Homeopatické léky


Sulfur AKH

Sulfur je jedním z nejstarších, nejčastěji používaných a nejúčinnějších léků v homeopatii. Je to lék, který zaručil úspěch Samuelu Hahnemannovi a jeho nové léčebné metodě. Bez Sulfuru by homeopatická léčba prakticky nemohla existovat a fungovat.

Jedná se o univerzální lék, který se používá v případech, kdy je pacient léčen dlouhodobě a bez úspěchu. Neúspěšná a zdlouhavá může být jak „chemická“, tak homeopatická léčba.

Sulfur se často používá jako „univerzální čistič“ v případě, kdy byly potlačeny příznaky, ale nemoc jakoby ustoupila do hloubky a začala se projevovat v podobě jiných potíží. Často tomu tak bývá například při léčbě kožních potíží. Nebo naopak když konvenční léčba „vytáhla napovrch“ potíže, které zůstávaly skryté. Sulfur je také velkým lékem potíží, spojených hormonální aktivitou. Je to velmi oblíbený lék dospívajících, protože pomáhá zlepšit kvalitu pleti, zbavuje akné, zabraňuje nadměrnému pocení, snižuje nadměrnou chuť k jídlu. Sulfur je jedním z hlavních léků kožních potíží se svěděním a pálením, ekzémů, akné, opruzenin. Společně s lékem Graphites skvěle pomáhá při léčbě lupénky. Léčí kašel silných kuřáků a pomáhá jim při odvykání cigaretám. Také pomáhá při zažívacích potížích u lidí, kteří odmítají dodržovat zásady správného a především zdravého stravování. Potíže pacientů typu Sulfur se horší vlivem mrazu a studeného větru i přesto, že je to spíše horkokrevný typ.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

Zpět na výpis lékůPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik