Homeopatické léky


Bella-donna AKH

Bella-donna - První homeopatický lék

Bella-donna je první lék, který byl použit opravdu jako homeopatikum. Bella-donna neboli rulík zlomocný patří od dávných dob mezi základní magické rostliny evropské lidové medicíny. S. Hahnemann věděl, nakolik je účinná, a používal ji pro léčbu svých pacientů, ale toxické vlastnosti Bella-donny nebyly úplně bezpečné, proto začal Hahnemann snižovat dávku cestou ředění a protřepávání. Zjistil, že při homeopatickém ředění se pozitivní účinek léčiva zvyšuje a zároveň se snižují nežádoucí a vedlejší účinky včetně toxických. Proto homeopatické léčba nemá vedlejší nežádoucí účinky. S pomocí Bella-donny se zrodila homeopatická farmakologie a homeopatická technologie výroby léčiv.

Bella-donna velmi účinně léčí angíny a chřipky. Pomáhá při akutních, závažných nemocech s vysokou horečkou virového nebo bakteriálního původu. Bella-donna je velkým lékem proti bolesti hlavy, břicha, kloubů, pomáhá při přehřátí na slunci s vysokou teplotou. Lékaři-homeopaté z Anglie a Francie, doporučují užití tohoto léku při každém podezření na infekční onemocnění s vysokou horečkou virového nebo mikrobiálního původu, jako pojistku, když si lékař není jistý, nakolik bude použití antibiotik či antivirotik účinné.

Je to osvědčený lék proti bolesti, včetně porodních nebo menstruačních, při psychických stavech spojených se zlostí a rozčílením, také se úspěšně používá pro prevenci a léčbu zneužívání alkoholu.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik