Homeopatické léky


Chamomilla recutita AKH

Chamomilla recutita neboli heřmánek pravý se v homeopatii hojně využívá při přecitlivělosti a to jak fyzické, zejména na bolest, tak i psychické. Pomáhá při prudkých, skoro nesnesitelných bolestech, které se horší v noci. Nejlépe se osvědčila při bolestech zubů, rostoucích i kazivých. Nejedné mamince ušetřila starosti, když pomohla jemně zklidnit plačící, podrážděné dítko.

Klasickým příkladem pacienta typu Chamomilla je dítě, které požaduje po matce sladkost nebo hračku v obchodě, a když matka odmítne, začne hlasitě křičet, brečet, lehne si na podlahu a bude kopat na všechny strany. Pokud ovšem matka ve strachu z ostudy ustoupí a dítěti hračku pořídí, dítě o ní rychle ztratí zájem, a může ji hned za obchodem zahodit.

Tento typ pacienta je velice citlivý, a dokáže jej podráždit a tím vyvolat potíže i takový podnět, na který většina lidí nebude reagovat nijak výrazně. U dětí je to nejen velký pomocník při prořezávání zoubků, ale pomáhá také při zánětech uší, když dítě pláče a v noci špatně spí. Když se dítě chová neposlušně, zlobí, rozbíjí věci a křičí nebo dokonce napadá sourozence, rodiče a prarodiče, pomáhá jako jemný a účinný přírodní prostředek pro zlepšení vztahů v rodině.

Problémy pacienta typu Chamomilla recutita vždy vznikají přechodem z horkého prostředí do chladného, během noci a obzvlášť na podzim. Pacient tohoto typu bolestí nespí a umí se postarat, aby nespalo ani jeho okolí. Chamomilla recutita pomáhá při nespavosti, je účinným lékem pro pacienty trpící bolestí, která v nich vyvolává zlost až agresi.

Velmi dobře se také osvědčil u žen, které trpí nesnesitelnými menstruačními bolestmi, v kombinaci s lékem Apis mellifica, pro celkové zlepšení průběhu menstruace a hormonální rovnováhu, a s lékem Mellilotus officinalis, pro zmírnění krvácení.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik