Homeopatické léky


Dulcamara AKH

Chronické bolesti kloubů

Dulcamaru neboli lilek potměchuť zařadil mezi homeopatická léčiva už její zakladatel Samuel Hahnemann koncem 18. století. Ve své knize Chronické nemoci, stěžejním díle klasické homeopatie, zmiňuje tuto klasickou bylinu v kontextu léčby revmatických potíží. Je také dobrým příkladem principu podobnosti, protože jako bylina roste v bažinatém prostředí a v okolí vody a jako homeopatický lék pomáhá při potížích způsobených vlhkem a chladem.

Dulcamara je v homeopatii lékem, který dokáže působit až „zázračně“ a přinést pacientovi rychlou úlevu od chronických bolestí, pomoct tam, kde už nic jiného nepomáhá.

Dulcamara léčí nemoci, jejichž příčinou je studené a vlhké počasí. Každého pacienta, který trpí zdravotními potížemi způsobenými pobytem ve studeném a vlhkém prostředí, dokáže Dulcamara uzdravit. Klasickým případem, kdy se Dulcamara nasazuje, je léčba obrny lícního nervu, který se zanítí právě při vlhkém či studenému počasí. Je velmi účinná při léčbě revmatických bolestí. Léčí záněty svalů, kloubů, nervů, které vznikají a horší se pobytem ve vlhkém prostředí. Tyto záněty bývají doprovázeny bolestí, ztuhlostí a omezením pohybu.

Dulcamaru rádi užívají sportovci a lidé fyzicky aktivní, protože léčí bolesti, ztuhlost a záněty vzniklé prudkým ochlazením přehřátého organismu. Dulcamaru si oblíbili i zahrádkáři a pěstitelé, kteří trpí bolestmi po dlouhé práci v ohnutí a bolestmi kloubů po práci s mokrou půdou a rostlinami.

Dulcamara se osvědčila i při léčbě zánětů průdušek a dýchacích cest, při léčbě zánětů ledvin a močových cest. Pomáhá při prochladnutí, po sezení na studeném, při promočení nohou. Při začátečních stavech chřipky, při pásovém oparu.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik