Homeopatické léky


Natrium phosphoricum AKH

Natrium phosphoricum je léty prověřený homeopatický lék, který do homeopatie zavedl Samuel Hahnemann za účelem léčby průjmů.

Natrium phosphoricum je velmi oblíbený lék letního období. Často se objevují průjmy, které jsou následkem konzumace nezralého ovoce nebo nedodržování hygieny.

Úspěšná léčba průjmových epidemií není v dějinách homeopatie ničím neobvyklým. Už koncem 18. století Hahnemann a jeho žáci pomocí homeopatie zachránili tisíce životů.

Pacienti, kteří mají s homeopatickými léky své zkušenosti, nikdy nejezdí do zahraničí bez tohoto účinného léku, protože právě v zahraničí hrozí větší riziko průjmů, které mohou u pacientů vypuknout v důsledku konzumace jídla, na které nejsou zvyklí. Naše babičky říkají, že lék by s sebou měli mít hlavně ti, kteří se vydávají na dovolenou do Egypta, protože zde je může postihnout takzvaná „faraonova pomsta“.

Dětští lékaři upřednostňují Natrium phosphoricum při léčbě průjmů a zvracení u kojenců, protože se jedná o lék, který děti nevyzvrací.

Natrium phosphoricum je ale také lékem, který působí na nemoci vzniklé v důsledku špatné výměny látek, jako je dna, na ledvinový či žlučníkový písek. Osvědčil se i při léčbě ledvinové koliky vzniklé zanesením ledvin pískem. Tento písek se může v ledvinách začít usazovat kvůli změně jídelníčku na takový, který není pro pacienta standardní. Například v případě, kdy člověk, který jedl celý život maso, se náhle rozhodne stát se vegetariánem.

Pacienti typu Natrium phosphoricum mají zpravidla do žluta zabarvenou kůži, nažloutlou barvu sliznic, očního bělma, jazyka a zubů. Často trpí kysele zapáchajícím dechem, sklonem k pálení žáhy a různými druhy průjmů.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik