Homeopatické léky


Allium cepa AKH

Rýma je jedním z největších problémů medicíny, jak alopatické, tak homeopatické. Lékař, který dokáže léčit rýmu, je lékařem, o kterém můžeme říci, že ovládl lékařské umění. Rýma je složitým problémem, především proto, že existuje obrovské množství různých důvodů, proč vzniká.

Známe rýmu alergickou, u které rozlišujeme alergie na teplo nebo chlad, na prach, na potraviny nebo pyl. Dále existuje rýma virová nebo také rýma vazomotorická. Právě proto je léčba rýmy tak obtížná.

V homeopatii existuje několik stovek léků, které se zaměřují na léčbu rýmy, ale „královnou“ homeopatické léčby rýmy je Allium cepa. Allium cepa dokáže léčit rýmu, která je způsobena prochladnutím nohou, alergickou rýmu na pyl, alergickou rýmu na prach, dokáže léčit alergii na teplo, je také významným lékem při léčbě potravinových alergií, které mohou být doprovázeny rýmou i svěděním kůže.

Dost často je rýma, kterou by mohl odstranit lék Allium cepa, prvním příznakem závažnějšího onemocnění nebo přímo jeho „můstkem“. Například špatně léčená alergická rýma může být cestou k bronchitidě, zápalu plic nebo astmatu. Také rýma mikrobiálního původu je rýmou, kterou by mohl vyléčit lék Allium cepa ještě v počátečním stádiu.

Allium cepa je mimo jiné lékem, který na lidský organismus působí svými velkými čistícími účinky. Pomáhá odstraňovat všechny problémy spojené s různými druhy alergií.

Allium cepa neboli Cibule kuchyňská je nejznámější a jednou z nejužívanějších potravin na světě. Allium cepa se od nepaměti používá při nachlazení, pro zvýšení imunity, při rýmě. Ve své syrové podobě má ale několik nevýhod. Jednou z nich je její charakteristická vůně a další nevýhodou je silné podráždění kůže nebo sliznice, na kterou byla přímo aplikována.

Některé homeopatické školy Allium cepu podceňují. Allium cepa je však velkým homeopatickým lékem a může být i vynikajícím příkladem homeopatického principu podobnosti. Jako potravina je natolik agresivní, že už při rozkrojení vyvolává pálení v očích a nosních sliznicích, slzení a uvolnění rýmy. Přesně tyto nepříjemné projevy dokáže tento homeopatický lék výborně řešit.

V homeopatii se Allium cepa využívá při léčbě nejrůznějších druhů rýmy – tekoucí s pocitem pálení v oblasti nosu, alergické, z nachlazení, virového původu. Je skvělým lékem na potravinovou alergii – nesnášenlivost ovoce a zeleniny, šťáv či vína, a s tím spojené nepříjemné zažívací potíže. Je vynikající při ledvinových a močových potížích. Také je nepostradatelným pomocníkem žen trpících nepříjemným výtokem, a tím i druhotnou neplodností. Rovněž pomáhá při bronchitidě a zápalu plic. Je také vynikajícím preventivním lékem jak proti nachlazení, tak i v jarní sezoně alergií. Po podání homeopatického léku Allium cepa AKH se organismus může začít „čistit“, tedy v případě rýmy to znamená větší spotřebu kapesníčků, tato reakce po krátké době odezní a pacientovi se značně uleví.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik