Homeopatické léky


Melilotus officinalis AKH

Melilotus officinalis neboli Komonice lékařská je dobře známým a dlouho používaným lékem v lidovém léčitelství. Homeopatie se k němu uchyluje vždy, když pacient trpí nesnesitelnými bolestmi hlavy a migrénami. Melilotus je velmi účinným lékem proti pulzující bolesti hlavy, která přerůstá až v migrény (časté u žen a dívek, které trpí předmenstruačními migrénami). Melilotus je lékem číslo jedna při léčbě akutních úrazů hlavy.

Pediatričky (zkušenost mám s těmi ze severní Moravy) velice rády používají Melilotus, když dítě krvácí z nosu. Internisté ze severní Moravy nasazují pacientovi Melilotus, když chtějí snížit pacientovi dávku standardních léků používaných na vysoký krevní tlak.

Melilotus je oblíbeným lékem gynekologů, kteří jej nasazují, aby zmírnili menstruační bolesti či mezimenstruační krvácení, a doporučují jej používat minimálně týden před porodem, aby zabránili nadměrnému krvácení při a po porodu. Zubaři doporučují pacientovi brát Melilotus před zákrokem, protože zmírňuje krvácení.

U pacienta typu Melilotus se bolest hlavy objevuje a zhoršuje při dlouhém pobytu na slunci, kdy dochází k přehřátí organismu, při pobytu v dusném a horkém prostředí, soustředěním se na určitou činnost (především intelektuální) a také pitím i malého množství alkoholu.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik