Homeopatické léky


Silicea AKH

Posílení oslabené imunity před chřipkovou sezónou

Léčebné účinky Silicei, tedy křemíku, prvně zaznamenal a následně zavedl do medicíny Paracelsus. S. Hahnemann se při hledání dalších léčivých látek pro použití v homeopatii nechal jeho prací inspirovat a vyzkoušel Siliceu jako homeopatikum. Používal ji v léčbě hnisavých zánětů a špatně se hojících ran, pro osoby, které mají sklon k časté psychické i fyzické únavě, u často nemocných pacientů.

Silicea jako homeopatický lék velmi dobře pomáhá při nemocech, které vznikly v důsledku pobytu v chladném prostředí nebo v průvanu. Pacient typu Silicea má velmi křehkou imunitu, a proto je náchylnější k různým nemocem, včetně sezónních chřipkových stavů.

Silicea se rychle stala velmi oblíbeným lékem mezi pediatry. Tisíce dětských lékařů po celém světě, kteří mají aspoň trochu pozitivní vztah k homeopatii, podávají svým dětským pacientům Siliceu jako lék pro zvýšení imunity a při léčbě chronicky nemocných dětí a dorostenců. Oblíbeným lékem dětských lékařů je také proto, že je velmi efektivní při léčbě drobných dětí, které špatně rostou, přestože obvykle mají dobrou chuť k jídlu. Pomáhá také ke správnému růstu kostí a zubů. Při preventivním podávání se tak sníží pravděpodobnost, že dítě bude v budoucnu potřebovat rovnátka. Mnozí pediatři mají velmi dobré zkušenosti s tímto lékem v kombinaci s léky Kalium iodatum a Thuja occidentalis, a to při prevenci nežádoucích vedlejších účinků očkování.

Silicea je velmi dobrý preventivní lék pro děti i dospělé, kteří jsou v období zimy a chladného počasí náchylnější k nemocem. Známe případy choulostivých dětí, které Siliceu používaly preventivně a celou zimu byly zdravé.

Silicea je také osvědčeným lékem, který používají chirurgové a zubaři, protože Silicea se osvědčila jako výborný lék při léčbě hnisavých procesů, včetně hnisajících zánětů zubů.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik