Homeopatické léky


Artemisia vulgaris AKH

Artemisia vulgaris je jednou z nejznámějších magických a léčivých bylin ve střední Evropě. Pomáhá při sklonech k zapomínání, ospalosti ve dne. Používá se při stavech po leknutí či náměsíčnosti, při sklonech k toxikomanii. Tento lék se velice dobře osvědčil při odvykání kouření.

Na lidské zdraví mají, kromě jiných faktorů vliv také fáze měsíce. V některých případech může být tento vliv až destruktivní. Je důležité si uvědomit, že měsíční cyklus (29 dní) a jeho vliv na náš psychický a fyzický stav není jen výmyslem homeopatů či astronomů. Mohou nás o tom přesvědčit nejen mořské přílivy a odlivy, ale také menstruační cyklus žen. Proto si lékař při výběru homeopatického léku musí všímat i tohoto faktoru. V homeopatii známe několik léků, které se používají při léčbě zdravotních potíží vzniklých a horšících se vlivem úplňku.

Artemisia vulgaris je jednou z nejznámějších léčivých bylin ve střední Evropě. Řeší nespavost, na kterou si v době úplňku stěžují především ženy. Nespavost ženy často trápí celý týden, jsou vyčerpané, a to snižuje jejich pracovní výkon.

Artemisia vulgaris je lékem na bolesti hlavy či bolesti břicha doprovázené záchvaty hladu a odporem k jídlu, které jsou vyvolané právě vlivem úplňku. Pomáhá tišit pooperační bolesti.

Artemisia vulagris je jedním z léků, které se používají při léčení epileptických záchvatů spojených se záchvaty strachu, třesu. Léčbu epilepsie ale vždy doporučujeme nechat na odbornících.

Homeopaté v Anglii hojně používají Artemisii při léčbě Alzheimerovy nemoci. V Litvě dosahují s pomocí tohoto léku dobrých výsledků v léčbě některých forem alkoholizmu. Jedná se o jeden z hlavních léků nespavosti.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik