Homeopatické léky


Solidago virgaurea AKH

Solidago jako hlavní homeopatický lék pro snížení cholesterolu

Solidago virgaurea neboli zlatobýl obecný patří v rámci homeopatie k „univerzálním čistícím prostředkům“. Léčivé vlastnosti této byliny upoutaly pozornost už zakladatele homeopatie Samuela Hahnemanna v 18. století. Klinické zkoušky Solidaga jako homeopatického léku však byly provedeny až koncem 19. století a od té doby se tento lék stal jedním z hlavních prostředků při léčbě potíží spojených s funkcí ledvin a jater.

Jedná se o velmi účinný lék při léčbě chronické žloutenky.  Pacientům, kteří prodělali chronickou žloutenku, navrací během dvou až pěti měsíců sílu, chuť k jídlu a zlepší také jejich metabolismus, například vstřebávání vitamínů. Je to dobrý lék při rekonvalescenci po infekčním a toxickém poškození jater, především při virové a toxické hepatitidě a při mononukleóze. Při užívání léku Solidago virgaurea se zlepšují jaterní testy, především cholesterol. Angličtí homeopaté tento lék s velkou oblibou předepisují právě pro snížení cholesterolu.

Solidago virgaurea pomáhá pacientům, kteří mají potíže s játry, žlučníkem či ledvinami, prodělali infekční nebo virové onemocnění ledvin nebo jater. Odstraňuje lehké pálení při močení. Pomáhá při bolestech v oblasti žlučníku. Zlepšení funkce ledvin a jater má také blahodárné kosmetické účinky. Například mnohé pacientky, které tento lék užívají, pozorují zlepšení kvality vlasů. Společně s léky Acidum phosphoricum a Kalium carbonicum snižuje Solidago virgaurea projevy únavy.

Solidago virgaurea si oblíbili také starší lidé, kteří mají sklon k tvorbě žlutých nebo hnědých skvrn na kůži. Je ověřeným lékem pro pacienty, u kterých se objevil lehký adenom prostaty. Pomáhá také při potížích s únikem moči v důsledku častých infektů močových cest.

Používá se také pro pročištění organismu společně s lékem Sulfur. Od dávných dob se v homeopatii používá při potížích s močením, při bolestech v křížích. Již v 19. století tento lék používali homeopaté pro zmírnění průběhu ledvinové koliky. Pomáhá také zamezit tvorbě písku v ledvinách a působí preventivně při riziku vzniku ledvinových a žlučníkových kamínků.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik