároveň patří mezi léky, které používá skoro každý druhý lékař-homeopat, jakmile se setká s pacientem, který trpí závažnou a složitou nemocní. Patří také k nejstarším lékům v alopatii – nalezneme jej ve standardních lékopisech. Používali jej už starověké civilizace.

Argentum nitricum je lékem s jasnou a srozumitelnou indikací. Známe jej především jako lék působící proti strachu, uspěchanosti, neklidu. Zároveň je lékem krotícím neovladatelnou chuť na sladké. Pomáhá léčit stresové průjmy a nutkavé močení doprovázené pálením a bolestí. Léčí také bolesti hlavy, které jsou doprovázeny závratěmi a vznikají vlivem stresu, nejistoty, dusného a horkého prostředí.

Jako lék se doporučuje pacientům, kteří jsou více náchylní k nemocem koncem jara a začátkem léta a k nemocem jsou náchylní v obdobích stresu, horka a dalších změn. Řada lékařů-homeopatů tento lék podává studentům a žákům v období zkoušek a maturit. Chcete-li zvládnout přijímací zkoušky na vysokou školu nebo přijímací pohovor v nové práci, použijte Argentum nitricum. Kromě toho je také klasickým lékem, který zmírňuje projevy cestovní horečky.

Argentum nitricum je oblíbeným lékem při léčbě astmatu. Používá se jako druhý lék po konstitučním léku. Astma je provázeno alergiemi, záněty dýchacích cest a především hrůzou, že se dotyčný udusí. Argentum nitricum již pomohlo mnoha pacientů, kteří se díky němu astmatu úplně zbavili.

Jako lék pomáhá při vypadávání vlasů, které je způsobeno především konfliktním stresem – když musí člověk na příklad bránit sebe, své blízké či svůj majetek právní cestou nebo když se stane obětí nespravedlnosti.

Používají jej také chirurgové a zubaři, kteří se potřebují psychicky připravit na závažnou operaci.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik